logo
Pan Twardowski
Jarosław Kaczyński bez tajemnic. Ponieważ nasze przedwyborcze kalkulacje i domysły wszelkie się nie sprawdziły, więc zaczęliśmy poszukiwania prawdziwego obrazu wodza niższego od napoleona wzrostem, ale i zdecydowanie niższego od niego inteligencją. Domysły były niezbędne. Po doświadczeniach rządów postkomunistów zarówno tych z PO jak i LSD Polska pogrążona w szponach sępów pokomunistycznych potrzebowała nadziei.
| 652 odsłon
Prezydenckie Weto
Polska nie miała szczęścia do tak zwanych prezydentów. Od kiedy staliśmy się sumieniem narodów wyzutych z sumienia dziś jest już tylko cierpieniem narodów. Okradziona ze wszystkiego co było możliwe, poniżana, bezczeszczona sponiewierana i opuszczona przez naród, pozbawiona woli, czci, honoru i przyszłości, każdego dnia jest już tylko dobijana przez międzynarodową banderię na wszelkie możliwe sposoby.
| 560 odsłon
Delirium Preżydenta
Najgorsze co może przytrafić się człowiekowi w jego życiu to kontakt z pijakiem i okazanie jemu choćby najmniejszej odrobiny akceptacji. Nic, tak jak akceptacja, nie rozzuchwala barłogu społecznego i tak społeczeństwu nie szkodzi. Nie szkodzi ani człowiekowi, któremu takie nieszczęście, jak spotkanie na swojej drodze alkoholika się przydarzyło, ani pijakowi, który w pijackim amoku szczęśliwie takiej akceptacji doświadczył.
| 599 odsłon
Komisji dziś nie będzie
Parcie na wprowadzenie rządów totalitarnych w Polsce nabrało nowego entuzjazmu. Po wymknięciu się spod szubienicy ministra Niedzielskiego, do wora który może utonąć wepchało się 30 posłów PIS, bo uznali oni, że Polakom nie należy się żadna demokracja, żadne prawa człowieka żadna konstytucja a już najmniej pożądana jest ich wolność, bo jak są wolni nie chcą wstrzykiwać sobie eksperymentalnych preparatów medycznych za które władzy zapłaciły nie małe pieniądze, firmy farmaceutyczne i globalni zbrodniarze.
| 851 odsłon
Ból Inflacji
Robimy wszystko, aby złagodzić polskim rodzinom ból inflacji”. Premier obiecuje pomoc - Robimy wszystko, aby złagodzić ból inflacji, żeby zmniejszyć te koszty dla polskich rodzin - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, rząd chce nad polskimi rodzinami roztoczyć parasol antyinflacyjny. Jak trzeba być bezczelnym człowiekiem, jak cynicznym i jakim draniem, żeby tak w żywe oczy wbrew faktom jakich każdy obywatel Polski doświadcza na co dzień, zwracać się do narodu z tak zakłamanym przekazem.
| 748 odsłon
Panny Roztropne i Głupie
Życie jest takie, jak je sobie urządzimy. Dziś, kiedy na granicy polskiej czai się widmo wojny, w sposób szczególny konieczna jest roztropność nas wszystkich, aby to życie nadal mogło trwać. Nie każdy jest być może tak dobrym architektem swojego życia, aby w sposób pewny przewidywalny i bezpieczny zagwarantować sobie spokojny upływ czasu.Najbardziej wiarygodnym źródłem praktycznych wskazówek w tej sytuacji jest katolicka Ewangelia, w której to sam Chrystus ukazuje nam jak bezpiecznie dożyć swojego końca, by jednocześnie przejść w ten niebiański wieczny wymiar nowej egzystencji.
| 930 odsłon
Po Trupach Do Władzy
W Warszawie przeszedł protest pod hasłem "Ani jednej więcej”. Miał on związek z tragiczną śmiercią w szpitalu Kobiety, która nie otrzymała odpowiedniej pomocy ze trony służby zdrowia w sytuacji zagrożenia życia. Protestujący, którzy przyszli w sobotę przed Trybunał Konstytucyjny mieli ze sobą transparenty z hasłami: "Jej serce jeszcze biło", "Mogła żyć" i "Prawa kobiet, prawami człowieka". Wiele osób miało ze sobą portret zmarłej 30-latki.
| 990 odsłon
Szczepienny Terroryzm
Jak już wiemy od światowych zbrodniarzy, którzy nie licząc się już z nikim i z niczym dokonują fizycznej depopulacji świata, na dziś najważniejszym zadaniem jest wyszczepienie. Wyszczepienie ma priorytet więc zastosowane zostały wszelkie środki przymusu pośredniego jak i bezpośredniego, aby ten plan realizujący ludobójstwo mógł realnie zostać zapoczątkowany i wyegzekwowany.
| 1029 odsłon
Kulisy Rzeczywistości
PE przyjął rezolucję, w której głęboko ubolewa nad decyzją polskiego TK z 7 października, określając ją "jako atak na europejską wspólnotę wartości i prawa jako całość" Posłowie europejscy twierdzą, że Trybunał nie ma mocy prawnej i został przekształcony "w narzędzie legalizacji bezprawnych działań władz". O tym co jest prawem i działaniem zgodnym z prawem, co jest legalne w Polsce a co nie, dziś decyduje zgraja lewacka pasożytująca we wszystkich instytucjach UE.
| 922 odsłon
Dzierżyński w Impasie
Premier Mateusz Morawiecki poleciał do Strasburga bronić Polski przed uzurpatorami z Unii Europejskiej. Wyrok To wyższości prawa krajowego nad unijnym i we wszystkich sprawach nie przekazanych uzurpatorom traktatami jest nie do podważenia.
| 953 odsłon
Przerwane Wystąpienie
Grupa zboczeńców przerwała przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego na Uniwersytecie Wrocławskim. Najwyraźniej Państwo polskie nie panuje już nad niczym. Premier RP został zaatakowany przez zwyrodnialców lewackich podczas uroczystości odbywających się na Uniwersytecie Wrocławskim, mimo że Premierowi towarzyszyła ochrona.Gdyby to był premier Izraela, to ci przestępcy, którzy dopuścili się tego czynu, zostaliby natychmiast przez żydowską ochronę powaleni na ziemie, doprowadzeni do sądu i skazani prawomocnym wyrokiem, zanim by im ktokolwiek założył kajdanki.
| 1067 odsłon
Strajk Medyków
Postulaty medyków obejmują: zmianę ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia; realny wzrost wyceny świadczeń, ryczałtów i tzw. dobokaretki, a także zatrudnienie dodatkowych pracowników obsługi administracyjnej i personelu pomocniczego oraz wprowadzenia norm zatrudnienia uzależnionych od liczby pacjentów.
| 1617 odsłon
Między Polityką a Wiarą.
Zapytano pewnego nowelistę jak on może nazywać się katolikiem skoro jest taki napastliwy. Odpowiedział: "Nie masz pojęcia jak byłbym napastliwy, gdybym katolikiem nie był". W dzisiejszym chrześcijaństwie jest podobnie jak w medycynie. Tu także mamy dziesiątki specjalistów od wszystkiego: a więc są katolicy, protestanci, baptyści, prawosławni. Można wyliczać jeszcze długo. W samym rzymskim-katolicyzmie jest odcieni więcej niż kolorów tęczy.
| 1154 odsłon
Żona Ministra
Z ciekawości zajrzałem do artykułu o tym jak to nasilikowana i nabotoksowana "gwiazda" znudzona ciągłym oczekiwaniem na męża ministra postanowiła pójść w cug celebrytów. Kiedy spojrzałem na jedno zdjęcie doszedłem do wniosku, że lepsze szkielety oglądałem na zajęciach anatomii. Gdybym w nocy obudził się przy kimś takim u mego boku, mój krzyk ze strachu podniósł by na nogi całą dzielnicę.
| 982 odsłon
Wiadomości Dnia
Pobieżne spojrzenie w świat mediów w dniu 3 września 2021 ukazuje nam z czym tak bardzo Rząd polski bierze się za bary, żeby Polaków zwolnić z wszelkiej odpowiedzialności za cokolwiek i podarować im samo szczęście wynikające wyłącznie z bohaterskich decyzji Premiera Matołusza Morawieckiego i nieugiętego w walce z pandemią ministra chorób - Adama Niedzielskiego.
| 1346 odsłon
Tatuaż
Tatuaże są bardziej popularne niż kiedykolwiek, ponieważ ludziom wmówiono, że w ten sposób mogą wyrazić siebie w sposób twórczy. Jednocześnie, tatuaż oznacza także piętno aplikowane sobie dobrowolnie, a kiedyś rezerwowane było ono dla przestępców i niewolników. Takie piętno nie wróży ci "niczego dobrego".
| 1118 odsłon
Bandyckie Korzenie Elit.
A cóż ja mam wspólnego z moim ojcem? Opuścił naszą rodzinę, gdy miałem trzy lata” – mówił sędzia Marek Safjan Jego ojciec nosił hitlerowski mundur i broń. Zachowało się jego zdjęcie w uniformie policji nazistowskiego państwa. Niestety nie dostępne w Internecie. Jak informuje „Gazeta Polska, ojciec sędziego Marka Safjana – Zbigniew był nie tylko współpracownikiem komunistycznej Informacji Wojskowej. Służył on w niemieckiej policji Grenzschutz z którą ścierały się m.in. oddziały AK.
| 1289 odsłon
Doradztwo Kalego
Dialektyka to nauka i praktyka specjalizująca się w wykorzystywaniu przeciwieństw i sprzeczności właściwych jakiemuś zjawisku, czyli prosto mówiąc dotyczy manipulacji i indoktrynacji. Specami od takich praktyk był bohater znanej powieści o imieniu Kali. Jego słynne powiedzenie:” Kali ukraść krowę dobrze, Kalemu ukraść krowę- źle”. Doczekaliśmy się w Polsce Kalego własnego chowu. Oto on.
| 1188 odsłon
Milionerzy nad Wisłą
Rozległ się zachwyt pseudo elyt PRL- Bis. Z rozbawieniem przeczytałem w Internecie tytuł: „Podwoi się liczba milionerów”. Chodzi oczywiście o Polskę. Stawiam dolary przeciw orzechom, że autorem tego nonsensu jest jakiś nieuk dokarmiany przez guru od “róbta co chceta”, który nie ma pojęcia o tym że taki tytułu w połowie społeczeństwa zachwytu nie wzbudzi, ale strach i owszem.
| 1103 odsłon
Czy jest jeszcze Polska
Od kilku już lat a ostatnio przez wiele ostatnich miesięcy rozgrywa się agresywna ofensywa przeciw Państwu Polskiemu i Polakom. Porównując sytuację dzisiejszą z tą, jaką mieliśmy w 1939 roku, łatwo można zauważyć, że to nie jest już tylko pakt Ribbentrop-Mołotow, ale do tego paktu dołączyły USA i Izrael.
| 1274 odsłon
Dziecko. Dar Boży czy produkt?
W Polsce zrobił się lewacki szumek, gdy ksiądz Piotr Natanek stwierdził, że dzieci z probówki (dla niepoznaki zwane z “in vitro”) to nie ludzie a produkt taki, jak każdy inny powstający w fabryce lub laboratorium. Co prawda dziecko powstające w probówce dostaje od Boga życie, ale nie otrzymuje duszy. Tak jak zwierzęta.
| 1079 odsłon
Nur für Geimpfte
Obostrzenia tylko dla osób niezaszczepionych. Całymi sercami są za takim krokiem lekarze. Kiedy pandemia koronawirusa zaczyna nam odpuszczać - nadchodzą wielkie zmiany w obowiązujących zasadach. Pandemia może ludziom popuścić ale reżim rządzący nigdy.
| 999 odsłon
Spal książkę Tokarczuk
Nie odsyłaj, spal .Teraz wiadomo w jakim celu Alfred Nobel skonstruował dynamit. Dziś jest on zapewne najbardziej przydatny, gdyby ktoś wkurzony idiotycznie przyznawanymi nagrodami Nobla, chciał usunąć skutki lub przyczyny tych niedorzeczności. Czy ktoś naprawdę wierzy, że takie “gwiazdy” jak Barack Obama, Lech B. Wałęsa, All Gore, Henry Kissinger, Wisława Szymborska mieściły się choć w mglistych wyobrażeniach fundatora Nagrody?
| 1075 odsłon
Pasja czy pasja?
The Passion of The Christ. Słowo "pasja" w naszym języku ma także inne znaczenia. W języku codziennym w Polsce słowo "pasja” ma również inne znaczenia różniące się od tego oryginalnego i podstawowego wyrazu.
| 1062 odsłon
W nurcie ścieków
Problemem lat 30 XXI wieku stają się media. Jawność życia publicznego coraz bardziej staje się tajna a wolność słowa i wolność wypowiedzi coraz bardziej komercyjne. W ślad za największymi przestępcami światowej bandyterii takimi jak pesjbook, świter i googlacz pospieszają wszelkie bezmyślne miernoty medialne, które za wszelką cenę chcą kształtować serca i umysły nasze na wzór przodowników leninowskich klas.
| 1282 odsłon
Honor i słowo
Raper Taco Hemingway, lansowany przez media na idola młodzieży w utworze Polskie tango wyśmiał pstrokate bloki i ich mieszkańców. Odpowiedział my inny raper tak jak należało. W programie Piotra Lisiewicza Wywiad z chuliganem odpowiedział mu raper Małpa
| 5205 odsłon
Zagłada czy ocalenie
Polityka to troskliwa dbałość o dobro wspólne. Jest dążeniem do pomnażania i dzielenia dobra wspólnego, jest czymś bardzo pięknym, pożytecznym i wartościowym, ponieważ wnosi wszelkie sprawdzone już w budowaniu dobra wartości w sferę społeczną i publiczną.
| 2115 odsłon
O co chodzi z tym 5G
Od kilku lat pojawił się pęd do rozwoju coraz to nowszych technologii z zakresu łączności. Ma być szybciej i szybciej. Wszystko ma działać szybciej i wydajniej a także ma być jak najprędzej wprowadzone w życie. ta technologiom wymaga tego, aby się zatrzymać.
| 2107 odsłon
Supernowa czy biały karzeł
Nie, to nie będzie rzecz o kosmicznych obiektach fascynujących swoją tajemniczością i niedoścignionym urokiem. Tym razem zastanówmy się nad tym jak bardzo ważne są dla nas wydarzenia z dziedziny kultury.
| 2360 odsłon
Wieczność
Idąc alejami parku przystanąłem na chwilę by zmierzyć ludzkim okiem upływ czasu, który nie oglądając się na nic pędzi przed siebie zostawiając za sobą historię, jaka nieprzerwanym strumieniem ulatuje wraz z życiem w przeszłość. Tylko serce, wciąż bije ....
| 5574 odsłon
Być Żydem
Od zakończenia II wojny światowej na całym świecie najważniejszy stał się Żyd, bez względu na jego status społeczny materialny czy miejsce zamieszkania. Dzisiejszy świat, to świat Żydów, który Żydzi sobie stworzyli
| 8797 odsłon
Nauka - kosmos naiwności
Współczesny człowiek bez granic zachłystuje się nie tylko swoją wiedzą, ale i pychą. Coraz bardziej bezczelne i pozbawione cywilizacji, watahy ateistycznych odszczepieńców, wypierają normalność z każdej dziedziny życia.
| 4414 odsłon
Upadły umysł.
Krystyna Janda chętnie komentuje sytuację polityczną w kraju. Jakiś czas temu zasłynęła też wypowiedzią, że nie chciałaby, żeby Polacy wygrali mundial, bo radość kibiców byłaby dla niej nie do zniesienia.W rozmowie z Kuźniarem przyznała, że "zapadła na umyśle".
| 2975 odsłon
Jakie życie taka śmierć.
Kora Jackowska w wieku 67 lat zmarła w swoim domu w Bliżowie w otoczeniu najbliższych sobie osób, męża, dwóch synów i przyjaciół. Po śmierci nie spoczęła nigdzie. Jako nastolatka była silnie związana z krakowskim środowiskiem artystycznym i hippisowskim. To wtedy przyjęła swój pseudonim Kora.
| 17713 odsłon
Dwa Światy
Istnieją dwa światy równolegle, jednakowo realne i wzajemnie się przenikające. Ten powołany przez nasze pragnienia, wyobraźnię i duszę oraz ten fizyczny, tu i teraz w którym dzień ogrzewa słońce a blask księżyca rozjaśnia noc. Oba są przeżywalne jednakowo intensywnie.
| 5606 odsłon
Na poczatku było "Słowo"
Jako fizyk spotkałem na swej drodze mnóstwo światowych specjalistów i z nimi współpracowałem. Jako fizyk jestem pewien tylko istnienia dwóch rzeczy: własnej świadomości i Boga. W Bogu pokładam nadzieję.
| 6666 odsłon
Pragnienia
Moje pragnienie przygniata mnie bezsilnością swojego istnienia. Moc w nim drzemiąca traci swój potencjał, kiedy tylko świadomość zdoła wyprzedzić wszelkie, nawet te najpiękniejsze myśli z mojego pragnienia zrodzone. To,co jest niemal w zasięgu ręki, staje się nie osiągalne
| 11951 odsłon
Waldemar "K" drugie dno
Znaki czasów mówią, że XXI wiek jawi się jako wiek władzy medialnej, gdzie ludzie nade wszystko wykształceni, pozbawieni osobistych ambicji, będący bezwzględnie usłużni swoim mocodawcom , sterować będą myślami i czynami mas. pierwsze dno stanowi sam Waldemar
| 12422 odsłon
Ciemna Materia
Zgodnie z uznanymi teoriami,80% materii we wszechświecie to ciemna materia, którą można wykryć pośrednimi metodami. Przeprowadzone badania naukowe wskazują, że teorie, nie odpowiadają rzeczywistości. Uczeni podważają możliwość istnienia ciemnej materii
| 8373 odsłon
Nauka nie wie
Naukowcy w żaden sposób nie potrafią wyjaśnić natury zjawiska, które zachodzi w Neapolu. Od kilkunastu stuleci, każdego roku, ma miejsce pewien fenomen, tak zwany "cud krwi" św. Januarego. Męczennik ten został ścięty w 305 r. Jedna z pobożnych kobiet obecna podczas egzekucji, zebrała do flakonika pewną ilość krwi, która od roku 305 jest przechowywana w specjalnym relikwiarzu.
| 6277 odsłon
Mądrości nie tylko żydowskie
Tewi rozmawia z Bogiem: Dobry Panie, czemuś aż tak nakazał nam szukania swoich słów we wszystkim co żyje? - Ja wiem. Cały Twój świat powstał na obraz i podobieństwo Twoje, więc i wszelkie przykrości, które nas spotykają zsyłasz nam, abyśmy pamiętali, że to nie jest Raj.
| 8991 odsłon
Dziecko to jeszcze nie człowiek
Dziecko w opinii profesora Dębskiego jest towarem, produktem który należało - w wyniku wykrytych braków - zutylizować. Nie jestem medykiem, nie znam się na sposobach leczenia ludzi z tak poważnymi wadami. I właśnie dlatego chętnie bym coś na ten temat usłyszał. Tymczasem ani słowa a cała ustawka Kuźniar - Dębski sprawiła na mnie wrażenie klasycznej propagandówy, której jedynym celem było przekonanie ludzi do zabijania chorych, nienarodzonych dzieci.
| 3012 odsłon
Szczepienny Holokaust
Mało kto dziś zdaje sobie sprawę z teg, że system demokratyczny będący przez wieki systemem nadziei przerodził się na naszych oczach w demoniczny system zbrodni opartej na przymusie prowadzącym do destrukcji i śmierci. System, który cywilizację życia, zamienił w cywilizację śmierci bezprawia i ostatecznego końca.W tych demonicznych systemach zachodnich jakie się narodziły po okresie demokracji,od zagłady juz nie ma odwrotu. W Polsce rozpoczyna się pierwsze oswajanie
| 4810 odsłon
Całun Turyński
Na twarzy człowieka z Całunu Turyńskiego nie widać złości...Profesor Idzi Panic - kierownik Zakładu Historii Średniowiecznej Uniwersytetu Śląskiego, zajmuje się m.in. historią Górnego Śląska i Śląska Cieszyńskiego. Od połowy lat 80. XX wieku prowadzi badania nad Całunem Turyńskim, zwieńczone publikacją monografii "Tajemnica Całunu" (wyd. AVALON).
| 7215 odsłon