antydotum - RealnaPolska
ZALOGUJ SIE UKRYJ PANEL
logo

Wtorek 29 marca 2022 r.

Druga Strona medalu

Do niedawna jeszcze trudno było sobie wyobrazić jakiekolwiek działania zbrojne w Europie, ale dziś jest to już tragiczna rzeczywistość. Trauma jaka w związku z tym się pojawia, jest tym bardziej okrutna, jeśli obraz tej wojny jest przedstawiany przez łże miedia, które już wcześniej dawały się poznać od strony zwykłych informacyjnych manipulacji, zwanych wiadomościami gównego nurtu a bardziej dosadnie ścieku.

Nie można bowiem niczego ocenić w oparciu o prawdę, jeśli nie dopuszca się do głosu innego punktu widzenia niż mają ci co dysponują przemocą i siłą państwa.

Douglas Valentine

To amerykański pisarz i dziennikarz śledczy. Oto jego podsumowanie sytuacji na Ukrainie z maja  2020 roku a więc z czasów, kiedy jeszcze nikomu nie przychodziła do głowy jakakolwiek wojna w Europie.

-Po drugiej wojnie światowej komunizm stał się głównym straszakiem a Związek Radziecki wrogiem #1 na świecie. Jedną z pierwszych rzeczy jakie CIA zrobiła zaraz po zakończeniu wojny, było werbowanie Niemców z III Rzeszy bez wzgledu na ich przeszłość.

Wybitni zbrodniarze zostali „zatrudnieni” przez CIA. Najwybitniejsi hitlerowscy naukowcy, jak Werner von Braun zostali zatrudnieni w  USA przy pracach nad międzykontynentalnymi pociskami balistycznymi.

Przeszłość od razu została wybaczona i wymazana. Hitlerowscy naukowcy zaczęli pracować dla USA, w tym niejaki Reinhard Gillan, który był oficerem hitlerowskiego wywiadu wojskowego, odpowiedzialnym za operacje przeciwko Sowietom w Europie wschodniej.

Od razu też został szefem głównego wywiadu CIA w Berlinie wschodnim oraz na Ukrainie, gdzie hitlerowcy mieli swoich agentów wywiadu, podczas drugiej wojny światowej.

Reinhard Gillan w imieniu swoich nowych panów z CIA aktywował wszystkie siatki agentów, które miał podczas II wojny światowej pod swoją opieką.

Chociaż duża część mieszkańców Ukrainy była faszystami i byli aktywnie zaangażowani w wojnę z sowietami a podczas II wojny światowej byli wrogami USA, to po II wojnie światowej stali się oni wszyscy aktywami CIA.

CIA podtrzymywała i  rozwijała faszyzm na Ukrainie przez 70 lat i każdego roku począwszy od roku 1948, kiedy CIA rozpoczęło swoją działalność, utrzymywała na Ukrainieswoje bazy z oficerami CIA prowadzącymi tam dywersyjne operacje.

Wszystkie były skierowanie najpierw przeciw Związkowi Radzieckiemu a po jego upadku przeciw Rosji. Przez 75 lat cały ten projekt nabrał dużego rozmachu. Stworzono potężne siatki agentów, od dziesięcioleci są tam uśpieni agenci i wszyscy oni pracują przeciwko Rosji.

To dlatego dziś, tak trudno jest mediom głównego nurtu i rządom przestawić swoje myślenie i choćby przez chwile rozważyć możliwość dobrych stosunków z Rosją.

Cała idea działania NATO, sam powód jej powstania to właśnie wygrażanie Rosji, sabotowanie jej oraz docelowo jej likwidacja. Operacje CIA na Ukrainie są samym sercem i esencją tych działań.

Tak więc ostatnie wydarzenia na Ukrainie trzeba rozpatrywać w tym kontekście. Od dziesięcioleci CIA werbuje ukraińskich polityków i biznesmenów, którzy są przychylni ideom, wartościom i interesom Ameryki oraz walce przeciwko Rosji.

CIA ich rekrutuje, obsadza nimi stanowiska, zasila ich konta bankowe i zapewnia szkolenia paramilitarne. Ukraina jest światowym centrum operacji przeciwko Rosji.

Trzeba na to spojrzeć, jak to działa na poziomie agentów, co CIA robiła po dokonaniu zamachu stanu, gdy obaliła prorosyjski rząd i zainstalowała rząd pro-amerykański.

Jak kontrolowane przez CIA służby bezpieczeństwa i personel wojskowy tworzą prywatne armie na Ukrainie, których używa się przeciwko Ukraińcom sympatyzującym z Rosją.

Na Ukrainie robią to samo co w Wietnamie południowym i co robili w każdym innym kraju okupowanym przez USA. Tak wygląda sytuacja na Ukrainie. Ukraina jest okupowana przez USA. Ukraiński rząd to rząd okupacyjny, wspierany finansowany i kontrolowany przez USA.

Biznesmani , wojskowi i politycy, którzy wspierają Amerykę dostają przywileje a ci którzy tego nie robią, umieszczani są na czarnych listach i likwidowani.

Oto krótkie historyczne podsumowanie tego co dzieje się na Ukrainie. CIA poprzez swoich agentów i operacje prowadzone od 70 lat jest w samym sercu tego co tam się dzieje.

Zamiarem i celem działalności CIA na Ukrainie jest nie tylko obalenie Rosji i jej bałkanizacja, ale także kradzież Ukraińskich zasobów naturalnych.

Można na nich sporo zarobić. To jest kapitalizm. Jak tylko CIA przeprowadziła na Ukrainie zamach stanu i zainstalowała tam pro-amerykański rząd, syn Joe Bidena -Hunter Biden- został szefem jednej z największych firm naftowych na Ukrainie.

Amerykańscy businessmani rzucili się jak sępy by przejąć wszystko co się tylko da. Jak mafia i gangsterzy kradną co tylko się da, co tylko mogą.

Szczególnie na wschodzie Ukrainy jest wiele surowców naturalnych i to dlatego tak się biją o ten obszar. CIA poprzez swe aktywa w prywatnych firmach, sprowadza tam wszystkich ludzi uznanych za „kompatybilnych z amerykańskim interesem”.

Tego się nie pokazuje nigdzie. Nie pokazuje się tych brudów: szantażowania wymuszania, tego jak CIA wykorzystuje swe kontakty w podziemiu by zastraszyć ludzi , doprowadzić ich firmy do upadku, uprzykrzać im życie tak aby zerwali kontakty z Rosjanami i rosyjskimi biznesmanami.

Właśnie to się dzieje na bardzo podstawowym poziomie. Prywatne bojówki terroryzują każdego, kto wspiera Rosję np. w Donbasie a najbardziej prześladowani są ci, którzy siedzą na zasobach naturalnych, których pożądają amerykańscy biznesmani.

CIA nie prześladuje hydraulików i stolarzy tylko najpotężniejszych biznesmenów. Toruje drogę amerykańskim interesom używając nielegalnych metod by zainstalować na Ukrainie polityków, którzy będą postępować zgodnie z linią amerykańską.

O tym wszystkim ludzie nie wiedzą. Media o tym nie mówią.

Tyle znakomity amerykański dziennikarz śledczy. I teraz otwieram komputer i zaczynam przeglądać Internet w poszukiwaniu informacji na ten temat.

Gdziekolwiek zajrzę widzę wyłącznie bluzgi i najgorsze życzenia śmierci wszystkim Rosjanom przesyłane przez pełnych empatii ludzi, którzy płaczą nad losem ale tylko Ukraińców, którzy w tej wojnie giną.

Dla uczciwości przekazu trzeba powiedzieć, że każda wojna jest zła, każda wojna niesie ze sobą destrukcje, śmierć, cierpienia, kalectwo i nędzę, ale dla uczciwej oceny każdej wojny jest niezbędna prawda.

Prawda o tym, co było przyczyną podjęcia się takich decyzji, które niosą śmierć, zniszczenia, cierpienia i nędzę. Jaki jest bilans zysków i strat, który usprawiedliwia takie działania, po których nie ma zwycięzców.

Jak zawsze w takich przypadkach, ocena jest oparta o hierarchię wartości, w której to dobro mniejsze poświęca się dla dobra większego. Nie można mówić o wojnie na Ukrainie w oderwaniu od kontekstów i warunków, które ją spowodowały.


Rosjanie uznali, że większym dobrem jest obrona własnego terytorium, przed zakusami i knowaniami wroga, dopóki jeszcze można to zrobić, aniżeli zniszczenia i śmierć powodowane podjęciem działań zbrojnych.

Nikt z tych, którzy wypowiadają się na temat tej wojny, nie zadaje sobie trudu, by na tę wojnę spojrzeć nie tylko oczami ukraińskich ofiar, ale także oczami tych, którzy być może w desperacji, w imię obrony własnego państwa i narodu ten wojenny wysiłek podjęli.

Nie wiem na ile te oceny przedstawione przez Douglasa Valentine, mają potwierdzenie w innych źródłach czy faktach, ale jest to inny punk widzenia wybuchu tej wojny, który także należy wziąć moim zdaniem pod uwagę, zanim bezmyślnie zaczniemy poszczekiwać w ślad za reżimowymi łże mediami.


Ocena: 49 12
Głosów: 61
4602 odsłon