ZALOGUJ SIE UKRYJ PANEL
logo

Poniedziałek 15.08.2016

Sukces naukowców: zdjęcia potwierdziły przypuszczenia, tam wszystko się kończy


Fot JPL/NASA

Naukowcy obsługujący kosmiczny teleskop o nazwie WISE oniemieli z wrażenia.

Ujrzeli pierwsze na świecie zdjęcia przedstawiające skupisko nietypowych galaktyk i zbiór "kosmicznych potworów". Badaczom z Jet Propulsion Laboratory przy NASA udało się zlokalizować miejsca w kosmosie, gdzie materia, czas i przestrzeń dosłownie znikają - chodzi o supermasywne czarne dziury.

WISE to urządzenie, które wykonuje fotografie kosmosu za pośrednictwem rejestracji promieniowania podczerwonego. Wyjątkowość tej techniki polega na tym, że instrumenty badawcze zastosowane w teleskopie były w stanie "zobaczyć" to, co do tej pory było niewidoczne zza "kosmicznego pyłu".

Po analizie fotografii okazało się, że w kilku rejonach wszechświata mamy do czynienia z galaktykami typu hot-DOG's, czyli takimi, które zawierają 1000 razy więcej energii i masy od naszej Drogi Mlecznej. W tych miejscach panuje temperatura rzędu tysięcy stopni Celsjusza.

Drugim odkryciem, które może napawać grozą są występujące w tych galaktykach wyjątkowo ogromne czarne dziury - obiekty o masie milionów Słońc.

- Po analizie zdjęć namierzyliśmy te "kosmiczne potwory". Do tej pory jedynie przypuszczaliśmy, że mogą one istnieć, dzięki pracy WISE wreszcie możemy je zobaczyć na zdjęciu - powiedział Daniel Stern, lider badań przy projekcie w Jet Propulsion Labolatory.

- Mowa o miejscu w kosmosie, które jest od nas oddalone o 10 miliardów lat świetlnych - dodawał.

Pracownicy JPL oszacowali, że jest około 2,5 miliona miejsc, w których te wyjątkowo ogromne "kosmiczne potwory" istnieją. Czarne dziury odkryte za pośrednictwem teleskopu mają ogromny potencjał destrukcyjny. Są w stanie "wessać" nawet całą grupę gwiazd w obrębie jednej galaktyki.

Czarne dziury są pozostałością po śmierci gwiazdy o odpowiednio dużej masie. Materia gwiazdy zapada się do wewnątrz wytwarzając niewielki punkt, w którym skupia się masa o nieprawdopodobnie dużej gęstości. Nie tylko materia staje się pożywką "kosmicznego potwora", siła "wsysania" jest tak ogromna, że nawet światło pada jego ofiarą. Teoretyczne obliczenia mówią, że w tych miejscach znane nam prawa fizyki nie obowiązują. (Źródło: jpl.nasa.gov/MK)

Tyle wieści z wielkiego świata nauki.... Fascynacja wielkich odkryć zawsze udziela się także pospolitym zjadaczom chleba ,tyle że człowiek nie będący naukowcem chce zrozumieć to wszytko o czym mówia naukowcy nie rozumiejący swoich odkryć.

Gdzieś w zakamarkach podawanych wieści uważny czytelnik zauważy mały dopisek " artystyczna wizja kosmosu" ale dla gawiedzi pokazywane jest piękne zdjęcie obrazujące czarną dziurę z niebywale obfitym opisem : "oto nasz kosmos. Ten zbiór galaktyk z czarną dziura w środku jest od nas odległy o 10 miliardów lat świetlnych". ..... No właśnie .... i co z tego dla nas wynika?

A oto kilka próbek artystycznych wizji wciskanych nam jako realistyczne zdjęcia kosmosu :

 https://m.ocdn.eu/_m/ca06e0c347fefd44def8849beaa91ba0,17,1.jpg

Co moze przedstawiać ta fotografia? jeśli przedstawia ona cały wszechświat to musze zapytać jak gazda bacę : co to jest to szare wokół tego wszechświata i poza nim?

https://m.ocdn.eu/_m/862acfc20cd6f90a0a2ee642bf8d6bd1,17,1.jpg

Tu mam następujące pytanie: Czy ta fotografia przedstawia prawdziwy obraz odległy od nas o 10  miliardów lat świetlnych ,czy jest to obraz obrobiony przez komputery by przedstawic nam przypuszczalny realistyczny widok potencjalnego wycinka wszechświata?.

          https://m.ocdn.eu/_m/b806b5ace15ee24bc0de54881017b385,17,1.jpg

Ta jedna kropka wszechświata została powiekszona tak byśmy mogli ze ździwienia zobaczyc wiele kropek , otworzyć usta i powiedziec ! OOOOOO!!!!!


https://m.ocdn.eu/_m/bb051b4d3d2add7353029d390bfec9b7,17,1.jpg


Ciekawi mnie także co właściwie przedstawia ta fotografia i czy jest to jeszcze  wogóle fotografia ?

Jak myślicie? - z którego miejsca fotograf zrobił to wspaniałe zdjęcie obiektui NASA na tle całego wszechświata?


Fot. JPL/NASA

Oto artystyczna koncepcja jednej z supermasywnych czarnych dziur odkrytych przez WISE. Czarna dziura o masie miliarda Słońc z prędkością światła "wsysa" materię i kurczy ją do nieskończenie małych rozmiarów. Będąc w okolicy czarnej dziury nie zobaczymy jej, bowiem nawet światło jest "wsysane". Gdybyśmy jednak mogli zobaczyć tego kosmicznego potwora, to na pewno ujrzelibyśmy na własne oczy miejsce, w którym świat materialny praktycznie się kończy.

Bardzo lubię i szanuję  naukę bo nauka opiera się na faktach,na powtarzalnych udokumentowanych doswiadczeniach , które można wiązać w jakieś logiczne zdarzenia bądź byty  i które zawsze reprezentują uporządkowany system logiczny.

Jeśli więc jest we wszechświecie takie miejsce , gdzie nie działają prawa fizyki, gdzie znika wszelka materia czas i przestrzeń a skąd światło nie może wydostać się na zewnątrz, to jak wykonano fotografie??? Fotografię tego wszystkiego w oparciu o czas przestrzeń światło i prawa fizyki?

Głównym wierzeniem i wiedzą nauki jest stwierdzenie, że w przyrodzie nic nie ginie. Tu natomiast zachodzi wątpliwość filozoficznej natury.

Czy czarna dziura unicestwia też wszelką myśl tak doskonałego bytu , który wybuchł nagle z niczego i tak się zorganizował według własnych praw , by się totalnie unicestwić? jeśłi tak to ....

Czy można postawić tezę, że wszystko co istnieje jest obdarzone celowością a celem jest nicość ? Jeśli to wszystko dzieje się samoistnie to nasuwa się ostateczny wniosek , że każda cząstka z jaką mamy bądź możemy miec do czynienia ma w sobie zawarty cel , którym jest istnienie a skoro tak to czemu ostatecznie dąży do nie istnienia?


Ocena: 1618 239
Głosów: 1857
7226 odsłon