logo

Czwartek 08.03.2018

Nadzwyczajna kasta chroni bandytów.

„GPC” ma zapłacić bandycie odszkodowanie. Wydawca „Gazety Polskiej Codziennie” został ukarany przez sąd nakazem wpłaty 15 tys. zł Zbigniewowi S. ps. "Niemiec" za artykuł o skazanym bandycie za gwałt, napad z bronią w ręku i szantażowanie senatora Krzysztofa Piesiewicza.


/ Zrzut ekranu z youtube.com/TV Republika

Sędzia Katarzyna Przepióra z Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy uznała że tekst wykazuje „intencję przedstawienia przestępcę najgorszego sortu jako przestępcy najgorszego sortu”.

Tymczasem wg. nadzwyczajnej kasty,  kto napada z bronią w ręku , gwałci i do tego szantażuje polskiego senatora zasługuje na uznanie, szacunek i godność,  której Redaktorzy "GPC" nie umieli odnaleźć u profesjonalnego  bandyty.

Nieprawomocną na szczęście decyzją sędzi Katarzyny Przepióry, wydająca „GPC”, spółka Forum, ma wpłacić „Niemcowi” 15 tys. zł z odsetkami od dnia wniesienia pozwu.  

Zbigniew S. ps. "Niemiec" poczuł się urażony tekstem o jego roli w czasie konfliktu na Krakowskim Przedmieściu w 2010 r. gdy zjawiał się tam regularnie w grupie osób dokonujących ataków na modlących się przy krzyżu przed Pałacem Prezydenckim. 

Sąd uznał, że tekst łamie zasady etyki dziennikarskiej. Sędzia nie dopatrzyła się niczego prowokacyjnego w zachowaniu „Niemca” na Krakowskim Przedmieściu ani zachowania wymierzonego w Krzyż ustawiony przed Pałacem Prezydenckim, bo sikanie w znicze i maltretowanie modlących się ludzi to wg nadzwyvzajnej kasty są to te najwyzsze unijne wartości, których z taką zajądłością broni Timmermans, PO, Nowoczesna i nadzwyczajna kasta.

Użyte w tytule artykułu słowo „prowokator” ma obrazować ogólnie negatywną postawę powoda,  jest zwykłym epitetem, który nie poddaje się weryfikacji w kategoriach prawdy i  fałszu

– mówiła uzasadniając wyrok sędzia Przepióra.

Według sądu, zestawienie „nawet prawdziwych informacji” tworzy w tekście wrażenie błędne i krzywdzące wobec powoda, któremu należy się szacunek.

Tak  oto nadzwyczajna kasta wręcz z obłędem tworzy nadzwyczajne interpretacje wg. których  prawdziwe informacje  to błędne wrażenie.

Właśnie na podstawie takiej  interpretacji polskiego prawa gen. Jaruzelski  i gen. Kiszczak stali się ludźmi honoru a zastrzeleni robotnicy i inne ofiary stanu wojennego to tylko warchoły nie mające szacunku dla tak zasłużonych  bohaterów stanu wojennego jak ci generałowie, jednostki ZOMO czy plutony pacyfikujące ostrą amunicją protesty robotników.

W tych kategoriach należy traktować skonfrontowanie przeszłości karnej powoda to, że mógł on współpracować z WSI i ma związek z szantażem wobec Krzysztofa Piesiewicza. Analiza artykułu prowadzi do wniosku, że intencją artykułu nie było przedstawienie wydarzeń spod Pałacu Prezydenckiego, lecz arbitralne przedstawienie powoda jako przestępcy najgorszego sortu - mówiła sędzia.

Według informacji, jakie przytaczano na temat, „Niemca” w tekście gazety, został on w 1997 r. skazany na 9 lat więzienia za gwałt i napad z bronią w ręku. Policja wskazywała na bezwzględność, z jaką działała grupa przestępcza, w skład w której wchodził.

Grupa ta według policji dokonywała napadów na agencje towarzyskie, z użyciem broni palnej, rabowania ich i gwałcenia kobiet. 

W 2011 r. Zbigniew S. został też skazany na 1,5 roku więzienia za kierowanie inną grupą przestępczą, która zastawiła pułapkę na byłego senatora, Krzysztofa Piesiewicza.

W sprawie pozwania wydawcy "Gazety Codziennej" sąd od początku podejmował kontrowersyjne kroki. Mimo iż to Zbigniew S. składał pozew, dostał adwokata z urzędu.

Działo się tak, choć S. nie podjął żadnych prób rozmów ugodowych ani nie kierował próśb o sprostowania. O tym, że S. nie zamierzał podejmować mediacji, napisał w pozwie, otwartym tekstem, jego pełnomocnik procesowy.

S. został też wspaniałomyślnie zwolniony z kosztów procesu, co ma zwykle miejsce jedynie wobec osób mających najtrudniejsze warunki bytowe.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości czym są polskie sądy i że to już najwyższy czas by tę stajnię Augiasza wyczyścić ?


Ocena: 189 31
Głosów: 220
969 odsłon
Brak komentarzy

 1. ludzka Europa
 2. Słowacy mają już dosć.
 3. Akcja na ostrzu skalpela
 4. Miara Upadku
 5. Wielka Gra
 6. UBewatele sie odgrażaja
 7. System
 8. Desygnowany
 9. Jeszcze raz Ukraina
 10. Polskie serce z betoniarki
 11. Onet kłamie
 12. Wspólna śmierć, wybiórcza pamięć
 13. Śmierć na nieludzkiej ziemi
 14. Gazeta Wyborcza i pięć piw.
 15. Zwyczajny Człowiek
 16. Dno i Odwiert
 17. Ojciec to brzmi dumnie
 18. Róża Maria Barbara Gräfin von Thun
 19. Jak NMP została Królową Polski
 20. Labnauer pisze list do Israela
 21. Czy Biblia to bajka ?
 22. Tu kiedys była Anglia
 23. Trzeci Medrzec Europy
 24. Nadzwyczajny Kongres Sędziów
 25. Kolaboranci
 26. Sopocki Autoryted PO
 27. Sowa i K...a Przyjaciele
 28. Polska dla wszytskich
 29. Czarny sen Petru
 30. Pod latarnia najciemniej
 31. Styropianowe wykopaliska
 32. Odebrać Polakom Głos
 33. Zjeść ciastko i miec ciastko
 34. Zwrot o 360 stopni
 35. Demokratyczne wybory
 36. Kukułcze jajo Balcerowicza
 37. Bez polityki
 38. Eksperci i Uzdrawiacze
 39. Trzecia tywarz PiS
 40. Koza i trójkat Jandy
 41. Nowa siła polityczna w USA
 42. Z notatnika wynalazcy
 43. Lis fedruje w zadku
 44. Gdzie jest kasa ?
 45. Śpiewać każdy może
 46. Panele śmierci
 47. Podziękujmy koalicji za 8 lat rządzenia !
 48. London Dream
 49. Uwaga nadchodza mutanty

Strony Patriotyczne Konkurs na poezję emigracyjną

Informacje szczegółowe po kliknięciu w obrazek JPII Tytuły prac oraz krótką notę biograficzną należy przesłać e-mailem w formie załącznika na jeden z tych adresów: jpiipapa@mail.com

antydotum@optonline.net