logo

Niedziela 25.03.2018

Przeżyjmy to jeszcze raz. Wyjątkowa płyta DVD z gali 25-lecia "Gazety Polskiej"

Do ostatniego, świątecznego numeru tygodnika „Gazeta Polska” została dołączona wyjątkowa płyta z Gali 25-lecia „Gazety Polskiej” w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. To prezent dla  czytelników, przyjaciół i sympatyków Strefy Wolnego Słowa.

Piękna sala Teatru Wielkiego Opery Narodowej, orkiestra symfoniczna i dostojni goście. W takim anturażu „Gazeta Polska” uczciła ćwierćwiecze swojego istnienia.

Transmisję z gali prowadziła Telewizja Republika, a skróconą retransmisję wydarzenia można było obejrzeć również w telewizyjnej Dwójce.

Tym, którzy nie mieli okazji obejrzeć relacji z gali, a także tym, którzy po prostu jeszcze raz chcieliby wrócić do tych chwil, dedykowany był dodatek specjalny do, świątecznego wydania tygodnika „Gazeta Polska”.

Podczas jubileuszowej gali „GP”, Strefa Wolnego Słowa rozdała swoje nagrody.

Pierwsza z nich, przyznawana przez miesięcznik „Nowe Państwo”, nagroda im. Grzegorza I Wielkiego powędrowała do legendarnego opozycjonisty Andrzeja Gwiazdy.

Legendarny działacz Solidarności stwierdził w swoim przemówieniu, że pojawienie się „Gazety Polskiej” w kioskach „miało absolutnie kapitalne i kluczowe znaczenie do odrodzenia patriotyzmu, do odrodzenia świadomości i do tego, że przestaliśmy się wstydzić, że jesteśmy Polakami”.

Laur klubów „Gazety Polskiej” trafił w ręce premiera Mateusza Morawieckiego, a przyznana po raz pierwszy Nagrodę 25-lecia „Gazety Polskiej” trafiła do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz – pośmiertnie – do prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Wśród gości gali znaleźli się również m.in. Antoni Macierewicz, Marek Kuchciński, Ryszard Terlecki, Zbigniew Ziobro, Piotr Gliński, Stanisław Karczewski, Beata Szydło, Mariusz Błaszczak i Kornel Morawiecki.

Zgodnie z tradycją, wieczór uświetnił wspaniały koncert, podczas którego usłyszeliśmy m.in. zwyciężczynię konkursu im. Henryka Wieniawskiego Agatę Szymczewską  i światowej sławy barytona Artura Rucińskiego w utworach autorstwa polskich kompozytorów.

„Gazeta Polska zasługuje na miano „polska” jak mało kto” – powiedział prowadzący galę u boku Dominiki Figurskiej Jan Pospieszalski.

W podziękowaniu za te słowa, które były nie tylko komplementem, ale i zobowiązującym wyzwaniem, została przygotowana dla sympatyków Strefy Wolnego Słowa specjalna płyta DVD, na której znajdziecie Państwo zapis tegorocznej gali, jaka odbyła się 6 lutego w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej.

„Gazeta Polska” z albumem w kioskach od 28 marca. Polecamy i dziękujemy za wspólnych 25 lat!


Ocena: 53 20
Głosów: 73
1511 odsłon
Brak komentarzy

antydotum@optonline.net