logo
Antydotum.pl - Niezależny Portal Informacyjny Inny Punkt Widzenia Faktów Wyłącz TVN - Włącz Rozum #STOP447 #STOP1066
 

poniedziałek 07.04.2020

Pan Bóg i Państwo w czasach zarazy

Kwarantanna jest kwarantanną - marcowy ranek. Siedzę na wannie w oazie ciszy. Oto jedna z niespodzianek. Świat był już pewien, że Bóg jest Stary i nic nie słyszy. Ba nic nie widzi i nie rozumie. Było tak pięknie, człowiek potęgą a tu znienacka Sodoma, Gomora i żona Lota stanęli nagle w obliczu Gniewu Bożego.


Patrzyłem na płonącą Katedrę Notre Dame i łzy mi płynęły same. Kolejne barbarzyństwo objawiło się światu w pełnej krasie. To wtedy dowiedziałem się jak bardzo była ona opuszczona, profanowana i niszczona. To wszystko bezbożnikom nie wystarczało i trzeba było doprowadzić do jej spalenia, bo nic tak trwale nie unicestwia jak ogień…


Nie można sięgnąć, gdzie wzrok nie sięga. I oto mamy - Pan Bóg i Państwo w czasach zarazy. Raptem zadudniło po kuli ziemskiej „Boże zlituj się nad nami” „Panie oddal od nas tę zarazę” …

Można mieć różne punkty widzenia. Bóg to abstrakcja obszar fantazji a Państwo nie ma tu nic do zrobienia. To liberalna myśl lewicowa. Bogu przywalić tak dla zasady. Przecież jak zawsze miał nas pilnować i znów dał plamę.

W Kościołach stoi więc samotny ołtarz. Kościoły zamknięte na cztery spusty, wszystkimi drzwiami jakie tylko są tam dostępne. Wydaje mi się jakbym słyszał Samego Pana Jezusa „Nie chcieliście mnie, więc nie będzie mnie dla was”

Państwo to przeżytek mówią. Naród, granice państw to także przeżytek a największy przeżytek to Bóg.


Ich wolność nie znosi ograniczenia. Mówią „Jestem człowiekiem i na siebie liczę, bo człowiek może wszystko, kiedy tylko chce.  Boży porządek świata wpisany został w archaizm i dziś stał się już nieakceptowalny.

A jednak On Był, Jest i Będzie. Również dziś, kiedy nadeszła kwarantanna. Czy on naprawdę wiele wymaga? Dał nam wskazówkę na szczęśliwe życie w postaci 10 przykazań, które człowiek odrzucił.

Nadal jest otwarty na liczne zmiany i nie braknie mu dla nas miłosierdzia…  Nie znosi tylko lekceważenia. W gniewie zaś jest już nieprzejednany …

To nie Bóg nas opuścił …. Bóg cały czas jest z nami i na nas czeka. Czeka na nasze nawrócenie... Dał nam wolną wolę i pragnie abyśmy jej używając wybrali jego i jego miłość… Ta jest i czeka na każdego gotowa.

To tylko my nie wiemy co mamy zrobić ze swoją wolną wolą i jak jej użyć abyśmy na tym jak najlepiej wyszli. Bóg zostawia nam wybór i nie odbiera nikomu wolnej woli.

Wielu z naszych Braci wybiera śmierć zamiast życia. Bezbożność zamiast Boga, pogardę dla jego majestatu zamiast wiary i zaufania. Wszystko to czynią używając do tego wolnej woli .....


Dał nam także swoich pasterzy, ale oni tak samo się gubią jak i my i tak jak my, sami potrzebują Chrystusa by im pokazał czym jest wiara i jak mają sprawować swoją posługę.

Sami często ulegają poganizacji i dokonują eksperymentalnych aktów w kościele takich jak odmowa podania Komunii osobie na kolanach.

Mamy do czynienia nie tylko z problemem franków szwajcarskich, ale i franków watykańskich którym pachnie nowoczesny katolicyzm.

Z przerażeniem nieraz słucham co mówią pasterze o wyznawaniu Boga i o wyznawaniu wiary.
Owszem Bóg jest miłością, ale to nie oznacza, że z miłości akceptować będzie wszystko co wymyśli zboczony człowiek.

Mam nieodparte wrażenie, że koronawirus jest najdalej idącym łagodnym upomnieniem... Jest jedynie jego dopustem, abyśmy się ocknęli z pychy jaka nas uśmierca…Wezwaniem do opamiętania...

Inaczej w tym szaleństwie dołączymy do nijakiej europosłanki Spurek, która tylko patrzeć, jak zacznie ubolewać, że człowiek pozbawiony empatii tak brutalnie się nad tym koronawirusem znęca.

Dopiero patrząc na tę różnorodność głupoty, która po odrzuceniu rozsądku i roztropności zastępuje wiarę eksperymentalną religią, widać jak na dłoni wielkość Bożego Miłosierdzia.

W Polsce na szczęście nie wszystko uległo poganizacji i nie wszystko jeszcze zostało sprofanowane choć takich przykładów i u nas jest mnóstwo.

Jest więc nadzieja na to, że znajdzie się w naszej Ojczyźnie choćby tych dziesięciu sprawiedliwych, ze względu na których Pan Bóg udzieli nam swojego miłosierdzia i nie ześle nam takiej zagłady, jakiej doświadczyły Sodoma i Gomora ani takiego doświadczenia jakiego doznała żona Lota.


Ocena: 105 23
Głosów: 128
1229 odsłon

Czy lewica jest przeciw chrześcijaństwu? (Odpowiedzi: 0)

19.04.2020 04:51:51
~Kris-KN
Otóż mendy, które kreują takowe zachowania są największymi kanaliami i kłamcami, jak ci z tzw prawicowych partii, ale o tym na końcu. Nieszczęściem jest fakt, że wszyscy dają się dzielić na lewaków i prawaków tylko nikt nie jest wstanie sprecyzować definicji, kto jest kto. Jeszcze większym nieszczęściem jest mylenie lewica-to socjaliści-to komuniści, a na koniec mówienie, że to lewaki. A stawiam pytanie, czy w tzw prawicowych rządach nie ma socjalizmu, czy działań socjalnych? Każdy prawicowiec/używam tego terminu żeby łatwiej było niektórym zrozumieć/ jest narodowościowcem i mówi o ojczyźnie, czyli rozwiązaniach systemowych oraz o opiece w różnych sferach życia, oczywiście nie z takim rozmachem, jak tzw komuniści. Ale mamy teoretycznie narodowe kraje, w mniejszym bądź większym stopniu, prawicowe rządy, bo dbają o swoje kraje by były silne, bogate, czyli wedle tych podziałów co niektórzy mówią to prawicowcy, a jednocześnie np zabierają dzieci lub nakazują wychowywać na określony styl. To pytam, czy to są lewaki, czy prawaki?? A dla odmiany w Polsce tzw prawicowy rząd z prezydentem na czele dopuszcza się odprawiania Chanuki w pałacu prezydenckim, do tego już niekontrolowane socjale i inne wynaturzenia, więc pytam kto jest kto i większym lewakiem? Co do koronowirusa nie jest on zesłany przez Boga, a sami ludzie go stworzyli, oczywiście wiadomo jacy. Tych skurwieli trzeba było osądzić, bo po co kombinowano, żeby wirus który nie przenosił się z gatunku na gatunek, usilnie kombinowali, żeby go krzyżować?! Przy takich założeniach nikt nie obroni tezy, że to dla dobra ludzkości. Mam nadzieję, że Bóg {...) w końcu ręką w stół i wyprostuje tych dziadów raz na zawsze.  ... więcej »

 1. Dziedzictwo Gdańska
 2. Wieczność
 3. Prawdziwa godność
 4. Córa Kościoła
 5. Sąd nad Judaszami
 6. Bijąc się w pierś
 7. Wspólna Europa ?
 8. Zakopane Ginie
 9. Po co ta wojna
 10. Tragedia i Hipokryzja
 11. O wyborach
 12. Dwa Światy
 13. Walka z eurofobią
 14. ludzka Europa
 15. Oni rządzili Polską !
 16. Czerwona Elita
 17. Europejskie wartości
 18. Do siego roku !
 19. Fachowiec
 20. Westerplatte broni się
 21. Oddać suwerenność
 22. Teoretyczny pogrzeb
 23. Rosyjska ruletka
 24. Słowacy mają już dosć.
 25. Wstając z kolan
 26. Na ostrzu skalpela
 27. Miara Upadku
 28. PIS-owskie draństwo
 29. Wielka Gra
 30. Żona Cezarego
 31. UBewatele
 32. Desygnowany
 33. System
 34. Jeszcze raz Ukraina
 35. Serce z betoniarki
 36. Onet kłamie
 37. Wybiórcza pamięć
 38. Na nieludzkiej ziemi
 39. GW i pięć piw.
 40. Zwyczajny Człowiek
 41. Dno i Odwiert
 42. Gräfin von Thun
 43. Królowa Polski
 44. List do Israela
 45. Czy Biblia to bajka ?
 46. Tu kiedys była Anglia
 47. Kolaboranci
 48. Trzeci Medrzec Europy
 49. Sowa i K...a Przyjaciele
 50. Czarny sen Petru
 51. Pod latarnia najciemniej
 52. Sopocki Autoryted PO
 53. Styropianowe wykopaliska
 54. Polska dla wszytskich
 55. Odebrać Polakom Głos
 56. Zjeść ciastko i miec ciastko
 57. Zwrot o 360 stopni
 58. Demokratyczne wybory
 59. Bez polityki
 60. Eksperci i Uzdrawiacze
 61. Trzecia tywarz PiS
 62. Koza i trójkat Jandy
 63. Nowa siła polityczna w USA
 64. Kukułcze jajo Balcerowicza
 65. Z notatnika wynalazcy
 66. Gdzie jest kasa ?
 67. Śpiewać każdy może
 68. Panele śmierci
 69. Podziękujmy koalicji za 8 lat rządzenia !
 70. Śmierć na nieludzkiej ziemi
 71. London Dream

Konkurs na poezję emigracyjną

Informacje szczegółowe po kliknięciu w obrazek JPII Tytuły prac oraz krótką notę biograficzną należy przesłać e-mailem w formie załącznika na jeden z tych adresów: jpiipapa@mail.com

antydotum@optonline.net