ZALOGUJ SIE UKRYJ PANEL
logo

Ustawa prosto z Internetu

 

Przedmowa:

Poniższy tekst napisałem 25 lutego br. a już jest zapowiedź reżimu, czyli (nie)rządu partii rządzącej Populizm i Socjalizm o tym, że podniesiona zostanie kwota wolna od podatku, czyli że jednak oddadzą nam kradzione pieniądze dawane do tej pory w formie jałmużny.

Ale że PiSowi nie należy wierzyć tak jak PIESowi, tekst ten jednak warto przeczytać i zapamiętać.

Oszustwo jakim jest "łaska państwa" która mu z nosa ma skapnąć jest trudne do nazwania jednym słowem. Nawet gdybym znalazł jedno najłagodniejsze słowo to i tak algorytm Googla cz Twittera by je ocenzurował.

1250 złotych brutto – tyle ma wynieść 14. emerytura. Posłowie przewidują, że pieniądze trafią na konta emerytów w listopadzie. Świadczenie trafi do około 9 milionów beneficjentów, z czego w pełnym wymiarze do około 8 milionów osób, których emerytura nie przekracza 2900 złotych brutto.

Dla budżetu to koszt większy niż 11 mld

Dla budżetu to koszt większy niż 11 mld, gdyż trzeba doliczyć koszt wyliczania i wysyłki tych "emerytur” oraz zatrudnienia biurokracji dla przeprowadzenia całej operacji.

Od 1 marca najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy wzrośnie o 50,88 zł.

No to policzmy:

1250 zł czternastej emerytury podzielone przez 12 miesięcy daje 104.1 zł.

Czyli emerytury i renty bez łaski rządu mogłyby wzrosnąć o 155 zł. miesięcznie.

A co z 13 emeryturą? Trzynasta emerytura wypłacona w 2021 roku na przełomie kwietnia i maja, będzie równała się najniższej emeryturze, której wysokość jest przewidywana na około 1300 zł brutto, czyli ok. 1050 zł netto.

To kolejne 104 zł miesięcznie, czyli "podwyżka" mogłaby wynieść 260 zł miesięcznie.

Tyle tylko, że faktyczna podwyżka była by tylko wówczas, gdyby wreszcie rząd zaprzestał okradania emerytów i rencistów i tak jak w wielu praworządnych krajach, zrezygnował by z opodatkowania emerytur. Nie wszystkich, ale tych których wysokość nie przekracza wysokości średniej pensji.

Krezusy pobierające emerytury kominowe (jak np. kasta sędziowska) powyżej tej kwoty podatek powinni płacić.

Emeryci zajrzyjcie w swoje PIT-y i przestańcie pitolić o dobrodziejstwie rządu a przekonacie się, że "dobroczyńcy" ukradli Wam nawet więcej i chcą teraz z tego "podarować" mniej.

Dlaczego 14 emerytura ma być wypłacona w listopadzie? Ano dlatego że najpierw muszą Wam, nam, tobie, mnie tę forsę potrącić. I zauważcie, że "laska rządu" na pstrym koniu jeździ i obie "ekstra" emerytury mogą być w kolejnym roku "niebyłe".

Natomiast gdyby rząd przestał podkradać je z naszych emerytur i zlikwidował podatek były by na stałe.

Tak więc to nie żadna "darowizna" a zwrot złodziejsko pobranych podatków. Elita rządząca nazywa ten przekręt " Jarkowe" i dzięki temu daje się to porównać z "kuroniówką".

Kuroniówka przeszła do historii, ale ci którzy tworzą pojęcie " Jarkowe" robią Kaczyńskiemu niedźwiedzią przysługę, bo wskazują palcem winnego.

Opodatkowanie i tak "dziadowskich" rent i emerytur jest takim samym "ludobójstwem" jak utrzymywanie kwoty zwolnionej od opodatkowania na wysokości tak żenującej, że z tej kwoty ciężko jest utrzymać nawet kota.

Może więc pora powiedzieć rządzącym, aby przestali farmazonić, że dają emerytom i rencistom jałmużnę wielkanocną, gdyż zachowują się jak złodziej, który oddaje skradziony portfel.

Czy ujawniłem już całą prawdę? Z pewnością można i należy powiedzieć więcej. Ale to już pozostawiam Czytelnikom.

Nathanel

PS. Najwyraźniej rząd czerpie pomysły rządzenia z Internetu bo trudno tu logicznie wyjaśnić ten zbieg okoliczności .


Ocena: 123 9
Głosów: 132
977 odsłon