logo

Walące się imperia i mity

Widać jakie skutki niesie ze sobą  uniemożliwienie LUSTRACJI w Polsce   nie tylko w sądach i prokuraturze. Cala Europa środkowowschodnia dokonała pełnej lustracji. Odsunięto od władzy i funkcji publicznych  wszystkich z rodowodem bezpieki. W Polsce była  Magdalenka , a tam "Konstruktywna Opozycja" załatwiła zbrodniarzom nie tylko cieple i dostatnie życie ale i oddała im cała Polskę w zamian za przywileje władzy.

Wszelkie wartości materialne zostały polakom zrabowane  i na nich uwłaszczyła się bezpieka. Wartości duchowe  doznały totalnej dewastacji , dokonano  zniszczeń moralnych i etycznych, sprofanowano ideę  patriotyzmu i własną historię.

Lech Wałęsa pseudonim TW "Bolek"  jeździ dziś po świecie i plecie swoje brednie o wolności,  pławiąc się w dostatku i luksusie. Zaczął w latach 70-tych od super szczęścia w totolotku i ciągle już później tylko wygrywał. Wałęsa był  głównym wykonawcą tych wszystkich nieszczęść  jakie po Magdalence Polskę dotknęły …. To on zorganizował krucjatę antylustracyjną  i patronował ubeckiej prywatyzacji.


Już czas  by bardzo dokładnie i wnikliwie prześledzić te wielkie "kariery" biznesu polskiego. Większość jak wiemy powstała dzięki SB i WSI . Prywatyzowanie upadłych zakładów z których natychmiast powstawał wielki prywatny i gospodarny kapitał to jedna z bajek jakie opowiada się w Polsce od 30 lat .

W pierwszej kolejności sprzedawano te najlepsze i najbardziej dochodowe zakłady doprowadzając je najpierw  do bankructwa. Zachodzi więc pytanie  skąd na samym początku wzięły się legalne pieniądze u niektórych , żeby kupić te zakłady które były wszystkich, skoro przeciętny legalny zarobek nie starczał na utrzymanie rodziny.

Skąd Ojciec Kulczyka miał milion legalnych dolarów skoro miliony polskich emigrantów z tytułami naukowymi nie dorobili się przez całe życie nawet  domu na własność. Skąd Ojciec Kulczyka odłożył legalnie minimum milion dolarów które podarował synowi ?

W mediach rozeszła się informacja o coraz gorszej kondycji TVN , telewizyjnej stacji prywatnej, której założycielami i właścicielami byli Mariusz Walter i Jan Wejhert… Można się tam  doczytać jak z niczego powstawało medialne imperium TVN

Walter był takim pasjonatem telewizji, że  założył sobie telewizję w garażu i rozbudował ją tak,  że wkrótce stał się właścicielem największej Telewizji w Polsce. Oto kolejna bajka  o kopciuszku i o miliardach mających swoje początki w handlu marchewką. Historia poplatana gawiedzi by można było zalegalizować to co było przez lata chowane pod korcem.

W lutym 1983 Jerzy Urban zaproponował gen. Czesławowi Kiszczakowi utworzenie w ramach MSW PRL specjalnego zespołu propagandowego, który miał prowadzić czarną propagandę anty-solidarnościową i kampanię na rzecz poprawy wizerunku służb podległych MSW w społeczeństwie. Do takiego zespołu rekomendował Mariusza Waltera.

W swoim liście do Kiszczaka określił Waltera jako "najzdolniejszego redaktora telewizyjnego w Polsce, organizatora i koncepcjonistę", "członka PZPR" ... "Mariusz Walter w 1983 roku a więc w Stanie Wojennym  założył z Janem Wejchertem holding ITI (International Trading and Investment). Polskie prawo nie przewidywało jeszcze wtedy tego rodzaju działalności gospodarczej.,

Mimo to firma otrzymała wyłączną koncesję od władz PRL na sprowadzanie sprzętu elektronicznego z zagranicy i dystrybucję filmów na kasetach video w Polsce .. Kiedy Wejchert miał już wyłączność na handel sprzętem elektronicznym to zwykły Kowalski na zainstalowanie anteny satelitarnej musiał mieć zezwolenie od władz .

Na przełomie ustrojów w Polsce  bez korupcji politycznej nikt nie  był w stanie zrobić biznesu. Sprzęt państwowy (sam wóz transmisyjny kosztował 2 mln dolarów.) darmowe studia i pracownicy techniczni i zona telewizyjna  spikerka. Tak business  może zrobić każdy  jak zrobią go właścicielem.
Solorz, Wejchert, Walter, Kulczyk, Czarnecki, Podkulski, Krauze i tysiące innych szczęściarzy zaczynających od pietruszki i stołka przy przystanku tramwajowym.

Ojciec Kulczyka założył firmę polonijno-zagraniczną ot tak po prostu! Tak samo zakładali: Ryszard Krauze, Jerzy Starak, Piotr Buchner, Zbigniew Niemczycki czy Jan Wejchert. W 1982 r. "weszła" w życie ustawa ułatwiająca działalność firmom polonijnym. Do kontroli wszystkich takich przedsiębiorstw w PRL władze powołały Polsko-Polonijną Izbę Handlową Inter-Polcom. We władzach Izby byli w latach 80. Jan i Henryk Kulczykowie, Jan Wejchert, Kazimierz Pazgan i wielu innych prawie wszyscy z pierwszych miejsc na liście forbs…

Dziś już czas sobie uświadomić  że Ci ludzie Tworzyli swoje fortuny z majątku narodowego który był własnością wszystkich Polaków, bo majątek wypracowany rękami wszystkich polaków był własnością państwa a wiec jego obywateli którzy to państwo tworzyli .

Majątek  ten  komisarz Lewandowski z PO sprzedawał hurtem jak leci. Nie pytając się nikogo o zdanie rozprzedał za złotówkę wszystko ale tylko tym którym miał sprzedać. Za złotówke mgł kupic każdy ale kupili wybrani  i tym sposobem prywatyzator Lewandowski przekazał  we właściwe ręce to co było najbardziej wartościowe i z czego dało się  budować imperia takie jak  TVN.

Nasi krezusi dorobili  się na majątku narodowym, przekręty, znajomości, zwolnienia z podatków, gdzie inni kupowali mortadelę na kartki.

Piotr P. były oficer Wojskowych Służb Informacyjnych (wcześniej prezes fundacji Pro Civili), jako członek rady nadzorczej SKOK-u Wołomin wymyślił proceder wyłudzania kredytów z formalnie nadzorowanej przez siebie instytucji.

Śledczym udało się ustalić, ze w latach 2009 - 2014 w ten sposób zdefraudowano gigantyczną kwotę 800 mln zł (stanowiącą równowartość 15-tu tegorocznym finałom WOSP)! Powstaje pytanie - gdzie podziały sie te pieniądze i kogo w ostatnich latach sponsorowały?

forbes pisze : Mariusz Walter, twórca sukcesu telewizji TVN, mówi, że nie sprzedałby swojej stacji, gdyby nie zmusiły go okoliczności. I dodaje: „to jest taka miłość, której nie zastąpi się niczym”

W wywiadzie dla „Forbesa” Mariusz Walter opowiada, jak po śmierci Jana Wejcherta, z którym zakładał TVN, jego spadkobiercy wymogli sprzedaż stacji. Wraz z tą sprzedażą stracił sens istnienia holding ITI, niegdyś największa polska grupa medialna, która bardzo szybko powstała, by jeszcze szybciej się rozpaść. Platforma n, Multikino, Onet, a teraz TVN…

Stworzona przez niego 18 lat temu telewizja  wprowadziła na rynek  nie tylko degradującą człowieka reality shows, ale i wykreowała nowy gatunek uczestniczącego w polityce "podłego dziennikarstwa " jaki zagościł w TVN24.

Czytając  ostatni wywiad Mariusza Waltera po prostu się wzruszyłem ,  Walter to ten który z niczego, własną pracą dorobił się kilkuset milionów złotych. To nie to, co ja obibok po studiach technicznych, pracując często na półtora etatu a nawet więcej, w różnych miejscach pracy, mam średnie dochody z których ledwo wiążę koniec z końcem.. Ja musiałbym pracować 1000 razy wydajniej niż Markiewka i Pstrowski, którzy wyrabiali kilkaset procent normy, żeby osiągnąć takie wyniki. A może lepiej byłoby znaleźć się we właściwym towarzystwie ?

TVN przez 10 lat uczynił więcej zła  Polsce, niż peerelowska TV przez  45 lat. Telewizja ta od początku była projektowana pod dewastację nie tylko państwa ale  przede wszystkim  narodu  by przy pomocy  kitów, kłamstw, konfabulacji i oczerniania wszystkiego co  stało na drodze do realizacji celu jakim było   sprowadzenie  Polaków do roli bezmyślnych jednostek sprawic by żyło się lepiej tym co z takim talentem  okradli i ujarzmili tę nieposkromioną Rzeczpospolitą - matkę tylu narodów, dumną i nie ugiętą przez wieki


Ocena: 1346 452
Głosów: 1798
4040 odsłon
Brak komentarzy

 1. ludzka Europa
 2. Słowacy mają już dosć.
 3. Akcja na ostrzu skalpela
 4. Miara Upadku
 5. Wielka Gra
 6. UBewatele sie odgrażaja
 7. System
 8. Desygnowany
 9. Jeszcze raz Ukraina
 10. Polskie serce z betoniarki
 11. Onet kłamie
 12. Wspólna śmierć, wybiórcza pamięć
 13. Śmierć na nieludzkiej ziemi
 14. Gazeta Wyborcza i pięć piw.
 15. Zwyczajny Człowiek
 16. Dno i Odwiert
 17. Ojciec to brzmi dumnie
 18. Róża Maria Barbara Gräfin von Thun
 19. Jak NMP została Królową Polski
 20. Labnauer pisze list do Israela
 21. Czy Biblia to bajka ?
 22. Tu kiedys była Anglia
 23. Trzeci Medrzec Europy
 24. Nadzwyczajny Kongres Sędziów
 25. Kolaboranci
 26. Sopocki Autoryted PO
 27. Sowa i K...a Przyjaciele
 28. Polska dla wszytskich
 29. Czarny sen Petru
 30. Pod latarnia najciemniej
 31. Styropianowe wykopaliska
 32. Odebrać Polakom Głos
 33. Zjeść ciastko i miec ciastko
 34. Zwrot o 360 stopni
 35. Demokratyczne wybory
 36. Kukułcze jajo Balcerowicza
 37. Bez polityki
 38. Eksperci i Uzdrawiacze
 39. Trzecia tywarz PiS
 40. Koza i trójkat Jandy
 41. Nowa siła polityczna w USA
 42. Z notatnika wynalazcy
 43. Lis fedruje w zadku
 44. Gdzie jest kasa ?
 45. Śpiewać każdy może
 46. Panele śmierci
 47. Podziękujmy koalicji za 8 lat rządzenia !
 48. London Dream
 49. Uwaga nadchodza mutanty

Strony Patriotyczne Konkurs na poezję emigracyjną

Informacje szczegółowe po kliknięciu w obrazek JPII Tytuły prac oraz krótką notę biograficzną należy przesłać e-mailem w formie załącznika na jeden z tych adresów: jpiipapa@mail.com

antydotum@optonline.net