logo

Niedziela 25.03.2018

Premier Włoch złożył dymisję rządu, Włosi wracają do cywilizacji

Premier Włoch złozył dymisję

"Premier Włoch Paolo Gentiloni złożył dymisję swego rządu na ręce prezydenta Sergio Mattarelli, na prośbę którego będzie dalej kierować gabinetem i zajmować się bieżącymi sprawami do czasu powołania nowej Rady Ministrów" – poinformował Pałac Prezydencki.

Złożenie formalnej dymisji to następstwo wyborów z 4 marca, które wygrały dwa ugrupowania dotychczasowej opozycji - antysystemowy Ruch Pięciu Gwiazd i blok sił centroprawicy powołany przez byłego premiera Silvio Berlusconiego.

Żadna z tych partii nie ma większości by samodzielne utworzyć rząd.

Wybrano juz przewodniczących obu izb parlamentu. Na czele Senatu stanęła Maria Elisabetta Alberti Casellati z partii Forza Italia. To pierwsza w historii Republiki kobieta pełniąca tę funkcję.

Szefem Izby Deputowanych został Roberto Fico z Ruchu Pięciu Gwiazd. Wybór przewodniczących otworzył drogę do konsultacji na temat powołania nowego rządu, jakie prowadzić będzie prezydent.

Rząd Gentiloniego, powołany przez centrolewicową Partię Demokratyczną i małą partię centroprawicy pracował od grudnia 2016 roku. Wcześniej na jego czele stał MatteoRenzi.

I tak „one by one” nurt lewicowo-liberalny  dostaje wilczy bilet od społeczeństw którym się oczy otwierają,  tylko dziś  naprawić - w miarę krótkim czasie - to co przez 70 lat było dewastowane będzie bardzo ciężko …

Ciągłe niszczenie własnego dziedzictwa  w imię globalizacji przy pomocy ogłupiania i demoralizacji narodów, musiało w końcu poruszyć obywateli, odzieranych z własnej tożsamości i ubieranych w stroje zbrodniczego liberalizmu.

Mieszanie wszystkiego ze wszystkim nie doprowadzi do wykwintnego dania a raczej bardziej niż pewne jest to, że taki zaczyn szybciej ześmiardnie niż zostanie wymieszany.

Europejska cywilizacja we Włoszech

To co na zachodzie jest już zdecydowanie odrzucane, jest serwowane Polakom za pośrednictwem niedouczonych posłów, niepoważnych partii politycznych  i głupich wręcz  programów totalnej opozycji.

Słuchanie zaś, tego co mówią tacy giganci polityki jak R.Petru, W.Zembaczyńmski, P.Misiło, S.Nitras , B.budka, K. Lubnauer czy K.Gasiuk-Pichowicz (o posłance Joannie Wielgus nie wspomnę), już jest wyczynem  heroicznym dla człowieka, który ma szacunek dla samego siebie i własnej inteligencji.

No cóz. Na Włochy dziś Polska patrzy z nadzieją, ale na Polskę z nadzieją patrzy cała europa, która została na tyle stłamszona i ustawiona do pionu przez liberałów, że tylko jakas iskra z zewnątrz, może wśród Europejczyków wyzwolić niezbędną energię, by nie dopuścić do stratowania swojego dziedzictwa.

Dzis to Polska przypomina Europie skąd wzięła się jej siła, dobrobyt i postęp bo zapaść cywilizacyjna będąca wynikiem rzadów lewicowo – liberalnych jasno wskazuje na to, że pod przewodnictwem nurtów lewicowo-liberalnych zagłada narodów staje się jak najbardziej realna.


Ocena: 39 10
Głosów: 49
351 odsłon
Brak komentarzy

Strony Patriotyczne Konkurs na poezję emigracyjną

Informacje szczegółowe po kliknięciu w obrazek JPII Tytuły prac oraz krótką notę biograficzną należy przesłać e-mailem w formie załącznika na jeden z tych adresów: jpiipapa@mail.com

antydotum@optonline.net