logo

Czwartek 6 Sierpnia 2021

Rozwód uroczyście jak wesele.

Skoro wszystko w obecnych czasach musi odbywać się postępowo, ba!  kultowo, no to i rozwód zasługuje na to, aby nadać mu należytą rangę i oprawę. Wszak progresywni, skoro mogą być agresywni (inaczej nie dochodziłoby do rozwodu) mogą pozować nie tylko na nowoczesnych, ale i kulturalnych.

Co im szkodzi.

Przecież praktycznie rozwód jest ważniejszy niż ślub. Można żyć i bez ślubu na kocią łapę, ale rozwód nie każdy może wziąć. Trzeba się najpierw ożenić.

Wesele na mniej niż 200 osób to jak prywatka, więc odbywają się parodniowe balangi na kilkaset osób - dwa dni z poprawinami. I z szykanami. W przenośni i dosłownie.

Właśnie czytam: “Panna młoda wyprosiła gości z wesela. Złamali obowiązującą zasadę”.

Poszło o zakaz przychodzenia na wesele z dziećmi. Odkąd pamiętam w moim długim życiu na wszystkich weselach ludzie bywali ze swoimi dziećmi. To element kultury. A wypraszanie ludzi ż dziećmi to zwykłe chamstwo.

Dziecko na weselu czy innej imprezie zdobywa wiedzę i doświadczenie. Mała dziewczynka widząc pannę młodą marzy aż do swego ślubu o czymś takim. Chłopiec też pragnie być mężczyzną.

Tu panna młoda widząc dziecko doznała stresu  i popadła w depresję, bo patrząc na dziecko, uświadomiła sobie właśnie, że za rok i ona będzie zajmować się pieluchami, będzie “wycierać osraną dupę niechcianego bachora”, który nie pozwoli jej wyspać się do wytrzeźwienia.


Przecież ona z tego strachu gotowa powiesić się na muszce tego fagasa, z którym teraz bez łaski będzie musiała iść do łóżka. Obrzydliwość.

Powiedziałam, że mają wyjść i na szczęście posłuchali mnie, nie robiąc dodatkowych scen. Mimo wszystko była to bardzo żenująca sytuacja, a właśnie tego chciałam uniknąć. Boli mnie myśl, że moje wesele zostało zniszczone przez ten incydent” - wspomina ślubna gazela .....

Czyż taki rosomak nie gwarantuje już na starcie, rozwodu w niedalekiej przyszłości?

Nasze małżeństwo za chwilę osiągnie 55- lecie. Niedawno odwiedzaliśmy rodzinę w drugim końcu Polski. Kuzyn, dziś już starszy, siwy pan z rozrzewnieniem wspominał co?

Nasze wesele, na którym był jako dziecko. Pamiętał wszystko.

Tak więc “nowożytni”, moim zdaniem już podczas wesela, aby nie tracić czasu powinni zaplanować równie uroczysty rozwód.

Powinni od razu zaprosić wszystkich gości jako winnych ich nieszczęścia lub choćby jako świadków ich głupoty. Może nawet powinni zarezerwować ten sam lokal tylko orkiestra powinna być inna, gdyż repertuar powinien być raczej żałobny. A na uroczystość powinni dojechać nie „stretch limuzyną”  lecz karawanem.

Żarty, żartami, ale ja o uroczystości rozwodowej mówię poważnie. Myślę, że jeszcze poważniej powinni potraktować ten pomysł restauratorzy i hotelarze. Przecież to odkrywkowa kopalnia złota. Kto wie, może powstaną specjalne domy rozwodowe jak domy pogrzebowe czy weselne.

Rocznie ilość rozwodów dochodzi do ok 100 tys. To więcej niż covido-nieboszczyków. Na zgniłym zachodzie już tak jest. Oto opis takiej uroczystości:
“impreza zaczęła się od odwołania przysięgi, jaką sobie hetera wraz z byłym składali. Przy tym samym ołtarzu, przy którym stali biorąc ślub.

Szło to tak:

Ja, Maria, nie biorę sobie ciebie za męża. Nie będę ci wierna w dobrych i trudnych czasach, w chorobie i w zdrowiu. Nie będę cię kochać i szanować do końca mojego życia”.

Po odwołaniu przysięgi ojciec panny młodej zabrał ją sprzed ołtarza do wyjścia, prowadząc wzdłuż tych samych ławek, obok których wchodziła do kościoła lata temu.

Potem wszyscy pojechali do wynajętej sali, przeznaczonej specjalnie na imprezy rozwodowe.”.

Modernistyczno-masoński kościół papy Bergoglio z pewnością taką odnowę poprze jeśli tylko dostanie kasę. Ten biznes ma nawet większe szanse powodzenia, gdyż uczestniczyć w nim będą także adwokaci oraz doradcy finansowi.

Jedno tylko martwi.

Jak doprowadzić do zwymiotowania tortu weselnego którym się durna para karmiła.

Nie martwię się natomiast o przywracanie dziewictwa pannie młodej choć kto wie, może warto zapraszać chirurga który dziewictwo wszczepi in vitro.

Nathanel


Ocena: 158 1
Głosów: 159
895 odsłon