logo

Przesłanie Poety

Do programu telewizyjnego na żywo zadzwonił młody prawnik, którego wypowiedź zrobiła wielkie wrażenie. Jego wypowiedź napawa nadzieją, że istnieje szansa na odnowę państwa polskiego.

Nie ma znaczenia w jakiej "misjonarskiej" telewizji doszło do tego wydarzenia.

Wypowiedź tego Polaka jest tym bardziej istotna im więcej bezczelności, buty i kłamstw wylewa się z ust pseudo opozycji a także obłudy jaka wylewa się z ust reżimowej władzy.

Trudno zrozumieć, dlaczego oni wszyscy mają tyle śmiałości, aby pluć nam w oczy i prezentować przekonanie o bezkarności.

Najbardziej dotkliwą zdradą współczesną było i jest działanie obu elit w związku z katastrofą Smoleńską.

Pomińmy to godnym milczeniem. 

Nie jest to pierwsza i nie jest to ostatnia zdrada "elit" w Polsce i chyba dlatego, że wszystkie pozostały bezkarne a zdrajcom urządzano honorowe pogrzeby przeważnie w alejach zasłużonych.

Rozmówca telefoniczny odwołał się w swoich spostrzeżeniach do twórczości Mariana Hemara, który tak opisywał zdrajców i zaprzańców kpiących sobie  z polskiej racji stanu i prawdziwej troski o dobro Kraju i Narodu.

"Dzisiaj nie czas na kręte wysiłki,
Na sąd, kto winien - o, tamci, czy inni?
Każdego błędu i każdej pomyłki
My wszyscy, wszyscyśmy winni!

Winien jest kłamca, i każdy co wierzył
Kłamcy, bo wierzyć było najwygodniej. "

"Gdy już tylko szukamy - czyj błąd?
Kto był winien? Jakiej komu kary?
Kto oszukał i kogo pod sąd? -
Jakby dość było takiej ofiary -

Kiedy triumf przemocy diabelskiej,
Patrzeć każe złu twarzą w twarz -
Gdy u tej krypty wawelskiej
Niemcy trzymają straż! - " –

To wiersz 'z '19 marca 1940''. Całkiem aktualne słowa i dzisiaj - nieprawdaż?

"Jak mogliście powątpiewać
Że się nie znajdzie Polak.
Radziecki rękodajny,
Bolszewicki pikolak,...."

.... A on rozpromieniony
Nie cmoknie ruskiej łapy,
Nie wykona życzenia,..."


Tak też było podczas tzw.  "śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej":

"Pełnoletni bandyci,
Oprawcy i złodzieje
Bawią się w demokrację?
W prawa i przywileje

Krytyki, opozycji,
Dyskusji, parlamentu?
Po co tyle zachodu?
Po co tyle zamętu?

Cały kraj mają w garści.
Ukradli i dzierżą w łapie.
Jak się żywnie spodoba
Bolszewickiemu satrapie -

Tak zrobią. Jak każe Kremlin -
Tak będzie. Nie ma obawy,
Żeby Moskwa o zdanie
Pytała się Warszawy. "


Hemar tak napisał o Katyniu : „I tylko pamięć została/ Po tej katyńskiej nocy…/ Pamięć nie dała się zgładzić,/ Nie chciała ulec przemocy”.

Słowa te pasują jak ulał także do tego co działo się wokół katastrofy smoleńskiej.

Do tych, którzy całą tą bezbożną hucpę wykopywaną na "meter w głąba" a później żądających wrzucenia wszystkich do "jednego dołu", nawet bez posypywania wapnem, tym którym nie przeszkadza ładowanie do trumny szczątków wielu ludzi, okraszanych śmieciem i niedopałkami, pakowanych w worki na gruz ( gruz w jaki zamienili nasze państwo) doskonale odnoszą się słowa skierowane wtedy przez Hemara do Bieruta - pierwowzoru dzisiejszej betonowej opozycji.

"Dla najemnych Judaszów/ Bolszewickiej bestii/ Nie będzie przebaczenia./ Nie będzie amnestii/ Na naszą łaskę nie licz./ Pardonu nie będzie./ Takie w kwestii amnestii/ Jest nasze orędzie”.

Zapamiętajcie, łotry sobie dobrze to orędzie - amnestii (ani łaski) dla was, nawet w piekle nie będzie.

Pięknie się to odnosi do delegata kominternu, który na polecenie swoich mocodawców bezczelnie wraca do kraju, do polityki  na białym ośle, z pieśnią:"bój to jest mój ostatni" na ustach.

" Dla najemnych Judaszów/ Brukselskiej bestii/ Nie będzie przebaczenia./ Nie będzie amnestii/ Na naszą łaskę nie licz./ Pardonu nie będzie./ Takie w kwestii amnestii/ Jest nasze orędzie”.

Mamy w Warszawie symbol dominacji rosyjskiej nad Polską czyli Pałac Stalina  zwany Pałacem Kultury i Nauki (który ani z kulturą ani z nauką nie ma nic wspólnego).

Socjalistyczny reżim wojujący ponoć z Niemcami podjął decyzję o odbudowie Pałacu Saskiego czyli symbolu dominacji niemieckiej nad Polską.

Chyba, że się mylę i Sasi to ród sarmatów z dziada nad dziadami. Jeśli Sasi to jednak Niemcy to nie wypada nic innego jak przygotowanie Pałacu Saskiego jako siedziby dla niemieckiego gubernatora, który w imieniu Brukseli będzie zarządzał kondominium zwanym Polską.

Po co mają nasi zaprzańcy ganiać na tajne narady do piwnic niemieckiej ambasady.

Zwieńczeniem tego wiekopomnego dzieła powinno być zbudowanie pasażu spacerowego łączącego Pałace - Saski i Stalina ( można by wtedy nazwać go traktem SS).

Taki łącznik był kiedyś  w Nowym Jorku między WTC a Brookfield Place.

Możemy poprowadzić taką rurę, atrapę Nordstreem2, wzdłuż ulicy Marszałkowskiej (przy okazji oddając cześć Rokossowskiemu, marszałkowi) i ponad tą ulicą wprost do iglicy Pałacu Stalina.

Jest też inna alternatywa. Pozostawienie Grobu Nieznanego Żołnierza w spokoju i rozebranie Pałacu Stalina (na meter w głąb).

Pałacu Stalina gdzie na trybunie honorowej  króluje wciąż godło PRL.

Orzeł bez korony, który raczej nie jest na liście zabytków UNESCO a przetrwał tylko dlatego że wciąż rządzą w Warszawie a także i w całej Polsce ludzie bez honoru wycierający swoje gęby słowami: patriotyzm, Ojczyzna.

Szkoda więcej słów.

Nathanel


Ocena: 139 5
Głosów: 144
960 odsłon