logo

Sen

Dla mnie najlepszy jest sen , sen w którym się nic nie śni… Najlepszy jest, bo tylko wtedy mogę być spokojny i nie czuć ani bólu, ani życia, ani tego świata.

Sen, w którym nie płyną łzy i serce nie kołacze , panuje w nim  pokój i ten przedsmak osobliwości nieba w którym wszystko jest piękne .

Sen, który nie kłamie i daje tylko ukojenie, sen w którym chciałbym zatrzymać czas bo kocham i  w tej miłości  jestem zanurzony ..

Sen, w którym nikt mnie nie znieważy i nikt nie oszuka, sen w którym moje dobro będzie przytulane oburącz,  sen, który będzie  mi  jawą a jawa niech staje się  snem

Najlepszy jest  taki sen w którym się to wszystko dzieje i w którym się nic nie śni … bo kiedy zasypiam jestem już w innym wymiarze.

Jestem wtedy tam, gdzie wszystko jest piękne i wszystko jest dobre , tam gdzie jest  sen, w którym  nic się nie śni  i którego nie chciało by się opuszczać, bo daje upragniony  pokój ..

Sen, w którym  niczego się już nie boję, niczego nie pragnę nikogo nie pożądam, za niczym nie tęsknię o nic nie zabiegam i w którym nie czuje się nic, oprócz tej osobliwości nieba jaką on przynosi …

Sen, w którym nic mnie nie zachwyca i nic nie zniewala, bo ten  sen jest ponad wszystko. Nie ma w nim ani przeszłości, ani  teraźniejszości, ani  przyszłości, wszystko stanęło w miejscu, dzieje się  i trwa .

Nie ma ani wczoraj, ani dziś, ani jutro. Jest tylko sen w którym się to wszystko dzieje jak najprawdziwsza miłość, która przenika zarówno jawę jak i ten sen ….

To ona przenika i łączy osobliwość nieba z  tym ziemskim bytowaniem.

Bo jeśli jest miłość  nie trzeba już śnić , żeby być szczęśliwym … To ona nas zrodziła , karmi, pielęgnuje i w nas trwa. Bez niej, nie ma już życia  jest tylko sen, jak śmierć, w którym się nic nie śni .

Dla mnie najlepszy jest sen

Śnić albo nie śnić  oto jest pytanie,  kto postępuje godniej,  czy  ten kto śni i nie sprzeniewierza się miłości, czy ten kto wszelkie uczucia łamie i  kładzie im kres. Umrzeć,  zasnąć - i nic poza tym…

Taki sen jak  śmierć uśmierza boleść serca. O tak, taki koniec  jest upragniony tak samo jak sen w którym się nic nie śni.

Umrzeć-  zasnąć - Spać  i  nie śnić by nie kusić demonów  samotności i pustki jaka mnie otacza,  by  wstrzymać te chwile,  które tak bardzo już pragnę zaśnić na śmierć i już ich nie doświadczać.

Tak to świadomość czyni nas tchórzami i ciągnie  w ten sen głęboki, w którym się nic nie śni a sen staje się ukojeniem  i rekompensatą dla udręki  życia, jakiej doświadcza dusza pozbawiona miłości, tej miłości  którą najbardziej  pokochałem ...

 


Ocena: 996 47
Głosów: 1043
2992 odsłon