logo

Wirus Ebola się zmutował. Naukowcy w niepewności


Specjaliści Instytutu Pasteura w Paryżu przeanalizowali pierwsze próbki wirusa ebola nadesłane z Gwinei, gdzie w 2014 r. wybuchła epidemia. Wykazały one, że zarazek uległ znacznej mutacji, jednak nie wiadomo jeszcze jak groźnej - pisze "BBC News".

Sam się zmutował. Mutacja to proces ewolucyjny a tu nie ewolucja się objawiła a rewolucja przekształcająca wirusa z dnia na dzień bezpośrednio w firmy farmaceutyczne i maniakalne dążenia do redukcji populacji świata

Foto: AFP Wirus Ebola wciąż jest niebezpieczny

- "Na razie wiemy, że wirus uległ znacznej mutacji - przyznał uczestniczący w badaniach dr Anavaj Sakuntabhai. Nie ma jednak jeszcze pewności, w jakim kierunku ona przebiega. Zarazek może stać się jeszcze bardziej zaraźliwy, ale jego działanie może również słabnąć, byłby wtedy mniej zabójczy."

Jak mówią spiskowe teorie dziejów  Nowy Porządek Świata potrzebuje nowych rozwiązań. Jednym z nich jest depopulacja świata, zapewniająca możnym wyłączność na wszystko. Jest to program totalitarnej organizacji świata   i totalnej kontroli wszystkiego co ma związek z życiem

Są już przygotowane ośrodki  utylizacji zarówno ofiar wojny z terroryzmem - który szybciej rozprzestrzenia się niż jakakolwiek zaraza - a także i sama zaraza w najróżniejszych wersjach.

Wojna biologiczna przeciw człowiekowi już się toczy i nie jest to wymysł szalonego Macierewicza jakby chcieli ci zasłużeni dla  Smoleńska. Głosiciele zaś teorii spiskowych twierdzą wręcz, że wirus ebola został zmodyfikowany w laboratoriach i został zmodyfikowany w kierunku jego skuteczniejszej zabójczości ..

Francuscy wirusolodzy w najbliższych miesiącach przebadają 600 próbek wirusa ebola pobranych od chorych w kolejnych etapach rozprzestrzeniania się najgroźniejszej dotąd epidemii gorączki krwotocznej. Na tej podstawie dopiero będzie można powiedzieć, w jakim kierunku ten drobnoustrój mutuje. Do tej pory zbadano jedynie 20 próbek.

Tak realizowany  program badań nad wirusem  to nic innego jak test gotowego produktu, taki sam  jaki przeprowadza się dla   samochodów na specjalnym samochodowym torze...

"Wirusy często ulegają mutacji, szczególnie tzw. retrowirusy, do których zaliczany jest ebola. Genom takich drobnoustrojów zawiera dwie identyczne kopie jednoniciowego RNA i wykorzystuje tzw. odwrotną transkryptazę przekształcenia informacji zapisanej w RNA na DNA. Do retrowirusów należy wirus HIV wywołujący AIDS oraz wirus grypy. Zarazki te atakuję zarówno ludzi jak i zwierzęta. Wywołują niektóre nowotwory, na przykład ostrą białaczkę T-komórkową osób dorosłych."

W zasadzie jak widać,wirusa ebola nauka poznała już  z dokładnością  do pojedynczych atomów, które tworzą jego DNA . Znany jest także cały proces  jaki przebiega podczas aktywności życiowej wirusa.

Retrowirusy wyróżniają się również wyjątkowo dużym tempem mutacji. Przykładem jest wirus grypy sezonowej, który zmienia się do tego stopnia, że co roku przeciwko niemu trzeba przygotowywać nową szczepionkę na która trzeba przeznaczac nowa kasę.  Duża zmienność retrowirusów powoduje, że łatwiej się adoptują do różnych warunków i różnych organizmów.

I to niewątpliwie już są wielkie osiągnięcia nauki będącej na usługach światowych organizacji

Skutkiem tego może być groźniejsza odmiana zarazka, choć nawet wyjątkowo śmiertelne wirusy z czasem staja się również mniej agresywne i mniej zaraźliwe. Tak było z zarazkiem "czarnej śmierci", który dziesiątkowała ludność Europy w czasach średniowiecza. A kilka stuleci później przestał wywoływać jakiekolwiek poważniejsze epidemie.

W przypadku wirusa ebola najbardziej niepokojące jest to, że zarazek ten mógłby nabyć umiejętność przenoszenia się drogą kropelkową, podobnie jak to robi wirus grypy. Wirusolog Instytutu Pasteura Noel Tordo twierdzi, że na razie nie zauważono, by w tym kierunku zmieniał się ebola. Nadal można się nim zarazić jedynie poprzez bezpośredni kontakt z chorą osobą (lub z ciałem zmarłego). Dodaje jednak, że całkowicie takiej możliwości nie można wykluczyć.

Wyglada to tak, jakby w przypadku wirusa ebola bardziej niepokojące dla naukowców było to , że zarazek ten jeszcze nie nabył umiejętność przenoszenia się drogą kropelkową ale pieniądze , technologia i zdolności  naukowców ten problem wkrótce powinni pokonać .. Następne 600 przebadanych  próbek może już to potwierdzić

Wirusolog University of Nottingham prof. Jonathan Ball twierdzi, że ostatnio zaobserwowano, wystepowanie przeciwciał  przeciwko eboli  wsród  coraz większej populacji mieszkańców Afryki Zachodniej którzy jednak  nie chorują. Są to tzw. zakażenia asymptomatyczne, które przyczyniają się do wygasania epidemii, szczególnie wtedy, gdy nie ma żadnych leków ani szczepionek.

Prof. Steve Bellan z University of Texas przypomina w wypowiedzi dla Reutersa, że wiele takich asymptomatycznych przypadków zakażenia zaobserwowano już w 1997 r., gdy ebola wywoła epidemię w Gabonie. Aż 71 proc. osób tzw. seropozytywnych nie wykazywało objawów gorączki krwotocznej. Może to świadczyć o tym, że mieszkańcy Afryki stykali się z wirusem ebola od pokoleń i część z nich się na niego uodporniła.

Zofia Dulska powiedziała dla Onetu :" wirus Ebola nie dotrze do Europy - Mogę uspokoić. Nie ma zagrożenia rozprzestrzenienia się wirusa Ebola w Europie. On dotyka najbiedniejsze kraje. Staramy się nagłaśniać sprawę i mówić o tym problemie. Każdy może być bezpieczny, jeśli będzie przestrzegał tylko podstawowych zasad higieny" - mówi w programie "Ustalmy Jedno" Zofia Dulska z Unicef Polska......

Polska jak śniegowa kula toczy się w kierunku zaszczytnego tytułu najbiedniejszego kraju świata. Myjcie ręce i zęby a nic wam nie grozi , podatki będą płacić się same i nie będziecie musieli pracować. W Polsce będzie jak w prawdziwym raju:  Będziecie nadzy , boso, wolni od wszelkiego dobra  i szczęśliwi , bez jakichkolwiek perspektyw które w raju są zbędne.

Jeść będziecie  szczaw i mirabelki. Bo z tej  jabłonki  która jakimś cudem przetrwa w centrum  Jabłonnej  nie wolno będzie wam jeść pod groźba wygnania.  kiedyś ten raj nazywano "EDEK" ( nie mylić z EDEN) na cześć umiłowanego przywódcy.

Niech żyje PO, Ewa kopacz i prezydent UE Donald Tusk . Prekursor Kaszubskiej demokracji jaka dzięki niemu w Polsce rozkwitła, autor rajskiej   wyspy w środku europy na której wszystkim odbiła już palma.... 

Pani Zofio. Czuje się teraz bezpieczny i żaden kaftaniarz nie wmówi mi jakiejkolwiek teorii spiskowej  w moim demokratycznym raju, gdzie wszystko dzieje się zgodnie z prawem jakie sobie sami za pośrednictwem sejmowych posłów stanowcie.

My zaś głosując na was sami sobie nakładamy podatki, sami na siebie  nasyłamy komornika , sami sobie pozwalamy na bezkarność urzędów  skarbowych  które sami powołaliśmy do okradania  nas samych z naszej własnej pracy , sami sobie odbieramy dzieci kiedy  nas nie stać na ich wychowywanie, sami siebie w szpitalach doprowadzamy do zgonów albo do ciągania nas do karetki za jedną nogę, jak to miało ostatnio miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Bytomiu, sami siebie okradamy  w najróżniejszy sposób bo to złodziejskie prawo za naszym przyzwoleniem i na nasze życzenie jest stanowione dla nas ....żebyśmy mieli jak w raju...

Nie groźna nam  będzie także i żadna Ebola jak przyjdzie ... Bo my będziemy roztropniejsi niż Afryka i zęby myć będziemy przed jedzeniem...

Dziękuje Pani Zofio .... Dulsko ....


Ocena: 573 633
Głosów: 1206
5763 odsłon
Brak komentarzy

 1. ludzka Europa
 2. Oni rządzili Polską !
 3. Czerwona Elita
 4. Europejskie wartości
 5. Do siego roku !
 6. Fachowiec
 7. Westerplatte broni się
 8. Oddać suwerenność
 9. Teoretyczny pogrzeb
 10. Rosyjska ruletka
 11. Słowacy mają już dosć.
 12. Wstając z kolan
 13. Na ostrzu skalpela
 14. Miara Upadku
 15. PIS-owskie draństwo
 16. Wielka Gra
 17. Żona Cezarego
 18. UBewatele
 19. System
 20. Desygnowany
 21. Jeszcze raz Ukraina
 22. Serce z betoniarki
 23. Onet kłamie
 24. Wybiórcza pamięć
 25. Na nieludzkiej ziemi
 26. GW i pięć piw.
 27. Zwyczajny Człowiek
 28. Dno i Odwiert
 29. Gräfin von Thun
 30. Królowa Polski
 31. List do Israela
 32. Czy Biblia to bajka ?
 33. Tu kiedys była Anglia
 34. Kolaboranci
 35. Trzeci Medrzec Europy
 36. Sowa i K...a Przyjaciele
 37. Czarny sen Petru
 38. Pod latarnia najciemniej
 39. Sopocki Autoryted PO
 40. Styropianowe wykopaliska
 41. Polska dla wszytskich
 42. Odebrać Polakom Głos
 43. Zjeść ciastko i miec ciastko
 44. Zwrot o 360 stopni
 45. Demokratyczne wybory
 46. Bez polityki
 47. Eksperci i Uzdrawiacze
 48. Trzecia tywarz PiS
 49. Koza i trójkat Jandy
 50. Nowa siła polityczna w USA
 51. Kukułcze jajo Balcerowicza
 52. Z notatnika wynalazcy
 53. Gdzie jest kasa ?
 54. Śpiewać każdy może
 55. Panele śmierci
 56. Podziękujmy koalicji za 8 lat rządzenia !
 57. Śmierć na nieludzkiej ziemi
 58. London Dream

Strony Patriotyczne Konkurs na poezję emigracyjną

Informacje szczegółowe po kliknięciu w obrazek JPII Tytuły prac oraz krótką notę biograficzną należy przesłać e-mailem w formie załącznika na jeden z tych adresów: jpiipapa@mail.com

antydotum@optonline.net