logo

Niedziela 25 listopad 2018

Rozgrzana Sędzina


Sędzia Weronika Klawonn rozstrzyga w procesie, w którym Jarosław Kaczyński pozwał Lecha Wałęsę.


Weronika Klawon- Rozgrzana Sędzina


Dzięki jej stronniczej postawie podczas procesu w przestrzeni internetowej jest nazywana po imieniu, a więc jest określana jako “kodziara". "lewaczka”, że powinna "won" oraz że "sądy trzeba zaorać".

Tej narracji nie da się już powstrzymać po tym jak poprowadziła rozprawę, na której pomyliła pozwanego z powodem.

Rzecznik resortu sprawiedliwości stwierdził, że sędzia Klawonn nie jest bezstronna i sprzyja Wałęsie. Na pamiątkowym zdjęciu sędziów gdańskiego sądu z listopada Klawonn miała koszulkę z napisem "konsTYtucJA". Taką samą założył do sądu były prezydent.Postawa Sędzi ma niewątpliwie wpływ na ostateczny wyrok więc natychmiast powinna zareagować KRS która zgodnie z konstytucją - stać ma na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów.
Ta jednak na razie nic robić nie zamierza.

 • Dopóki do KRS nie wpłynie oficjalna skarga na słowa rzecznika Ministerstwa Sprawiedliwości, Rada nie ma możliwości podjęcia żadnej decyzji - mówi rzecznik KRS

Jak podkreśla, sędziowie powinni "zachować umiar i powściągliwość" a koszulki z napisem "konsTYtycJA" jednoznacznie,kojarzą się z przeciwnikami rządu

Znany już z medialnych ekscesów i kompromitacji sadownictwa Sędzia Żurek mówi, że jest to personalny atak na sędziego.

Ten sam apolityczny i bezstronny Sędzia, który razem z Sędzią Klawonn i Małgorzatą Gersdorf palił świeczuszki na antyrządowych wiecach.

W Sądzie Okręgowym w Gdańsku doszło do głośnej rozprawy, w której zeznawał tak pozywający Jarosław Kaczyński, jak pozwany Lech Wałęsa.

Niezawiśnięty Sąd  z przewodniczącą składu Weroniką Klawonn na czele nie bacząc na stan zdrowia Prezesa Kaczyńskiego po przebytej operacji kolana,  przez 3 godziny trzymał go na stojąco przed kamerami telewizyjnymi wypytując o sprawy zupełnie oderwane od pozwu.

Bolek w sądzie pojawił się w koszulce z napisem "konstytucja" w takiej samej w jakiej dwa tygodnie wcześniej niezawiśnięta sędzina uczestniczyła w politycznym proteście.


W podobnej koszulce dwa tygodnie wcześniej sfotografowała się sędzia Klawonn oraz wielu innych sędziów gdańskiego Sądu Okręgowego, gdy robili polityczną zadymę z okazji stulecia odzyskania niepodległości.


Najwyraźniej napis "Konstytucja" przypominał niezawiśniętemu sądowi w Gdańsku o tym, że właśnie w tym procesie łamie on w bezczelny sposób zapisy konstytucji mówiące o równości wszystkich wobec prawa.

Były współpracownik SB o pseudonimie „Bolek” oświadczył, że nie chce mus się gadać na temat Smoleńska a więc na temat, który jest istotą pozwu.

Tym oświadczeniem zwolnił sąd z dalszego odpytywania siebie  w przedmiotowej sprawie co Gdański Sąd   przyjąłnajwyraźniej z wielką ulgą. Opinia publiczna zarzuca Sędzi Klawonn brak bezstronności.

Faktem jest, że konkretny znak graficzny, jakim jest napis "konsTYtucJA" kojarzy się jednoznacznie z przeciwnikami obecnego rządu, więc ta zbieżność koszulek pani sędzi oraz pozwanego Lecha Wałęsy nie może być pominięta milczeniem – podkreśla Jan Kanthak rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości - A ja i tak zachowałem daleko idący umiar w ocenie tego rodzaju zachowań - dodaje.

Rzecznik KRS podkreśla, że nie można pominąć skojarzeń, jakie wiążą się z konkretną koszulką z napisem "konsTYtucJa", jaką dwa tygodnie temu założyła sędzia Klawonn oraz - w czwartek - Lech Wałęsa.

Owa sławetna koszulka z "konsTYtucJĄ" jest właśnie powodem, dla którego ktoś może łączyć sędzię Klawonn z jedną - a nie drugą stroną procesu. - Każda manifestacja poglądów przez sędziego może rodzić takie reakcje, tym bardziej, że ta sprawa "rozgrzała" całe społeczeństwo.

Jeśli jakiś sędzia jest zaangażowany politycznie i jest motywowany politycznie, bezpodstawnie bierze stronę jednego z uczestników procesu to KRS powinna tu bezzwłocznie reagować.

W tej sprawie zajął także głos były rzecznik KRS zaangażowany w antyrządowe działania destrukcyjne Sędziów, Waldemar Żurek, który stwierdził, że mamy do czynienia z personalnym atakiem na sędzię.

Tyle tylko ze drugi niezawiśnięty sędzia nie zauważył jakby personalnego nękania przez sąd powoda Jarosława Kaczyńskiego i zupełnej pobłażliwości dla naruszania powagi sądu dla Bolka.

To nie są głosy władzy wykonawczej czy ustawodawczej, które jednoznacznie krytykują danego sędziego, który ma sprawę rozstrzygnąć, ale są to głosy opinii publicznej która tę ewidentną stronniczość Sędzi nie tylko dostrzega, ale i radykalnie dezaprobuje


Ocena: 160 33
Głosów: 193
1261 odsłon
Brak komentarzy

 1. Dziedzictwo Gdańska
 2. Co się stało z mieniem żydowskim
 3. ludzka Europa
 4. Oni rządzili Polską !
 5. Czerwona Elita
 6. Sąd nad Judaszami
 7. Prawdziwa godność
 8. Europejskie wartości
 9. Homopolska
 10. Po co ta wojna
 11. Czego jeszcze nie było
 12. Totalna przyszłość
 13. Do siego roku !
 14. Fachowiec
 15. Westerplatte broni się
 16. Oddać suwerenność
 17. Teoretyczny pogrzeb
 18. Rosyjska ruletka
 19. Słowacy mają już dosć.
 20. Wstając z kolan
 21. Na ostrzu skalpela
 22. Miara Upadku
 23. PIS-owskie draństwo
 24. Wielka Gra
 25. Żona Cezarego
 26. UBewatele
 27. Desygnowany
 28. System
 29. Jeszcze raz Ukraina
 30. Serce z betoniarki
 31. Onet kłamie
 32. Wybiórcza pamięć
 33. Na nieludzkiej ziemi
 34. GW i pięć piw.
 35. Zwyczajny Człowiek
 36. Dno i Odwiert
 37. Gräfin von Thun
 38. Królowa Polski
 39. List do Israela
 40. Czy Biblia to bajka ?
 41. Tu kiedys była Anglia
 42. Kolaboranci
 43. Trzeci Medrzec Europy
 44. Sowa i K...a Przyjaciele
 45. Czarny sen Petru
 46. Pod latarnia najciemniej
 47. Sopocki Autoryted PO
 48. Styropianowe wykopaliska
 49. Polska dla wszytskich
 50. Odebrać Polakom Głos
 51. Zjeść ciastko i miec ciastko
 52. Zwrot o 360 stopni
 53. Demokratyczne wybory
 54. Koza i trójkat Jandy
 55. Bez polityki
 56. Eksperci i Uzdrawiacze
 57. Trzecia tywarz PiS
 58. Nowa siła polityczna w USA
 59. Kukułcze jajo Balcerowicza
 60. Z notatnika wynalazcy
 61. Gdzie jest kasa ?
 62. Śpiewać każdy może
 63. Panele śmierci
 64. Podziękujmy koalicji za 8 lat rządzenia !
 65. Śmierć na nieludzkiej ziemi
 66. London Dream

Konkurs na poezję emigracyjną

Informacje szczegółowe po kliknięciu w obrazek JPII Tytuły prac oraz krótką notę biograficzną należy przesłać e-mailem w formie załącznika na jeden z tych adresów: jpiipapa@mail.com

antydotum@optonline.net