logo

Poniedziałek 04.06.2020

Covid 19

Publicyści nie tylko francuscy zastanawiają się nad zmianami w zbiorowej mentalności, spowodowanymi panującą obecnie pandemią koronawirusa. Oceniają, że stała się ona ciosem zadanym ideologii globalizacji.

Niebezpieczeństwo jakie spadło na świat, uświadomiło narodom jak ważna jest wspólnota zwłaszcza ta narodowa. Unifikacja rządów i państw ujmujących wszystko i wszystkich w jeden organizm, zwana globalizacją, w efekcie prowadzi do totalitaryzmu, nieuchronnej katastrofy ekonomicznej i biologicznej a być może nawet do unicestwienia wszelkiego życia na ziemi.

Obnaża bezsilność, głupotę, brawurę i niemożność skutecznego działania w zakresie szerszym niż narodowy.Wszystkie te wydarzenia związane z pandemią ujawniły przekonanie zglobalizowanych elit, jakoby ludzkość weszła w proces nieodwracalnego jednoczenia.

Ta pycha to niczym nieusprawiedliwiona wielka iluzja prowadząca do totalnej klęski cywilizacji, która obnaża niemożność skutecznego działania w obliczu niespodziewanego zagrożenia. Mimo to nie powinniśmy się łudzić, że ogłupiony świat się ocknie i będzie chciał wrócić do normalnej harmonii rozwoju a globaliści odstąpią od swoich zbrodniczych zamierzeń.

Źródłową przyczyną pandemii światowej coronovirusa jest GLOBALIZM. Sercem i mózgiem globalizacji jest ludzka chciwość.

Chciwość uzurpatorów zbudowała nam już wieżę Babel 2.0 aby rozszerzyć grabież na całą planetę. Sama jednak grabież nie zaspokoi globalnych degeneratów i zbrodniarzy.

Będą chcieli więcej i więcej, więc bogacze będą chcieli mieć władzę nie tylko nad ekonomią, ale i nad każdym ludzkim życiem i śmiercią co już się dzieje na naszych oczach od jakiegoś czasu (aborcja, eutanazja, eugenika, powszechna inwigilacja i kontrola).

Głupcy mówią, że konkurencja powoduje obniżkę cen towarów i na globalizacji korzystają wszyscy konsumenci na świecie.

Czy aby na pewno? Co się stanie, gdy przeniesiemy wszystkie przemysłowe miejsca pracy w jedno miejsce np. do Chin, gdzie koszt robocizny był do niedawna najmniejszy?

Czy w krajach, gdzie te miejsca pracy zostaną zlikwidowane nie pojawi się wielkie bezrobocie? Za co kupią te tanio produkowane w Chinach towary klienci, nie posiadający pracy i pieniędzy?

Skąd będą pieniądze dla milionów, jeśli nie miliardów ludzi na wypłatę zasiłków, emerytur, na finasowanie bezrobocia, leczenie, na służbę zdrowia czy bezpieczeństwo? Jak sfinansować państwo, w którym są same bankrutujące sklepy?

Czy jest chociaż jeden przykład podzielenia się chciwych międzynarodowych korporacji, z kimkolwiek oprócz siebie, ich globalnymi zyskami?

Oto jak działa prawo naczyń połączonych (fizyka), i jak na skutek tego prawa ogromna wartość ekonomiczna (bogactwo) przewędrowała z Europy i Ameryki do Chin. Zawór umożliwiający zablokowanie grabieży klasy średniej w Ameryce i Europie zlikwidowali lewaccy globaliści i złodzieje wraz ze swoimi politykami.

Odarli oni klasę średnią do gołej skóry dzięki wykorzystaniu niewolniczej pracy w krajach II i III świata. A tymczasem geniusz pieniądza i chciwość businessu sprawiły, że lewactwo niespodziewanie obudziło się z ręką w nocniku.

Kryzys związany z wirusem sprawił wstrzymanie produkcji w Chinach. Wiele bardzo dużych centr handlowych żyło ze sprzedaży tego co w Chinach wyprodukowano.

Mleko się rozlało i nie wiadomo jak to teraz posprzątać. Dziś cały tak zorganizowany bussines zachwiał się u swych podstaw.

Nagle ujawniła się inna rzeczywistość i wizja przyszłości, której nikt nie jest w stanie przewidzieć.
Jest to wizja odrealnionej ludzkości, zakładająca, że by rozwiązać wszelkie problemy, wystarczy, by wymienne między sobą kraje podporządkowały się wszechświatowym ekspertom sowicie wynagradzanym przez światową finansjerę.

Błędem było myślenie, że te same rozwiązania dobre będą dla wszystkich narodów i że nie warto zatrzymywać się nad specyfiką każdego z nich. Próby zamknięcia narodów i państw w jednej wspólnocie polityczno-organizacyjnej muszą doprowadzić najpierw do chaosu a później do tragedii.

Wybudowanie nowej wieży Babel skończy się jej rozpadem w gruzy. Obecny kryzys prowadzi do kresu iluzji o wszechmocy indywidualnej, do końca ułudy, jakoby swoboda jednostki była ostatecznym i tym najwyższym celem.

Inżynieria społeczna, której zawdzięczamy to nieszczęście, które prowadzi do totalitaryzmu, zakładająca pełna kontrolę dóbr i ludzi zupełnie się skompromitowała.

Wydawało by się, że mechanizmy demokracji skutecznie chronią ludzkość przed uzurpatorami, ale niestety demokracja została przekształcona tak, że zamiast rządów większości mamy wszędzie maksymalnie zredukowane do mniejszości.

Główna wartość demokracji została zdeprecjonowana na rzecz tych, którzy przy pomocy karłowatej demokracji wprowadzają globalny totalitaryzm.

Na horyzoncie dziejów świata widać już but depczący ludzką twarz, aż po wieczność.

Mimo to wykorzystując te strzępy demokracji, które jeszcze nam zostały możemy przynajmniej starać się przeszkodzić zbrodniarzom w realizacji ich apokaliptycznych zamierzeń.

Genialny Orwell przekazał nam przecież prawdę absolutną, że ludzie, którzy dopuszczają do władzy nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami, ale ich wspólnikami.

Im szybciej każdy zda sobie z tego sprawę tym szybciej możemy wrócić do normalnego świata w którym żaden koronawirus nie będzie już możliwy do użycia w celu depopulacji świata.


Ocena: 193 3
Głosów: 196
771 odsłon

Wirus obnażył słabość państw i chciwość (Odpowiedzi: 0)

11.04.2020 10:58:38
~Kris-KN
Państwa, które nie dbają o rozwój nauki są słabe i bezradne oraz te co nie mają swojego przemysłu, a przede wszystkim tego podstawowego. Są jak żebracy, czekają że im ktoś coś sprzeda, a może da. Tak doprowadziły Polskę i inne kraje rządy lewactwa, Hazarii, korporacjonistów i banksterów. Teraz w Polsce nie ma rękawiczek jednorazowych, bo trzeba zamówić z Chin, nie ma maseczek, bo trzeba zamówić z Chin, nie ma substytutów bo trzeba zamówić z Chin! Może normalni ludzie otworzą oczy w jaki kanał nas wpuszczono. To były rządy pośredników, którzy szukali jak najwyższych zysków w pośrednictwie, czyli w handlu. A kto kocha handel i kasę? Mam nadzieję, że każdy czytający już wie. ... więcej »


 1. Profanacja
 2. Córa Kościoła
 3. Nowe zęby jak nowe
 4. Tak tylko dla siebie
 5. Dziedzictwo Gdańska
 6. Co się stało z mieniem żydowskim
 7. ludzka Europa
 8. Wielki Leonardo
 9. Wieczność
 10. Wspólna Europa ?
 11. Aby Polska była Polską
 12. Masz Wybór
 13. Kosmos naiwności
 14. Polska Marka
 15. Oni rządzili Polską !
 16. Bez szabasowych świec
 17. Czerwona Elita
 18. Jeźdzcy Apokalipsy
 19. Sąd nad Judaszami
 20. O wyborach
 21. Walka z eurofobią
 22. Tragedia i Hipokryzja
 23. Dwa Światy
 24. Zakopane Ginie
 25. Bijąc się w pierś
 26. Prawdziwa godność
 27. Walec Globalizacji
 28. Europejskie wartości
 29. Homopolska
 30. Po co ta wojna
 31. Czego jeszcze nie było
 32. Totalna przyszłość
 33. Do siego roku !
 34. Fachowiec
 35. Westerplatte broni się
 36. Oddać suwerenność
 37. Teoretyczny pogrzeb
 38. Rosyjska ruletka
 39. Słowacy mają już dosć.
 40. Wstając z kolan
 41. Na ostrzu skalpela
 42. Miara Upadku
 43. PIS-owskie draństwo
 44. Wielka Gra
 45. UBewatele
 46. Desygnowany
 47. System
 48. Jeszcze raz Ukraina
 49. Serce z betoniarki
 50. Onet kłamie
 51. Wybiórcza pamięć
 52. Na nieludzkiej ziemi
 53. GW i pięć piw.
 54. Zwyczajny Człowiek
 55. Dno i Odwiert
 56. Gräfin von Thun
 57. Królowa Polski
 58. List do Israela
 59. Czy Biblia to bajka ?
 60. Tu kiedys była Anglia
 61. Kolaboranci
 62. Trzeci Medrzec Europy
 63. Czarny sen Petru
 64. Pod latarnia najciemniej
 65. Sopocki Autoryted PO
 66. Styropianowe wykopaliska
 67. Polska dla wszytskich
 68. Odebrać Polakom Głos
 69. Zjeść ciastko i miec ciastko
 70. Demokratyczne wybory
 71. Bez polityki
 72. Trzecia tywarz PiS
 73. Eksperci i Uzdrawiacze
 74. Nowa siła polityczna w USA
 75. Kukułcze jajo Balcerowicza
 76. Z notatnika wynalazcy
 77. Gdzie jest kasa ?
 78. Śpiewać każdy może
 79. Panele śmierci
 80. Podziękujmy koalicji za 8 lat rządzenia !
 81. Śmierć na nieludzkiej ziemi
 82. London Dream
 83. Kalumnie i historia

Konkurs na poezję emigracyjną

Informacje szczegółowe po kliknięciu w obrazek JPII Tytuły prac oraz krótką notę biograficzną należy przesłać e-mailem w formie załącznika na jeden z tych adresów: jpiipapa@mail.com

antydotum@optonline.net