logo

Niedziela 25 listopad 2018

Rozgrzana Sędzina


Sędzia Weronika Klawonn rozstrzyga w procesie, w którym Jarosław Kaczyński pozwał Lecha Wałęsę.


Weronika Klawon- Rozgrzana Sędzina


Dzięki jej stronniczej postawie podczas procesu w przestrzeni internetowej jest nazywana po imieniu, a więc jest określana jako “kodziara". "lewaczka”, że powinna "won" oraz że "sądy trzeba zaorać".

Tej narracji nie da się już powstrzymać po tym jak poprowadziła rozprawę, na której pomyliła pozwanego z powodem.

Rzecznik resortu sprawiedliwości stwierdził, że sędzia Klawonn nie jest bezstronna i sprzyja Wałęsie. Na pamiątkowym zdjęciu sędziów gdańskiego sądu z listopada Klawonn miała koszulkę z napisem "konsTYtucJA". Taką samą założył do sądu były prezydent.Postawa Sędzi ma niewątpliwie wpływ na ostateczny wyrok więc natychmiast powinna zareagować KRS która zgodnie z konstytucją - stać ma na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów.
Ta jednak na razie nic robić nie zamierza.

  • Dopóki do KRS nie wpłynie oficjalna skarga na słowa rzecznika Ministerstwa Sprawiedliwości, Rada nie ma możliwości podjęcia żadnej decyzji - mówi rzecznik KRS

Jak podkreśla, sędziowie powinni "zachować umiar i powściągliwość" a koszulki z napisem "konsTYtycJA" jednoznacznie,kojarzą się z przeciwnikami rządu

Znany już z medialnych ekscesów i kompromitacji sadownictwa Sędzia Żurek mówi, że jest to personalny atak na sędziego.

Ten sam apolityczny i bezstronny Sędzia, który razem z Sędzią Klawonn i Małgorzatą Gersdorf palił świeczuszki na antyrządowych wiecach.

W Sądzie Okręgowym w Gdańsku doszło do głośnej rozprawy, w której zeznawał tak pozywający Jarosław Kaczyński, jak pozwany Lech Wałęsa.

Niezawiśnięty Sąd  z przewodniczącą składu Weroniką Klawonn na czele nie bacząc na stan zdrowia Prezesa Kaczyńskiego po przebytej operacji kolana,  przez 3 godziny trzymał go na stojąco przed kamerami telewizyjnymi wypytując o sprawy zupełnie oderwane od pozwu.

Bolek w sądzie pojawił się w koszulce z napisem "konstytucja" w takiej samej w jakiej dwa tygodnie wcześniej niezawiśnięta sędzina uczestniczyła w politycznym proteście.


W podobnej koszulce dwa tygodnie wcześniej sfotografowała się sędzia Klawonn oraz wielu innych sędziów gdańskiego Sądu Okręgowego, gdy robili polityczną zadymę z okazji stulecia odzyskania niepodległości.


Najwyraźniej napis "Konstytucja" przypominał niezawiśniętemu sądowi w Gdańsku o tym, że właśnie w tym procesie łamie on w bezczelny sposób zapisy konstytucji mówiące o równości wszystkich wobec prawa.

Były współpracownik SB o pseudonimie „Bolek” oświadczył, że nie chce mus się gadać na temat Smoleńska a więc na temat, który jest istotą pozwu.

Tym oświadczeniem zwolnił sąd z dalszego odpytywania siebie  w przedmiotowej sprawie co Gdański Sąd   przyjąłnajwyraźniej z wielką ulgą. Opinia publiczna zarzuca Sędzi Klawonn brak bezstronności.

Faktem jest, że konkretny znak graficzny, jakim jest napis "konsTYtucJA" kojarzy się jednoznacznie z przeciwnikami obecnego rządu, więc ta zbieżność koszulek pani sędzi oraz pozwanego Lecha Wałęsy nie może być pominięta milczeniem – podkreśla Jan Kanthak rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości - A ja i tak zachowałem daleko idący umiar w ocenie tego rodzaju zachowań - dodaje.

Rzecznik KRS podkreśla, że nie można pominąć skojarzeń, jakie wiążą się z konkretną koszulką z napisem "konsTYtucJa", jaką dwa tygodnie temu założyła sędzia Klawonn oraz - w czwartek - Lech Wałęsa.

Owa sławetna koszulka z "konsTYtucJĄ" jest właśnie powodem, dla którego ktoś może łączyć sędzię Klawonn z jedną - a nie drugą stroną procesu. - Każda manifestacja poglądów przez sędziego może rodzić takie reakcje, tym bardziej, że ta sprawa "rozgrzała" całe społeczeństwo.

Jeśli jakiś sędzia jest zaangażowany politycznie i jest motywowany politycznie, bezpodstawnie bierze stronę jednego z uczestników procesu to KRS powinna tu bezzwłocznie reagować.

W tej sprawie zajął także głos były rzecznik KRS zaangażowany w antyrządowe działania destrukcyjne Sędziów, Waldemar Żurek, który stwierdził, że mamy do czynienia z personalnym atakiem na sędzię.

Tyle tylko ze drugi niezawiśnięty sędzia nie zauważył jakby personalnego nękania przez sąd powoda Jarosława Kaczyńskiego i zupełnej pobłażliwości dla naruszania powagi sądu dla Bolka.

To nie są głosy władzy wykonawczej czy ustawodawczej, które jednoznacznie krytykują danego sędziego, który ma sprawę rozstrzygnąć, ale są to głosy opinii publicznej która tę ewidentną stronniczość Sędzi nie tylko dostrzega, ale i radykalnie dezaprobuje


Ocena: 139 23
Głosów: 162
1184 odsłon
Brak komentarzy

  1. ludzka Europa
  2. Oni rządzili Polską !
  3. Czerwona Elita
  4. Europejskie wartości
  5. Do siego roku !
  6. Fachowiec
  7. Westerplatte broni się
  8. Oddać suwerenność
  9. Teoretyczny pogrzeb
  10. Rosyjska ruletka
  11. Słowacy mają już dosć.
  12. Wstając z kolan
  13. Na ostrzu skalpela
  14. Miara Upadku
  15. PIS-owskie draństwo
  16. Wielka Gra
  17. Żona Cezarego
  18. UBewatele
  19. System
  20. Desygnowany
  21. Jeszcze raz Ukraina
  22. Serce z betoniarki
  23. Onet kłamie
  24. Wybiórcza pamięć
  25. Na nieludzkiej ziemi
  26. GW i pięć piw.
  27. Zwyczajny Człowiek
  28. Dno i Odwiert
  29. Gräfin von Thun
  30. Królowa Polski
  31. List do Israela
  32. Czy Biblia to bajka ?
  33. Tu kiedys była Anglia
  34. Kolaboranci
  35. Trzeci Medrzec Europy
  36. Sowa i K...a Przyjaciele
  37. Czarny sen Petru
  38. Pod latarnia najciemniej
  39. Sopocki Autoryted PO
  40. Styropianowe wykopaliska
  41. Polska dla wszytskich
  42. Odebrać Polakom Głos
  43. Zjeść ciastko i miec ciastko
  44. Zwrot o 360 stopni
  45. Demokratyczne wybory
  46. Bez polityki
  47. Eksperci i Uzdrawiacze
  48. Trzecia tywarz PiS
  49. Koza i trójkat Jandy
  50. Nowa siła polityczna w USA
  51. Kukułcze jajo Balcerowicza
  52. Z notatnika wynalazcy
  53. Gdzie jest kasa ?
  54. Śpiewać każdy może
  55. Panele śmierci
  56. Podziękujmy koalicji za 8 lat rządzenia !
  57. Śmierć na nieludzkiej ziemi
  58. London Dream

Konkurs na poezję emigracyjną

Informacje szczegółowe po kliknięciu w obrazek JPII Tytuły prac oraz krótką notę biograficzną należy przesłać e-mailem w formie załącznika na jeden z tych adresów: jpiipapa@mail.com

antydotum@optonline.net