logo

Rozgrzana Sędzina

Sędzia Weronika Klawonn rozstrzyga w procesie, w którym Jarosław Kaczyński pozwał Lecha Wałęsę.

Klawonn
Sędzia Weronika Klawonn/ Źródło: PAP /Adam Warżawa


Dzięki jej stronniczej postawie podczas procesu w przestrzeni internetowej jest nazywana po imieniu, a więc jest określana jako “kodziara". "lewaczka”, że powinna "won" oraz że "sądy trzeba zaorać".

Tej narracji nie da się już powstrzymać po tym jak poprowadziła rozprawę, na której pomyliła pozwanego z powodem.

Rzecznik resortu sprawiedliwości stwierdził, że sędzia Klawonn nie jest bezstronna i sprzyja Wałęsie. Na pamiątkowym zdjęciu sędziów gdańskiego sądu z listopada Klawonn miała koszulkę z napisem "konsTYtucJA". Taką samą założył do sądu były prezydent.

Konstytucja

Postawa Sędzi ma niewątpliwie wpływ na ostateczny wyrok więc natychmiast powinna zareagować KRS która zgodnie z konstytucją - stać ma na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów.

Ta jednak na razie nic robić nie zamierza.

 • Dopóki do KRS nie wpłynie oficjalna skarga Rada nie ma możliwości podjęcia żadnej decyzji - mówi rzecznik KRS
 • Jak podkreśla, sędziowie powinni "zachować umiar i powściągliwość" a koszulki z napisem "konsTYtycJA" jednoznacznie, kojarzą się z przeciwnikami rządu

W Sądzie Okręgowym w Gdańsku doszło do głośnej rozprawy, w której zeznawał tak pozywający Jarosław Kaczyński, jak pozwany Lech Wałęsa.

Niezawiśnięty Sąd  z przewodniczącą składu Weroniką Klawonn na czele nie bacząc na stan zdrowia Prezesa Kaczyńskiego po przebytej operacji kolana,  przez 3 godziny trzymał go na stojąco przed kamerami telewizyjnymi wypytując o sprawy zupełnie oderwane od pozwu.

Bolek w sądzie pojawił się w koszulce z napisem "konstytucja" w takiej samej w jakiej dwa tygodnie wcześniej niezawiśnięta sędzina uczestniczyła w politycznym proteście.

Bolek


W podobnej koszulce dwa tygodnie wcześniej sfotografowała się sędzia Klawonn oraz wielu innych sędziów gdańskiego Sądu Okręgowego, gdy robili polityczną zadymę z okazji stulecia odzyskania niepodległości.

Klawonn

Najwyraźniej napis Konstytucja przypominał niezawiśniętemu sądowi w Gdańsku o tym, że właśnie w tym procesie łamie on w bezczelny sposób zapisy konstytucji mówiące o równości wszystkich wobec prawa.

Były współpracownik SB o pseudonimie „Bolek” oświadczył, że nie chce mu się gadać na temat Smoleńska a więc na temat, który jest istotą pozwu.

Tym oświadczeniem zwolnił sąd z dalszego odpytywania siebie  w przedmiotowej sprawie co Gdański Sąd   przyjął najwyraźniej z wielką ulgą.

Opinia publiczna zarzuca Sędzi Klawonn brak bezstronności.

Faktem jest, że konkretny znak graficzny, jakim jest napis "konsTYtucJA" kojarzy się jednoznacznie z przeciwnikami obecnego rządu, więc ta zbieżność koszulek pani Sędzi oraz pozwanego Lecha Wałęsy nie może być pominięta milczeniem – podkreśla Jan Kanthak rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości - A ja i tak zachowałem daleko idący umiar w ocenie tego rodzaju zachowań - dodaje.

Rzecznik KRS podkreśla, że nie można pominąć skojarzeń, jakie wiążą się z konkretną koszulką z napisem "konsTYtucJa", jaką dwa tygodnie temu założyła sędzia Klawonn oraz - w czwartek - Lech Wałęsa.

Owa sławetna koszulka z "konsTYtucJĄ" jest właśnie powodem, dla którego ktoś może łączyć sędzię Klawonn z jedną - a nie drugą stroną procesu. - Każda manifestacja poglądów przez sędziego może rodzić takie reakcje, tym bardziej, że ta sprawa "rozgrzała" całe społeczeństwo.

Jeśli jakiś sędzia jest zaangażowany politycznie i jest motywowany politycznie, bezpodstawnie bierze stronę jednego z uczestników procesu to KRS powinna tu bezzwłocznie reagować.

W tej sprawie zajął także głos były rzecznik KRS zaangażowany w antyrządowe działania destrukcyjne Sędziów, Waldemar Żurek, który stwierdził, że mamy do czynienia z personalnym atakiem na sędzię.

Znany już z medialnych ekscesów i kompromitacji sądownictwa Sędzia Waldemar Żurek mówi, że jest to personalny atak na sędziego. Ten sam apolityczny i bezstronny Sędzia który razem z Sędzią Klawonn i Małgorzatą Gersdorf palili świeczuszki na antyrządowych wiecach.

Tyle tylko, że drugi niezawiśnięty sędzia nie zauważył jakby personalnego nękania przez sąd powoda Jarosława Kaczyńskiego i zupełnej pobłażliwości dla naruszania powagi sądu dla Bolka.

To nie są głosy władzy wykonawczej czy ustawodawczej, które jednoznacznie krytykują danego Sędziego, który ma sprawę rozstrzygnąć, ale są to głosy opinii publicznej. To właśnie opinia publiczna tę ewidentną stronniczość Sędzi nie tylko dostrzega, ale i radykalnie dezaprobuje.


Ocena: 11 2
Głosów: 13
351 odsłon
Brak komentarzy

 1. Czerwona Elita
 2. ludzka Europa
 3. Westerplatte broni się
 4. Żona Cezarego
 5. Rosyjska ruletka
 6. Słowacy mają już dosć.
 7. Na ostrzu skalpela
 8. Miara Upadku
 9. Wielka Gra
 10. UBewatele
 11. System
 12. Desygnowany
 13. Jeszcze raz Ukraina
 14. Serce z betoniarki
 15. Onet kłamie
 16. Wybiórcza pamięć
 17. Na nieludzkiej ziemi
 18. GW i pięć piw.
 19. Zwyczajny Człowiek
 20. Dno i Odwiert
 21. Ojciec to brzmi dumnie
 22. Gräfin von Thun
 23. Królowa Polski
 24. List do Israela
 25. Czy Biblia to bajka ?
 26. Tu kiedys była Anglia
 27. Trzeci Medrzec Europy
 28. Nadzwyczajny Kongres Sędziów
 29. Kolaboranci
 30. Sopocki Autoryted PO
 31. Sowa i K...a Przyjaciele
 32. Polska dla wszytskich
 33. Czarny sen Petru
 34. Pod latarnia najciemniej
 35. Styropianowe wykopaliska
 36. Odebrać Polakom Głos
 37. Zjeść ciastko i miec ciastko
 38. Zwrot o 360 stopni
 39. Demokratyczne wybory
 40. Kukułcze jajo Balcerowicza
 41. Bez polityki
 42. Eksperci i Uzdrawiacze
 43. Trzecia tywarz PiS
 44. Koza i trójkat Jandy
 45. Nowa siła polityczna w USA
 46. Z notatnika wynalazcy
 47. Lis fedruje w zadku
 48. Gdzie jest kasa ?
 49. Śpiewać każdy może
 50. Panele śmierci
 51. Podziękujmy koalicji za 8 lat rządzenia !
 52. London Dream
 53. Uwaga nadchodza mutanty

Konkurs na poezję emigracyjną

Informacje szczegółowe po kliknięciu w obrazek JPII Tytuły prac oraz krótką notę biograficzną należy przesłać e-mailem w formie załącznika na jeden z tych adresów: jpiipapa@mail.com

antydotum@optonline.net