logo

Niedziela 25.03.2018

Premier Włoch złożył dymisję rządu, Włosi wracają do cywilizacji

Premier Włoch złozył dymisję

"Premier Włoch Paolo Gentiloni złożył dymisję swego rządu na ręce prezydenta Sergio Mattarelli, na prośbę którego będzie dalej kierować gabinetem i zajmować się bieżącymi sprawami do czasu powołania nowej Rady Ministrów" – poinformował Pałac Prezydencki.

Złożenie formalnej dymisji to następstwo wyborów z 4 marca, które wygrały dwa ugrupowania dotychczasowej opozycji - antysystemowy Ruch Pięciu Gwiazd i blok sił centroprawicy powołany przez byłego premiera Silvio Berlusconiego.

Żadna z tych partii nie ma większości by samodzielne utworzyć rząd.

Wybrano juz przewodniczących obu izb parlamentu. Na czele Senatu stanęła Maria Elisabetta Alberti Casellati z partii Forza Italia. To pierwsza w historii Republiki kobieta pełniąca tę funkcję.

Szefem Izby Deputowanych został Roberto Fico z Ruchu Pięciu Gwiazd. Wybór przewodniczących otworzył drogę do konsultacji na temat powołania nowego rządu, jakie prowadzić będzie prezydent.

Rząd Gentiloniego, powołany przez centrolewicową Partię Demokratyczną i małą partię centroprawicy pracował od grudnia 2016 roku. Wcześniej na jego czele stał MatteoRenzi.

I tak „one by one” nurt lewicowo-liberalny  dostaje wilczy bilet od społeczeństw którym się oczy otwierają,  tylko dziś  naprawić - w miarę krótkim czasie - to co przez 70 lat było dewastowane będzie bardzo ciężko …

Ciągłe niszczenie własnego dziedzictwa  w imię globalizacji przy pomocy ogłupiania i demoralizacji narodów, musiało w końcu poruszyć obywateli, odzieranych z własnej tożsamości i ubieranych w stroje zbrodniczego liberalizmu.

Mieszanie wszystkiego ze wszystkim nie doprowadzi do wykwintnego dania a raczej bardziej niż pewne jest to, że taki zaczyn szybciej ześmiardnie niż zostanie wymieszany.

Europejska cywilizacja we Włoszech

To co na zachodzie jest już zdecydowanie odrzucane, jest serwowane Polakom za pośrednictwem niedouczonych posłów, niepoważnych partii politycznych  i głupich wręcz  programów totalnej opozycji.

Słuchanie zaś, tego co mówią tacy giganci polityki jak R.Petru, W.Zembaczyńmski, P.Misiło, S.Nitras , B.budka, K. Lubnauer czy K.Gasiuk-Pichowicz (o posłance Joannie Wielgus nie wspomnę), już jest wyczynem  heroicznym dla człowieka, który ma szacunek dla samego siebie i własnej inteligencji.

No cóz. Na Włochy dziś Polska patrzy z nadzieją, ale na Polskę z nadzieją patrzy cała europa, która została na tyle stłamszona i ustawiona do pionu przez liberałów, że tylko jakas iskra z zewnątrz, może wśród Europejczyków wyzwolić niezbędną energię, by nie dopuścić do stratowania swojego dziedzictwa.

Dzis to Polska przypomina Europie skąd wzięła się jej siła, dobrobyt i postęp bo zapaść cywilizacyjna będąca wynikiem rzadów lewicowo – liberalnych jasno wskazuje na to, że pod przewodnictwem nurtów lewicowo-liberalnych zagłada narodów staje się jak najbardziej realna.


Ocena: 49 24
Głosów: 73
449 odsłon
Brak komentarzy

 1. ludzka Europa
 2. Oni rządzili Polską !
 3. Czerwona Elita
 4. Europejskie wartości
 5. Do siego roku !
 6. Fachowiec
 7. Westerplatte broni się
 8. Oddać suwerenność
 9. Teoretyczny pogrzeb
 10. Rosyjska ruletka
 11. Słowacy mają już dosć.
 12. Wstając z kolan
 13. Na ostrzu skalpela
 14. Miara Upadku
 15. PIS-owskie draństwo
 16. Wielka Gra
 17. UBewatele
 18. Żona Cezarego
 19. System
 20. Desygnowany
 21. Jeszcze raz Ukraina
 22. Serce z betoniarki
 23. Onet kłamie
 24. Wybiórcza pamięć
 25. Na nieludzkiej ziemi
 26. GW i pięć piw.
 27. Zwyczajny Człowiek
 28. Dno i Odwiert
 29. Gräfin von Thun
 30. Królowa Polski
 31. List do Israela
 32. Czy Biblia to bajka ?
 33. Tu kiedys była Anglia
 34. Kolaboranci
 35. Trzeci Medrzec Europy
 36. Sowa i K...a Przyjaciele
 37. Czarny sen Petru
 38. Pod latarnia najciemniej
 39. Styropianowe wykopaliska
 40. Sopocki Autoryted PO
 41. Polska dla wszytskich
 42. Odebrać Polakom Głos
 43. Zjeść ciastko i miec ciastko
 44. Zwrot o 360 stopni
 45. Demokratyczne wybory
 46. Bez polityki
 47. Eksperci i Uzdrawiacze
 48. Trzecia tywarz PiS
 49. Koza i trójkat Jandy
 50. Nowa siła polityczna w USA
 51. Kukułcze jajo Balcerowicza
 52. Z notatnika wynalazcy
 53. Gdzie jest kasa ?
 54. Śpiewać każdy może
 55. Panele śmierci
 56. Podziękujmy koalicji za 8 lat rządzenia !
 57. Śmierć na nieludzkiej ziemi
 58. London Dream

Strony Patriotyczne Konkurs na poezję emigracyjną

Informacje szczegółowe po kliknięciu w obrazek JPII Tytuły prac oraz krótką notę biograficzną należy przesłać e-mailem w formie załącznika na jeden z tych adresów: jpiipapa@mail.com

antydotum@optonline.net