logo

Piękno

 Piękna przyroda, piękna kobieta,  piękne ciało, piękny sen , piękne marzenia , piękna miłość , piękne życie, piękna śmierć.

Zastanawia mnie  czym jest piękno. Najlepszą odpowiedzią na tak postawione pytanie jest ta,  że piękno jest istotą Boga, który nas stwarzał na podobieństwo swoje .

Pierwszym sposobem poznania piękna  jest natura czyli świat, który został przez niego stworzony. Na przestrzeni wszystkich pór roku,  świat napełnia się pięknem danym nam z taką hojnością i w takiej obfitości, że jest to niemal niewiarygodne.

Natura.. nie jest w pierwszym rzędzie użyteczna . Ona jest przede wszystkim piękna . Można więc powiedzieć, że piękno samo w sobie stanowi wielkie i wspaniałe dobro, coś czego potrzebujemy codziennie w dużych dawkach.

Ukoronowaniem Bożego stworzenia była Ewa. Piękno jest więc także istotą kobiety. Zarówno piękno fizyczne jak i piękno duchowe. Jedno zależy od drugiego i wpływają na siebie wzajemnie.

Bóg dał kobiecie piękno ciała i piękno ducha. Tylko kobieta wyraża piękno w obu formach.

Portret ukazujący piękno ciała, to zawsze portret kobiety, a jej piękno  jest opiewane wszędzie: w malarstwie, literaturze i scenicznej sztuce.

Ewa przemawia do świata przez swoje piękno. Przyjemnie z nią przebywać kiedy jest taka śliczna. W jej obecności męskie serce wstrzymuje rytm a płuca oddech.

Piękno jest  potężne. Jest najpotężniejszą rzeczą na ziemi. Przemawia i to przemawia najmocniej ..... Mówi nam: "wszystko będzie dobrze" ........

Ono  także zaprasza. Gdy słyszy się naprawdę piękną muzykę to ona porywa i chciałoby się usiąść i chłonąć ją całym sobą. Kupujemy płytę i słuchamy jej wiele razy .. Nie musimy jej widzieć bo piękno jest głębsze niż wygląd .

Dokładnie tak samo jest  z piękną kobietą.. Piękno po prostu przykuwa naszą uwagę, zawiera w sobie wszystkie reakcje, jakich pragnie Bóg i jakich pragnie kobieta.

Zaprasza i  karmi. To jest ten rodzaj pokarmu, za którym tęskni nasza dusza. Piersi kobiety, są jednym z najpiękniejszych dzieł Boga i właśnie piersią kobieta karmi swoje niemowlę. Całe ciało kobiety  należy do najpiękniejszych dóbr jakie Bóg stworzył. Ono karmi i daje życie. To jest ta głęboka metafora samego piękna.....

Piękno przynosi ulgę. Jest w nim coś głęboko uzdrawiającego koi  duszę.. Inspiruje. sprawia, że chce się być lepszym człowiekiem sprawia, że życie może być lepsze. Wzywa nas do czegoś wyższego.

Jest także transcendentne. To nasze najbardziej bezpośrednie doświadczenie wieczności . Pragniemy go zatrzymać na zawsze, doświadczać jego przez wszystkie dni. Czasem bywa tak głębokie, że przeszywa nas tęsknota i wiemy, że nasze serca zostały stworzone dla niego.

Mówi nam o niebie, które nadejdzie kiedy wszystko będzie piękne . Ono nęka nas przypomnieniem wieczności. Piękno zbliża nas w ten sposób do Boga .

Wszystkie te rzeczy są prawdziwe przy każdym doświadczeniu piękna. Stają się szczególnie prawdziwe gdy mężczyzna doświadcza  piękna kobiety, jej oczu, jej kształtów, jej głosu, jej serca, jej ducha i jej życia - pięknej na wskroś.

"Gdzie na świecie jest jakiś autor, który uczy takiego piękna jakim jest oko kobiety" . (W. Szekspir)

Piękno rodzi także ból. Dlaczego jest tyle bólu serca z powodu piękna? Kobiety cierpią za sprawą piękna, ponieważ zawsze chcą być piękne ...One pragną do świata wnosić piękno, które  jest częścią ich przeznaczenia...

Piękno jest także tajemnicze. Tajemniczość, nie jest zakryciem na zawsze ale jest czymś do odkrycia. Jeśli chcesz ją poznać musisz kochać i pragnąć z całego serca. To jest czynnik decydujący o duszy każdej kobiety, nie mówiąc o jej seksualności .

Kobieta pragnie być poznawana. To wymaga czasu i bliskości. Wymaga odkrywania. Gdy jest poszukiwana, odsłania więcej swojego piękna a gdy odsłania piękno, pociąga nas,  żeby ją poznać jeszcze bardziej.....

Kobieto , w Twoim sercu kryje się blask , którego nasz świat rozpaczliwie potrzebuje.

 


Ocena: 1259 77
Głosów: 1336
4063 odsłon