logo

Niedziela 31 marzec 2019

Libertyńskie dziedzictwo Gdańska

Nieszczęściem stało się nie to co przydarzyło się Pawłowi Adamowiczowi, bo była to  bestialska zbrodnia, ale nieszczęściem stało się  to,  że w Gdańsku po rządach kolekcjonera mieszkań i zapomnianych kont,  władzę  objęła jego urzędnica,  która czerpie wszelkie wzorce ze swojego szefa i tylko patrzeć jak jej konta i mieszkania będą się mnożyć.

Było to możliwe dzięki niefrasobliwej decyzji Prezesa PIS, który nie pozwolił na kandydowanie ludziom z własnych szeregów partyjnych. Nie mnie oceniać taką decyzję. Czas pokaże czy była to głupota czy genialna dalekowzroczność Prezesa.

 
Aleksandra Dulkiewicz /Fot. Wojciech Strozyk

Wyraźniej nie da się już ukazać, czym są zasady moralne dla Schetyny, totalnej opozycji, dla całej tej libertyskiej zgrai skupionej wokół Koalicji Obywatelskiej i jak wygląda ich przyzwoitość.

Paweł Adamowicz jeszcze nie był pochowany a dla jego żony najważniejszy stał się Jerzy Owsiak, którego zaczęła pocieszać, nie ostygł jeszcze dobrze w grobie, a po jego trupie po karierę ściga się już jego żona i jego urzędnica.

Pani Dulkiewicz nigdy by nie dostąpiła tak wysokiego stanowiska, gdyby nie ta tragiczna śmierć człowieka, który całą gdańską urzędniczo-polityczną sitwę powołał do życia.

To nagłe przyśpieszenie dążeń do stanowisk i wzrostu politycznego zaangażowania tych co stali najbliżej trumny Adamowicza chyba   jest podyktowane tym, że śledztwa prokuratorskie mające potwierdzić lub zaprzeczyć uczciwości zdobytego majątku przez zamordowanego włodarza Gdańska nie zostało jeszcze dokończone.  

Prezydent Gdańska zaapelowała do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha o uchylenie decyzji pozwalającej komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” Stoczni Gdańskiej na przeprowadzenie cyklicznego zgromadzenia 4 czerwca.

- Panie wojewodo - ja do pana dzisiaj z tego miejsca apeluję o to, żeby był pan urzędnikiem państwowym przestrzegającym prawa, a nie kacykiem politycznym działającym na zlecenie Prawa i Sprawiedliwości albo pana Karola Guzikiewicza - zwróciła się do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha prezydent Gdańska.

 Pani Dulkiewicz chyba dopiero po objęciu stanowiska Prezydenta Gdańska, doczytała się na Wikipedii, co to jest urząd państwowy   i do czego służy, bo do tej pory to ona sama była kacykiem politycznym  działającym na zlecenie swojego chlebodawcy  Pawła Adamowicza.

„Solidarność” Stoczni Gdańskiej uzyskała zgodę wojewody pomorskiego na organizację cyklicznych, całodobowych zgromadzeń na placu przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku w dniach 10 kwietnia, 3 maja, 4 czerwca, 14 sierpnia i 11 listopada.

Decyzja została wydana na okres trzech lat. Wniosek o zgodę na cykliczne zgromadzenia złożył do wojewody wiceszef stoczniowej „S” i radny PiS sejmiku pomorskiego Karol Guzikiewicz.

Prezydent Gdańska oceniła, że decyzja wojewody, aby przyznać stoczniowej „S” prawo do zgromadzenia cyklicznego 4 czerwca „dzieli społeczeństwo”.

W tym miejscu trzeba by Pani Prezydent przypomnieć,  że społeczeństwo zwłaszcza to Gdańskie, jest już od dawna podzielone na tych, którzy mają po wiele mieszkań i na tych którzy nie mają żadnego, na tych którzy mają po wiele kont bankowych  i na tych którzy nie mają nawet jednego, na tych, którzy mają ogromne pieniądze i na tych którzy nie mają ani grosza.

 Do tego podziału przyczynili się zarówno były Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz jak i obecna spadkobierczyni jego rządów Pani Aleksandra Dulkiewicz, która była jego kacykiem politycznym i wykonywała wszystko na polecenie swojego szefa.

To na tych podziałach, które wynikły z rządów Pawła Adamowicza  powinna się skupić dzisiejsza Prezydent Gdańska a nie na działaniach zmierzających do bezczeszczenia ofiar stanu wojennego, które niechybnie by się dokonało choćby przez uczestnictwo w obchodach świąt narodowych osób, które nie chciały wpuścić na Westerplatte Polskiego Wojska, doprowadziły do likwidacji stoczni i wprowadzania niemieckich nazw na obszarze administracyjnym Gdańska.

Dulkiewicz przypomniała, że „Solidarność to był 10-milionowy ruch”.

- Ruch ludzi, którzy odważnie zdecydowali się na pokojową rewolucję, bez przelewu krwi, podczas której walczyli o swoją godność, także godność moją, wtedy jako małego dziecka. Co robi Karol Guzikiewicz? Karol Guzikiewicz pisze: „wszystko co się dzieje pod pomnikiem Poległych Stoczniowców musi być uzgodnione z NSZZ Solidarność”. To jest także moje święto i nie pozwolę, żeby ktokolwiek mógł takim językiem mówić o najważniejszych datach w historii Rzeczpospolitej - oświadczyła.

Nie wspomniała natomiast o tym, że był to ruch - jak juz dziś wiadomo - zorganizowany przez SB, mający na celu przejęcie majątku narodowego we własne ręce, okradając tym samym Naród Polski z ich wielowiekowego dorobku oraz rozpuszczenie państwowości Polskiej i tożsamości narodowej w mętnych wodach Unii Europejskiej,  którą zawłaszczyli zarówno tchórze z Francji jak i zbrodniarze z Niemiec.

Na 10 milionów członków solidarności było być moze milion tych, którzy oddali się polskiej sprawie. Resztę stanowili beneficjenci okrągłego stołu a więc zbrodnicza  formacja SB oraz ich TW. mający pilnować naród, aby ani jedna złotówka nie została przed złodziejami ukryta, a także rzesze tych którzy wstępowali do "Solidarności" na wszelki wypadek. To dlatego z tych 10 milionów które wówczas było, dziś pozostało niecałe pół miliona.

- Język, którego używa Karol Guzikiewicz, język wykluczenia, język nienawiści, przykro, że muszę to powiedzieć - ale doprowadził do wielkiej tragedii 13 stycznia na nieodległym Targu Węglowym. Wtedy zginął Paweł Adamowicz i święto 4 czerwca zawsze miało być dedykowane jego pamięci, pokojowej wizji budowy wspólnoty - powiedziała Dulkiewicz.

Czym,  że zatem nazwać treść skierowaną do Wojewody Pomorskiego podpisaną ręką Prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz ? czym różni się ten język którego ona użyła względem Wojewody od języka nienawiści ?

To co robi obecna Prezydent Gdańska to kolejny raz posługiwanie się trupem Pawła Adamowicza do osiągania własnych celów politycznych. O wypowiedzi beneficjenta okrągłego stołu Bogdana lisa nie warto się wypowiadać … Niech wstyd przykryje jego hańbe i jego nicość.

 „Solidarność” Stoczni Gdańskiej uzyskała zgodę wojewody pomorskiego na organizację cyklicznych zgromadzeń, w godzinach od 6 do 22, na placu przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku oraz na ulicy Doki od bramy historycznej nr 2 w dniach: 10 kwietnia, 3 maja, 4 czerwca, 14 sierpnia i 11 listopada. Decyzja została wydana na okres trzech lat.

„Celem każdego z cyklu zgromadzeń będzie uczczenie doniosłych i istotnych dla Rzeczypospolitej wydarzeń w formie zgromadzenia stacjonarnego” - napisał wojewoda Drelich w decyzji udostępnionej w piątek na stronie internetowej komisji zakładowej „S” Stoczni Gdańskiej.

Guzikiewicz powiedział PAP, że „na tę chwilę wyrażamy zgodę 4 czerwca na godz. 10.00 na złożenie kwiatów”. - Zapraszamy prezydentów, burmistrzów, wójtów, marszałka województwa pomorskiego i innych gości. Jeżeli ktoś będzie chciał uczcić tę rocznicę, to nie będziemy nikogo wykluczać. Ale zakazujemy wystąpień politycznych w tym miejscu. Nikomu nie wyrażamy zgody na takie polityczne wystąpienia - ani z prawa, ani z lewa - oświadczył.

Grupa prezydentów największych polskich miast postanowiła także zorganizować obchody 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 m.in. na Placu Solidarności o godz. 17, w sercu Gdańska, na Drodze Królewskiej odbędzie się wiec, na którym głos zabierze Lech Wałęsa i Donald Tusk, - informowała prezydent Gdańska.

Dokona się zatem kolejna profanacja polskiego święta. Bolek i wnuczek wermachtu uczczą zatem SB-eckie zwycięstwo nad Narodem polskim. A my nadal czekamy na wolnośc i zwycięstwo tak umęczonej Ojczyzny. Czekamy na dzień kiedy ani Bolek ani ten, któremu Polska to nie tylko nienormalność, ale także kością w gardle stoi, nigdy więcej nie kalali naszych narodowych świąt swoją obecnością.


Ocena: 417 108
Głosów: 525
3559 odsłon

godność (Odpowiedzi: 2)

01.04.2019 13:03:25
~pytacz
Jeśli "Solidarność" walczyła o godność Pani Prezydent Gdańska to oznacza to tylko tyle, że przyszła na świat bez godności i teraz widać, że jej to zostało do ... więcej »

 1. Wczoraj
 2. Dziedzictwo Gdańska
 3. Wieczność
 4. Prawdziwa godność
 5. Córa Kościoła
 6. Sąd nad Judaszami
 7. Bijąc się w pierś
 8. Wspólna Europa ?
 9. Zakopane Ginie
 10. Tragedia i Hipokryzja
 11. Po co ta wojna
 12. Dwa Światy
 13. Walka z eurofobią
 14. ludzka Europa
 15. Oni rządzili Polską !
 16. Czerwona Elita
 17. Europejskie wartości
 18. Do siego roku !
 19. Fachowiec
 20. Westerplatte broni się
 21. Oddać suwerenność
 22. Teoretyczny pogrzeb
 23. Rosyjska ruletka
 24. Słowacy mają już dosć.
 25. Wstając z kolan
 26. Na ostrzu skalpela
 27. Miara Upadku
 28. PIS-owskie draństwo
 29. Wielka Gra
 30. Desygnowany
 31. UBewatele
 32. System
 33. Jeszcze raz Ukraina
 34. Serce z betoniarki
 35. Onet kłamie
 36. Wybiórcza pamięć
 37. Na nieludzkiej ziemi
 38. GW i pięć piw.
 39. Dno i Odwiert
 40. Gräfin von Thun
 41. Królowa Polski
 42. List do Israela
 43. Czy Biblia to bajka ?
 44. Tu kiedys była Anglia
 45. Kolaboranci
 46. Trzeci Medrzec Europy
 47. Sowa i K...a Przyjaciele
 48. Czarny sen Petru
 49. Pod latarnia najciemniej
 50. Sopocki Autoryted PO
 51. Styropianowe wykopaliska
 52. Polska dla wszytskich
 53. Odebrać Polakom Głos
 54. Zjeść ciastko i miec ciastko
 55. Zwrot o 360 stopni
 56. Bez polityki
 57. Demokratyczne wybory
 58. Eksperci i Uzdrawiacze
 59. Koza i trójkat Jandy
 60. Trzecia tywarz PiS
 61. Nowa siła polityczna w USA
 62. Kukułcze jajo Balcerowicza
 63. Z notatnika wynalazcy
 64. Gdzie jest kasa ?
 65. Niepokój Holocaust Business
 66. Śpiewać każdy może
 67. Panele śmierci
 68. Podziękujmy koalicji za 8 lat rządzenia !
 69. Śmierć na nieludzkiej ziemi
 70. London Dream
 71. Jakie życie taka śmierć
 72. Joanna Senyszyn
 73. Kana Galilejska
 74. Kochankowie z obłoków
 75. Kreacjonizm
 76. O wyborach
 77. Tu wszystko się kończy
 78. Twarze KOD
 79. Unde Venistis - Skąd przychodzisz
 80. Upadek państwa polskiego
 81. Wieczność
 82. Żona Cezarego
 83. Zwyczajny człowiek

Konkurs na poezję emigracyjną

Informacje szczegółowe po kliknięciu w obrazek JPII Tytuły prac oraz krótką notę biograficzną należy przesłać e-mailem w formie załącznika na jeden z tych adresów: jpiipapa@mail.com

antydotum@optonline.net