PWS- antydotum.pl
ZALOGUJ SIE UKRYJ PANEL
logo

Niedziela 19.07.2015

Taśmy Wiplera.

Policja: Wipler zaatakował funkcjonariuszy, był pijany

Około godziny 4 nad ranem Przemysław Wipler zaatakował policjantów. Do zdarzenia doszło przed klubem Enklawa przy ulicy Mazowieckiej w Warszawie. Były poseł PiS był pod wpływem alkoholu, awanturował się, zatem policja musiała użyć gazu pieprzowego. Polityk został przewieziony na izbę wytrzeźwień.


Na podstawie   komunikatu Policji  sądziliśmy, że to poseł Wipler był agresywny, kopał policjanta w udo, policjantkę w brzuch, wyzywał funkcjonariuszy. Żyliśmy w przekonaniu, że poseł Wipler brutalnie atakował policję.

Była  jasność. Poseł Wipler zaatakował twarzą pięść służbową funkcjonariusza, potem nielegalnie wdychał jego służbowy gaz by wreszcie głową i plecami dokonać próby dewastacji chodnika i w końcu za pomocą tyłka złamać pałkę pani funkcjonariuszki. Pałkę służbową, ma się rozumieć. W dodatku zrobił to na ciężkiej bani, nie mogąc ustać na nogach i nie potrafiąc z gęby wydobyć ludzkiego słowa.

Takie wnioski można by wyciągnąć z narracji jaka pojawiła się na łamach niektórych mediów już po ujawnieniu filmu z zajścia pomiędzy policją a posłem Przemysławem Wiplerem.  W narracji  przodują portal Gazeta.pl i stacja TVN24  a zwłaszcza Jarosław Kuźniar wciąż nie mogący się pogodzić z tym, że przez rok od zdarzenia opowiadał bzdury nie z tej ziemi i brednie niestworzone.

Sekunduje im w tym rzecznik policji, niektórzy politycy i część komentatorów z tej "wykrztaułconej "części Internetu, dla których wystarczającym powodem skatowania człowieka jest fakt, że był pod wpływem alkoholu. Sami abstynenci zapewne, którzy nigdy nawet kapsla z piwa nie powąchali, że o użyciu mocniejszych trunków nie wspomnę.

Tymczasem taśmy ujawnione w Internecie nagrane z kamer monitoringu miejskiego obnażają całe zajście i ukazują nam jak na dłoni fakt o jakim niewiele osób chce mieć pojęcie a mianowicie, że władza stoi ponad prawem które sama sobie uchwaliła. Oto rosły poseł jest pałowany przez drobną policjantkę, nie raz, ale wiele razy, i to z dużą determinacją. Poseł wierzga nogami, a ona go tłucze. Pan poseł próbował się wyrwać z rąk policji ale na próżno. Policja to służba  na rzecz obywateli i obywatel poseł powinien to zrozumieć ,że oprócz immunitetu jest jeszcze Policja która stoi ponad wszelki immunitet.


Dobra, ja wiem. Poseł na bani w miejscu publicznym to nie jest rzecz chwalebna, ale na miły Bóg, czy to jest powód by policjanci zachowywali się wobec niego jak nabuzowani adrenaliną i koksem bandyci? Jeżeli w taki sposób ludzie z orłami w koronie na czapkach traktują posła na Sejm Rzeczypospolitej to jak zachowają się w stosunku do zwykłego szaraczka, który zbyt wiele spożył w zaprzyjaźnionej knajpie?

Czy naprawdę musi być tak, że mundur daje ubranemu w niego człowiekowi nieograniczoną władzę? Czy policjant (strażnik miejski, funkcjonariusz którejś z trój literówek, etc., etc.) stoi ponad prawem i może robić co chce a stosowne ustawy regulujące jego prawa to tylko nic nie znaczący papier?


Ciężka służba może człowiekowi skopac całe życie

Może to zabrzmi cynicznie, ale cieszę się, że ta przygoda spotkała posła - bo tylko dzięki temu ujrzała światło dzienne i jest szeroko komentowana co daje wreszcie szansę zrobienia generalnego porządku z nadludźmi wciąż używającymi tytułu "władza". Szansa to nikła, bo zbyt wiele interesów takie sprzątanie by naruszyło, zbyt wiele układów i sitw mogłoby się rozlecieć i zbyt wiele smrodu zostałoby wypuszczonego do atmosfery a to establishmentowi byłoby wyjątkowo nie na rękę.

W końcu łomot dostał co prawda poseł, ale opozycyjny i należący do jakiejś tam oszołomskiej partii.

P.S.: na koniec chciałem tylko zapytać czy ci, którzy już następnego dnia po zdarzeniu osądzili i skazali posła Wiplera dziś odszczekają publicznie swoje słowa? Czy też może nadal będą mataczyć i łgać co wymagało by w/g prawa conajmniej zastosowania aresztu ?

 

Napisano na podstawie: Alexander Degrejt

Napisane przez: Alexander Degrejt
Prawicowiec, wolnościowiec, republikanin i konserwatysta. Katol z ciemnogrodu.


Ocena: 524 164
Głosów: 688
3872 odsłon