logo

Piatek 16.03.2018

Tak kończą cwaniaki…
Nieoczekiwany zwrot w sprawie studia Weinsteina

Wszystko wskazuje na to, że The Weinstein Company ogłosi jednak bankructwo. Jak widać, nie pomogła interwencja byłej urzędniczki Baracka Obamy Marii Contreras-Sweet, która niemal w ostatniej chwili zaproponowała zakup upadającego studia. A jednak, z niewiadomych opinii publicznej przyczyn umowa została zerwana.

Weins
/ fot. YouTube


Problemy studia zaczęły się tuż po ujawnieniu skandali seksualnych z udziałem jego szefa Harveya Weinsteina, który miał napastować seksualnie kilkadziesiąt aktorek. Na liście pokrzywdzonych znalazły się m.in. Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow,AshleyJudd,  Cara Delevingne i słynna odtwórczyni postaci malarki "Fridy", Salma Hayek.

Prób ratowania studia Weinsteina (który został z firmy wydalony po ujawnieniu seksskandali z udziałem producenta) było kilka. Zarząd Weinstein Co. próbował ratować dramatyczną sytuację firmy poprzez jej sprzedaż. 

 

W momencie, gdy wydawało się już, że studio zostanie sprzedane za 500 mln dolarów, do akcji wkroczył nowojorski prokurator, którego zdaniem takie rozwiązanie uniemożliwiłoby spółce wypłatę odszkodowań dla pokrzywdzonych przez Weinsteina kobiet. 

Dodatkowo okazało się, że inwestorzy nie planują natychmiastowej wpłaty gotówki, która zapewniłaby firmie płynność i dalsze funkcjonowanie. 

Kolejna próba uratowania studia przed bankructwem nastąpiła kilka dni temu, kiedy odkupienie upadającej firmy zaproponowało konsorcjum zarządzane przez Marię Contreras-Sweet, eks-urzędniczkę w gabinecie Baracka Obamy.

Contreras-Sweet zapowiedziała, że nowa firma, stworzona na pozostałościach po marce Weinsteina, ma przede wszystkim zapewnić miejsca pracy dla dotychczasowych pracowników The Weinstein Company, utrzymać ciągłość współpracy małych firm ze studiem, a także stworzyć fundusz, z którego wypłacane będą odszkodowania ofiarom Weinsteina.

Jak się jednak okazało, z niewiadomych jeszcze przyczyn umowa została zerwana a The Weinstein co najpóźniej 15 marca ma ogłosić bankructwo.


Ocena: 284 154
Głosów: 438
1464 odsłon
Brak komentarzy

antydotum@optonline.net