logo

Wirus Ebola się zmutował. Naukowcy w niepewności


Specjaliści Instytutu Pasteura w Paryżu przeanalizowali pierwsze próbki wirusa ebola nadesłane z Gwinei, gdzie w 2014 r. wybuchła epidemia. Wykazały one, że zarazek uległ znacznej mutacji, jednak nie wiadomo jeszcze jak groźnej - pisze "BBC News".

Sam się zmutował. Mutacja to proces ewolucyjny a tu nie ewolucja się objawiła a rewolucja przekształcająca wirusa z dnia na dzień bezpośrednio w firmy farmaceutyczne i maniakalne dążenia do redukcji populacji świata

Foto: AFP Wirus Ebola wciąż jest niebezpieczny

- "Na razie wiemy, że wirus uległ znacznej mutacji - przyznał uczestniczący w badaniach dr Anavaj Sakuntabhai. Nie ma jednak jeszcze pewności, w jakim kierunku ona przebiega. Zarazek może stać się jeszcze bardziej zaraźliwy, ale jego działanie może również słabnąć, byłby wtedy mniej zabójczy."

Jak mówią spiskowe teorie dziejów  Nowy Porządek Świata potrzebuje nowych rozwiązań. Jednym z nich jest depopulacja świata, zapewniająca możnym wyłączność na wszystko. Jest to program totalitarnej organizacji świata   i totalnej kontroli wszystkiego co ma związek z życiem

Są już przygotowane ośrodki  utylizacji zarówno ofiar wojny z terroryzmem - który szybciej rozprzestrzenia się niż jakakolwiek zaraza - a także i sama zaraza w najróżniejszych wersjach.

Wojna biologiczna przeciw człowiekowi już się toczy i nie jest to wymysł szalonego Macierewicza jakby chcieli ci zasłużeni dla  Smoleńska. Głosiciele zaś teorii spiskowych twierdzą wręcz, że wirus ebola został zmodyfikowany w laboratoriach i został zmodyfikowany w kierunku jego skuteczniejszej zabójczości ..

Francuscy wirusolodzy w najbliższych miesiącach przebadają 600 próbek wirusa ebola pobranych od chorych w kolejnych etapach rozprzestrzeniania się najgroźniejszej dotąd epidemii gorączki krwotocznej. Na tej podstawie dopiero będzie można powiedzieć, w jakim kierunku ten drobnoustrój mutuje. Do tej pory zbadano jedynie 20 próbek.

Tak realizowany  program badań nad wirusem  to nic innego jak test gotowego produktu, taki sam  jaki przeprowadza się dla   samochodów na specjalnym samochodowym torze...

"Wirusy często ulegają mutacji, szczególnie tzw. retrowirusy, do których zaliczany jest ebola. Genom takich drobnoustrojów zawiera dwie identyczne kopie jednoniciowego RNA i wykorzystuje tzw. odwrotną transkryptazę przekształcenia informacji zapisanej w RNA na DNA. Do retrowirusów należy wirus HIV wywołujący AIDS oraz wirus grypy. Zarazki te atakuję zarówno ludzi jak i zwierzęta. Wywołują niektóre nowotwory, na przykład ostrą białaczkę T-komórkową osób dorosłych."

W zasadzie jak widać,wirusa ebola nauka poznała już  z dokładnością  do pojedynczych atomów, które tworzą jego DNA . Znany jest także cały proces  jaki przebiega podczas aktywności życiowej wirusa.

Retrowirusy wyróżniają się również wyjątkowo dużym tempem mutacji. Przykładem jest wirus grypy sezonowej, który zmienia się do tego stopnia, że co roku przeciwko niemu trzeba przygotowywać nową szczepionkę na która trzeba przeznaczac nowa kasę.  Duża zmienność retrowirusów powoduje, że łatwiej się adoptują do różnych warunków i różnych organizmów.

I to niewątpliwie już są wielkie osiągnięcia nauki będącej na usługach światowych organizacji

Skutkiem tego może być groźniejsza odmiana zarazka, choć nawet wyjątkowo śmiertelne wirusy z czasem staja się również mniej agresywne i mniej zaraźliwe. Tak było z zarazkiem "czarnej śmierci", który dziesiątkowała ludność Europy w czasach średniowiecza. A kilka stuleci później przestał wywoływać jakiekolwiek poważniejsze epidemie.

W przypadku wirusa ebola najbardziej niepokojące jest to, że zarazek ten mógłby nabyć umiejętność przenoszenia się drogą kropelkową, podobnie jak to robi wirus grypy. Wirusolog Instytutu Pasteura Noel Tordo twierdzi, że na razie nie zauważono, by w tym kierunku zmieniał się ebola. Nadal można się nim zarazić jedynie poprzez bezpośredni kontakt z chorą osobą (lub z ciałem zmarłego). Dodaje jednak, że całkowicie takiej możliwości nie można wykluczyć.

Wyglada to tak, jakby w przypadku wirusa ebola bardziej niepokojące dla naukowców było to , że zarazek ten jeszcze nie nabył umiejętność przenoszenia się drogą kropelkową ale pieniądze , technologia i zdolności  naukowców ten problem wkrótce powinni pokonać .. Następne 600 przebadanych  próbek może już to potwierdzić

Wirusolog University of Nottingham prof. Jonathan Ball twierdzi, że ostatnio zaobserwowano, wystepowanie przeciwciał  przeciwko eboli  wsród  coraz większej populacji mieszkańców Afryki Zachodniej którzy jednak  nie chorują. Są to tzw. zakażenia asymptomatyczne, które przyczyniają się do wygasania epidemii, szczególnie wtedy, gdy nie ma żadnych leków ani szczepionek.

Prof. Steve Bellan z University of Texas przypomina w wypowiedzi dla Reutersa, że wiele takich asymptomatycznych przypadków zakażenia zaobserwowano już w 1997 r., gdy ebola wywoła epidemię w Gabonie. Aż 71 proc. osób tzw. seropozytywnych nie wykazywało objawów gorączki krwotocznej. Może to świadczyć o tym, że mieszkańcy Afryki stykali się z wirusem ebola od pokoleń i część z nich się na niego uodporniła.

Zofia Dulska powiedziała dla Onetu :" wirus Ebola nie dotrze do Europy - Mogę uspokoić. Nie ma zagrożenia rozprzestrzenienia się wirusa Ebola w Europie. On dotyka najbiedniejsze kraje. Staramy się nagłaśniać sprawę i mówić o tym problemie. Każdy może być bezpieczny, jeśli będzie przestrzegał tylko podstawowych zasad higieny" - mówi w programie "Ustalmy Jedno" Zofia Dulska z Unicef Polska......

Polska jak śniegowa kula toczy się w kierunku zaszczytnego tytułu najbiedniejszego kraju świata. Myjcie ręce i zęby a nic wam nie grozi , podatki będą płacić się same i nie będziecie musieli pracować. W Polsce będzie jak w prawdziwym raju:  Będziecie nadzy , boso, wolni od wszelkiego dobra  i szczęśliwi , bez jakichkolwiek perspektyw które w raju są zbędne.

Jeść będziecie  szczaw i mirabelki. Bo z tej  jabłonki  która jakimś cudem przetrwa w centrum  Jabłonnej  nie wolno będzie wam jeść pod groźba wygnania.  kiedyś ten raj nazywano "EDEK" ( nie mylić z EDEN) na cześć umiłowanego przywódcy.

Niech żyje PO, Ewa kopacz i prezydent UE Donald Tusk . Prekursor Kaszubskiej demokracji jaka dzięki niemu w Polsce rozkwitła, autor rajskiej   wyspy w środku europy na której wszystkim odbiła już palma.... 

Pani Zofio. Czuje się teraz bezpieczny i żaden kaftaniarz nie wmówi mi jakiejkolwiek teorii spiskowej  w moim demokratycznym raju, gdzie wszystko dzieje się zgodnie z prawem jakie sobie sami za pośrednictwem sejmowych posłów stanowcie.

My zaś głosując na was sami sobie nakładamy podatki, sami na siebie  nasyłamy komornika , sami sobie pozwalamy na bezkarność urzędów  skarbowych  które sami powołaliśmy do okradania  nas samych z naszej własnej pracy , sami sobie odbieramy dzieci kiedy  nas nie stać na ich wychowywanie, sami siebie w szpitalach doprowadzamy do zgonów albo do ciągania nas do karetki za jedną nogę, jak to miało ostatnio miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Bytomiu, sami siebie okradamy  w najróżniejszy sposób bo to złodziejskie prawo za naszym przyzwoleniem i na nasze życzenie jest stanowione dla nas ....żebyśmy mieli jak w raju...

Nie groźna nam  będzie także i żadna Ebola jak przyjdzie ... Bo my będziemy roztropniejsi niż Afryka i zęby myć będziemy przed jedzeniem...

Dziękuje Pani Zofio .... Dulsko ....


Ocena: 597 655
Głosów: 1252
7293 odsłon
Brak komentarzy

 1. Dziedzictwo Gdańska
 2. Co się stało z mieniem żydowskim
 3. ludzka Europa
 4. Wspólna Europa ?
 5. Oni rządzili Polską !
 6. Czerwona Elita
 7. Sąd nad Judaszami
 8. O wyborach
 9. Walka z eurofobią
 10. Tragedia i Hipokryzja
 11. Zakopane Ginie
 12. Bijąc się w pierś
 13. Prawdziwa godność
 14. Europejskie wartości
 15. Homopolska
 16. Po co ta wojna
 17. Czego jeszcze nie było
 18. Totalna przyszłość
 19. Do siego roku !
 20. Fachowiec
 21. Westerplatte broni się
 22. Oddać suwerenność
 23. Teoretyczny pogrzeb
 24. Rosyjska ruletka
 25. Słowacy mają już dosć.
 26. Wstając z kolan
 27. Na ostrzu skalpela
 28. Miara Upadku
 29. PIS-owskie draństwo
 30. Wielka Gra
 31. Żona Cezarego
 32. UBewatele
 33. Desygnowany
 34. System
 35. Jeszcze raz Ukraina
 36. Serce z betoniarki
 37. Onet kłamie
 38. Wybiórcza pamięć
 39. Na nieludzkiej ziemi
 40. GW i pięć piw.
 41. Zwyczajny Człowiek
 42. Dno i Odwiert
 43. Gräfin von Thun
 44. Królowa Polski
 45. List do Israela
 46. Czy Biblia to bajka ?
 47. Tu kiedys była Anglia
 48. Kolaboranci
 49. Trzeci Medrzec Europy
 50. Sowa i K...a Przyjaciele
 51. Czarny sen Petru
 52. Pod latarnia najciemniej
 53. Sopocki Autoryted PO
 54. Styropianowe wykopaliska
 55. Polska dla wszytskich
 56. Odebrać Polakom Głos
 57. Zjeść ciastko i miec ciastko
 58. Zwrot o 360 stopni
 59. Demokratyczne wybory
 60. Koza i trójkat Jandy
 61. Bez polityki
 62. Eksperci i Uzdrawiacze
 63. Trzecia tywarz PiS
 64. Nowa siła polityczna w USA
 65. Kukułcze jajo Balcerowicza
 66. Z notatnika wynalazcy
 67. Gdzie jest kasa ?
 68. Śpiewać każdy może
 69. Panele śmierci
 70. Podziękujmy koalicji za 8 lat rządzenia !
 71. Śmierć na nieludzkiej ziemi
 72. London Dream
 73. Kalumnie i historia

Strony Patriotyczne Konkurs na poezję emigracyjną

Informacje szczegółowe po kliknięciu w obrazek JPII Tytuły prac oraz krótką notę biograficzną należy przesłać e-mailem w formie załącznika na jeden z tych adresów: jpiipapa@mail.com

antydotum@optonline.net