logo

Sobota 14 Sierpnia 2021

Od Karola Marxa do kardynała Reinharda Marxa


Zaskakująca decyzja papieża. Papież Franciszek odrzucił rezygnację z urzędu arcybiskupa Monachium i Fryzyngi złożoną przez kardynała Reinharda Marxa.

Kard. Marx złożył rezygnację z godności metropolity Monachium i Freising. Jak twierdzi, powodem jego rezygnacji jest „porażka Kościoła” w walce z nadużyciami seksualnymi.

Kim jest nowy męczennik? To promasoński modernista, destruktor Kościoła związany z niemiecką Drogą synodalną i jej naukami rzucającymi wyzwanie tradycyjnej doktrynie Kościoła.

Członek przybocznej rady kardynałów papieża Franciszka i były przewodniczący niemieckiego episkopatu. To pretorianin pastora Franciszka więc nic dziwnego, że ten napisał mu w liście:

"Działaj dalej"
I właśnie to jest moja odpowiedź, drogi Bracie. Działaj dalej, tak jak ty proponujesz, ale jako arcybiskup Monachium i Fryzyngi” – napisał papież w liście do kardynała Marxa.

To ma być zaskakująca decyzja? Zaskakująca byłaby wówczas, gdyby rezygnację przyjął. Bo przecież potrafił zmusić do rezygnacji 5 polskich biskupów, odebrać im prawa wykonywania posługi pasterskiej mimo, że to nie pastor, a Bóg powołuje do kapłaństwa.

Pastor Franciszek z korzeniami wyrywa z Kościoła wszystkich podtrzymujących tradycję hierarchów i kapłanów. Czytaj o tym tu na Antydotum: https://antydotum.pl/Anty/wbpanty/Swiat/vigano.php

Hołubi jednak lewaka kardynała Marxa który tak mówił o swoim imienniku:

Niemiecki kardynał Reinhard Marx w rozmowie z dziennikiem "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" z uznaniem wypowiadał się o filozofie Karolu Marksie w 200. rocznicę urodzin filozofa.

" -Dobrobyt i zyski to nie wszystko, czym może się kierować społeczeństwo" - powiedział niemiecki duchowny, oceniając, że rynek nie prowadzi automatycznie do sprawiedliwego społeczeństwa.

Kardynał Marx stwierdził, że "Manifest komunistyczny" Karola Marksa "zrobił na nim wrażenie" i "napisano go w imponującym języku".

Czy obaj wspierający się panowie podzielają zdanie Karola, (ale nie Wojtyły a Marksa) o religii i uważają, że religia to opium ludu i ma ona pozytywną role do odegrania tylko wtedy, gdy jest walką przeciwko okrutnemu światu kapitalizmu, który uniemożliwia szczęście ludu, a którego „duchowym aromatem jest religia”.

Czy obaj panowie podzielają taką opinię neomarksistów o Polakach: “dzisiejszego Polaka-katolika, czy też po prostu Polaka ukształtowanego przez zaczadzone kultem Jana Pawła II media, system oświaty, politykę, uprawiające z pomocą wszelkich instytucji totalizującą agresję wyznaniowego państwa (....) ".

Czy obaj panowie będą zachęcać nas do przyjęcia koncepcji życia, w społeczeństwie które stworzyło (nie Bóg), kulturę, wspaniałe budowle i wiedzę. Społeczeństwa, w którym człowiek czuje się wolny i nieprzymuszony w swoich funkcjach zwierzęcych: w spaniu, jedzeniu, piciu, ubieraniu się, mieszkaniu i kopulacji.

„To, co zwierzęce, staje się ludzkie, a to, co ludzkie, zwierzęce”.

W społeczeństwie, w którym odbiera się prawa człowieka ludziom i przyznaje te prawa zwierzętom. Kardynał Marx będzie na prośbę pastora działał dalej.

Nie czytałem i nie zamierzam czytać jego “Main Kampf” czyli książki o wymownym tytule "Kapitał" z której w Niemczech hierarcha zasłynął. Do marca 2018 r. kard. Marx przewodniczył COMECE, oficjalnej i bardzo wpływowej instytucji Kościoła przy Unii Europejskiej. Należy do grupy C-9 – dziewięciu kardynałów wybranych do reformy Watykanu.

Reformy te już wdraża w Niemczech. Oto one.

Już dzisiaj w Niemczech:

- część protestantów przystępuje do Komunii świętej (za zgodą papieża);
- rozwodnicy przystępują do Komunii świętej (za zgodą papieża);
- spowiedź niemal nie istnieje (przy milczeniu Watykanu);
- antykoncepcja, formalnie zakazana, de facto jest dopuszczalna (Watykan po latach bezowocnych zmagań za pontyfikatu św. Jana Pawła II odpuścił ten problem);
- dochodzi do potajemnych błogosławieństw związków homoseksualnych (za zgodą biskupów, Watykan milczy).

Kto wie czy reformatorzy nie dokonali już potajemnie kanonizacji Karola Marxa i Adolfa Hitlera. Kard. Reinhard Marx twierdzi: "Watykan nas nie zatrzyma". A czy Watykan chce ich zatrzymywać ?

By wyjaśnić wszystkie trudności kard. Marx udał się do Rzymu, gdzie rozmawiał między innymi z papieżem. Po powrocie stwierdził: "Idziemy naprzód, z Rzymu "nie ma znaku stop", będziemy rozmawiać o wszystkim, musimy dokonać zmian.

To nie jest nic nowego – to kolejna odsłona niemieckiej reformacji, taka "reformacja v.2.0" pod parasolem Franciszka. Za zgodą hierarchów odbywa się protestantyzacja katolicyzmu.

Polski Kościół patronuje prowadzonej przez anglikanów “nowej ewangelizacji” zwanej “Kursy Alfa”. Kiedy zwróciłem się do młodzieży w mojej parafii, aby przekonała się jaką role w destrukcji Kościoła pełnią promowane przez nich kursy Alfa otrzymałem odpowiedź:” Kursy Alpha prowadzimy z pasterskim błogosławieństwem biskupa diecezji oraz proboszcza parafii.”

Kurs Alpha powstał w Anglii w Kościele anglikańskim w 1992 roku. Opracowali je pseudo duchowni z Kościoła Świętej Trójcy w Londynie Nicky Gumbel i Sandy Millar.

Dziś za milczącym pzryzwoleniem Watykanu to anglikanie będą pouczać katolików na czym polega wiara?

Ten eksperyment zrówna z ziemią kościoły i zbory a w to miejsce zbudują meczety. Zapanuje na świecie Chrislam.

Nathanel


Ocena: 154 0
Głosów: 154
1015 odsłon