logo

Czwartek 08.03.2018

Nadzwyczajna kasta chroni bandytów.

„GPC” ma zapłacić bandycie odszkodowanie. Wydawca „Gazety Polskiej Codziennie” został ukarany przez sąd nakazem wpłaty 15 tys. zł Zbigniewowi S. ps. "Niemiec" za artykuł o skazanym bandycie za gwałt, napad z bronią w ręku i szantażowanie senatora Krzysztofa Piesiewicza.


/ Zrzut ekranu z youtube.com/TV Republika

Sędzia Katarzyna Przepióra z Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy uznała że tekst wykazuje „intencję przedstawienia przestępcę najgorszego sortu jako przestępcy najgorszego sortu”.

Tymczasem wg. nadzwyczajnej kasty,  kto napada z bronią w ręku , gwałci i do tego szantażuje polskiego senatora zasługuje na uznanie, szacunek i godność,  której Redaktorzy "GPC" nie umieli odnaleźć u profesjonalnego  bandyty.

Nieprawomocną na szczęście decyzją sędzi Katarzyny Przepióry, wydająca „GPC”, spółka Forum, ma wpłacić „Niemcowi” 15 tys. zł z odsetkami od dnia wniesienia pozwu.  

Zbigniew S. ps. "Niemiec" poczuł się urażony tekstem o jego roli w czasie konfliktu na Krakowskim Przedmieściu w 2010 r. gdy zjawiał się tam regularnie w grupie osób dokonujących ataków na modlących się przy krzyżu przed Pałacem Prezydenckim. 

Sąd uznał, że tekst łamie zasady etyki dziennikarskiej. Sędzia nie dopatrzyła się niczego prowokacyjnego w zachowaniu „Niemca” na Krakowskim Przedmieściu ani zachowania wymierzonego w Krzyż ustawiony przed Pałacem Prezydenckim, bo sikanie w znicze i maltretowanie modlących się ludzi to wg nadzwyvzajnej kasty są to te najwyzsze unijne wartości, których z taką zajądłością broni Timmermans, PO, Nowoczesna i nadzwyczajna kasta.

Użyte w tytule artykułu słowo „prowokator” ma obrazować ogólnie negatywną postawę powoda,  jest zwykłym epitetem, który nie poddaje się weryfikacji w kategoriach prawdy i  fałszu

– mówiła uzasadniając wyrok sędzia Przepióra.

Według sądu, zestawienie „nawet prawdziwych informacji” tworzy w tekście wrażenie błędne i krzywdzące wobec powoda, któremu należy się szacunek.

Tak  oto nadzwyczajna kasta wręcz z obłędem tworzy nadzwyczajne interpretacje wg. których  prawdziwe informacje  to błędne wrażenie.

Właśnie na podstawie takiej  interpretacji polskiego prawa gen. Jaruzelski  i gen. Kiszczak stali się ludźmi honoru a zastrzeleni robotnicy i inne ofiary stanu wojennego to tylko warchoły nie mające szacunku dla tak zasłużonych  bohaterów stanu wojennego jak ci generałowie, jednostki ZOMO czy plutony pacyfikujące ostrą amunicją protesty robotników.

W tych kategoriach należy traktować skonfrontowanie przeszłości karnej powoda to, że mógł on współpracować z WSI i ma związek z szantażem wobec Krzysztofa Piesiewicza. Analiza artykułu prowadzi do wniosku, że intencją artykułu nie było przedstawienie wydarzeń spod Pałacu Prezydenckiego, lecz arbitralne przedstawienie powoda jako przestępcy najgorszego sortu - mówiła sędzia.

Według informacji, jakie przytaczano na temat, „Niemca” w tekście gazety, został on w 1997 r. skazany na 9 lat więzienia za gwałt i napad z bronią w ręku. Policja wskazywała na bezwzględność, z jaką działała grupa przestępcza, w skład w której wchodził.

Grupa ta według policji dokonywała napadów na agencje towarzyskie, z użyciem broni palnej, rabowania ich i gwałcenia kobiet. 

W 2011 r. Zbigniew S. został też skazany na 1,5 roku więzienia za kierowanie inną grupą przestępczą, która zastawiła pułapkę na byłego senatora, Krzysztofa Piesiewicza.

W sprawie pozwania wydawcy "Gazety Codziennej" sąd od początku podejmował kontrowersyjne kroki. Mimo iż to Zbigniew S. składał pozew, dostał adwokata z urzędu.

Działo się tak, choć S. nie podjął żadnych prób rozmów ugodowych ani nie kierował próśb o sprostowania. O tym, że S. nie zamierzał podejmować mediacji, napisał w pozwie, otwartym tekstem, jego pełnomocnik procesowy.

S. został też wspaniałomyślnie zwolniony z kosztów procesu, co ma zwykle miejsce jedynie wobec osób mających najtrudniejsze warunki bytowe.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości czym są polskie sądy i że to już najwyższy czas by tę stajnię Augiasza wyczyścić ?


Ocena: 226 50
Głosów: 276
1351 odsłon
Brak komentarzy

 1. ludzka Europa
 2. Czerwona Elita
 3. Fachowiec
 4. Westerplatte broni się
 5. Rosyjska ruletka
 6. Słowacy mają już dosć.
 7. Wstając z kolan
 8. Na ostrzu skalpela
 9. Miara Upadku
 10. PIS-owskie draństwo
 11. Wielka Gra
 12. Żona Cezarego
 13. UBewatele
 14. System
 15. Desygnowany
 16. Jeszcze raz Ukraina
 17. Serce z betoniarki
 18. Onet kłamie
 19. Wybiórcza pamięć
 20. Na nieludzkiej ziemi
 21. GW i pięć piw.
 22. Zwyczajny Człowiek
 23. Dno i Odwiert
 24. Gräfin von Thun
 25. Królowa Polski
 26. List do Israela
 27. Czy Biblia to bajka ?
 28. Tu kiedys była Anglia
 29. Kolaboranci
 30. Trzeci Medrzec Europy
 31. Sowa i K...a Przyjaciele
 32. Czarny sen Petru
 33. Pod latarnia najciemniej
 34. Sopocki Autoryted PO
 35. Styropianowe wykopaliska
 36. Polska dla wszytskich
 37. Odebrać Polakom Głos
 38. Zjeść ciastko i miec ciastko
 39. Zwrot o 360 stopni
 40. Demokratyczne wybory
 41. Bez polityki
 42. Eksperci i Uzdrawiacze
 43. Trzecia tywarz PiS
 44. Koza i trójkat Jandy
 45. Nowa siła polityczna w USA
 46. Kukułcze jajo Balcerowicza
 47. Z notatnika wynalazcy
 48. Gdzie jest kasa ?
 49. Śpiewać każdy może
 50. Panele śmierci
 51. Podziękujmy koalicji za 8 lat rządzenia !
 52. Śmierć na nieludzkiej ziemi
 53. London Dream

Strony Patriotyczne Konkurs na poezję emigracyjną

Informacje szczegółowe po kliknięciu w obrazek JPII Tytuły prac oraz krótką notę biograficzną należy przesłać e-mailem w formie załącznika na jeden z tych adresów: jpiipapa@mail.com

antydotum@optonline.net