antydotum - RealnaPolska Tytuł - antydotum.pl
ZALOGUJ SIE UKRYJ PANEL
logo
Niedziela 30 Październik 2022 r.

Postęp Dla Ciemnoty

Wojna uderzyła w światową gospodarkę

Nieuzasadniona i niczym niesprowokowana agresja Rosji na Ukrainę była szokiem dla całego cywilizowanego świata, wpływając nie tylko na sytuację geopolityczną regionu, ale i globalną gospodarkę.

Tak zapodają media ciemnocie swoją propagandę, która tak jak w okresie wyreżyserowanej pandemii ma zapewnić poprawny kierunek myślenia biomasy ludzkiej, którą globalni zbrodniarze nie od dziś projektują, stwarzają i modelują jak tylko chcą.

Po pierwsze Wojna na Ukrainie była skrupulatnie i w każdym detalu przygotowana przez międzynarodową mafię, która opanowała walący się w ruinę zachód.

Polityka upadłego zachodu była tak dostosowana, żeby postawić Rosję w sytuacji bez wyjścia.

Po latach tzw. „demokratycznych rewolucji” jakie miały miejsce w krajach wokół Rosji, Rosja została okrążona przez kraje zachodu tak, że nie miała już, gdzie się cofnąć i mogła tylko ruszyć z kontrofensywą do przodu, wraz z użyciem swoich możliwości militarnych.

Po drugie na zachodzie żadnej cywilizacji nie ma. To co jest obecnie nie mieści się w żadnej ze znanych definicji „cywilizacji”.

Wszystko co było przez wiele wieków zwane cywilizacją a później cywilizacją zachodnią dzięki lewactwu, które przejęło władzę nad światem przestało istnieć.

Tak zwana cywilizacja zachodnia została już totalnie zlikwidowana i w jej miejsce wprowadzono bezwzględny demokratyczny terror, totalitaryzm i anarchię.

Dzisiejszy świat zachodu to nie tylko zachód w znaczeniu politycznym czy kierunku świata, ale także zachód, czyli zmierzch resztek cywilizacji jaką tzw. państwa postępowe swojego czasu stworzyły.

O ekonomicznych konsekwencjach wojny na Ukrainie dyskutowano podczas eksperckiej debaty „War in Ukraine and its impact on global economy”, zorganizowanej w ramach konferencji Krynica Forum ’22.

Taka nasza rodzima  małpiatka światowego forum ekonomicznego Klausa Schwaba.

Osłabiona przez kryzys spowodowany pandemią COVID-19 oraz postępujące zmiany klimatu światowa gospodarka od kilku miesięcy musi mierzyć się z kolejnymi poważnymi wyzwaniami, które wywołała rosyjska napaść na Ukrainę.

Jak zwykle kot został odwrócony ogonem i skutek jest przedstawiany jako przyczyna a przyczyna jako skutek.

Ekonomia światowa nie jest jakimś autonomicznym organizmem na globie ziemskim, który jest poza zasięgiem człowieka upadłego i podłego manipulatora opętanego ideą depopulacji.

Zarówno wojna na Ukrainie jak i pandemia czy tzw. ekonomia światowa to jedno oblicze tego samego planu ponad państwowych organizacji, zmierzających zarówno do depopulacji ludzkości jak i do przejęcia całej planety ziemia na własność.

Wszystko co dziś dzieje się wokół nas, w efekcie jest wynikiem realizacji albo celu depopulacji, albo przejmowania na własność wszystkiego co na tej ziemi istnieje łącznie z nami.

Wskutek celowej i agresywnej polityki Rosji, która doprowadziła do wojny, nastąpił drastyczny wzrost cen surowców i energii, wywierając negatywny wpływ nie tylko na sytuację gospodarczą krajów regionu czy kontynentu, ale całego świata.

W tym miejscu raz jeszcze od początku trzeba powtórzyć prawdę o tym, czym manipuluje się dziś w przekazie społecznym i prawdę o tych wydarzeniach, które dziś dzieją się wokół nas.

Celowa i agresywna polityka owszem była i jest, ale nie jest to polityka Rosji.

To nie Rosja doprowadziła do wojny, bo to nie Rosja uruchomiła inicjatywę przyjmowała do swojej militarnej organizacji inne państwa tak, aby zagrozić upadającemu zachodowi, tylko zachód rozszerza swoją agresję militarną okrążając Rosję w celu jej zdobycia  i zniszczenia.

Było to już niejednokrotnie wyrażane publicznie i powszechnie, przez różnych przedstawicieli zachodniego bloku militarno-politycznego przy wykorzystaniu mediów będących na ich usługach.

Jednym z przewidywanych skutków kryzysu energetycznego będzie spowolnienie rozwoju globalnej gospodarki. Według ostatnich prognoz Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), światowy wzrost gospodarczy zmniejszy się z 3 proc. w 2022 roku do 2,2 proc. w 2023 roku.

Tu także należy obnażyć ten przekaz, aby był on zgodny z prawdą.

Kryzys energetyczny i spowolnienie rozwoju globalnej gospodarki zostatało tak jak i wojna na Ukrainie skrupulatnie zaplanowane i obecnie znajduje się już w fazie realizacji.

Nie ma czegoś takiego jak „skutki niespodziewanych wydarzeń politycznych czy ekonomicznych” ale jest efekt realizacji zbrodni zaplanowanej i dokonywanej z premedytacją na ludzkości.

Wzrost gospodarki światowej bądź jej spowolnienie, nie jest wynikiem niespodziewanych wydarzeń politycznych czy ekonomicznych, ale jest precyzyjnym sterowaniem przemian zaplanowanych  przez globalistów.

To oni najpierw okradli ludzkość z jej własności i mając już w swoich rękach wszelkie pieniądze świata, ich plany i kolej naszego losu, zaczęły zależeć wyłącznie od ich chorej, wyobraźni oraz zdegenerowanych zachcianek.

W 2020 roku nastąpił niespodziewany spadek cen surowców, a w tym roku mieliśmy do czynienia ze znaczącym ich wzrostem.

Nie był to ani niespodziewany spadek cen surowców ani niespodziewany ich wzrost. Zarówno spadek cen jak i następnie ich wzrost miały spełnić wyznaczone tym procesom zadania polityczne i gospodarcze co też dokładnie się stało.

Wiele krajów nagle stanęło na skraju bankructwa a i wiele także bezprecedensowo się wzbogaciło.

To efekt szantażu energetycznego Rosji, przed którym Polska ostrzegała, ale nikt nie chciał nas słuchać. Rosja doskonale wiedziała, że niektóre kraje nie będą w stanie szybko przestawić się na alternatywne źródła dostaw i to wykorzystała – wskazywał podczas krynickiej debaty Jerzy Kwieciński, wiceprezes zarządu Banku Pekao SA.

Jerzy Kwieciński świadomie i w sposób przemyślany głosi fake newsy, które tylko dlatego, że głosi je oficjalnie Jerzy Kwieciński są  powielane nie tylko przez ciemnotę 500 plus.

To nie Rosja odcinała zachód od swoich dostaw, tylko zachód odcinał Rosję od światowego rynku, nakładając nie tylko na Rosję, ale i na wszystkich, którzy tylko chcieli kupować cokolwiek od Rosji,  najsurowsze sankcje.

Jednym z niewielu krajów, świadomych zagrożeń płynących z rosyjskiej polityki, była Polska, która w ostatnich latach podjęła różne działania w celu uniezależnienia się od dostaw surowców energetycznych z kierunku wschodniego.

Zastosowano tu kolejny bełkot informacyjny dla ulepienia z ciemnoty bałwana, któremu jest wszystko jedno, gdzie znajduje się prawda, kiedy się roztopi i jak szybko spłynie do kanalizacji.

Usprawiedliwieniem dla dywersyfikacji dostaw miało być uzyskanie jak najlepszej ceny i zakupu surowców energetycznych po możliwie najniższych cenach.

PIS chciał stawiać Waldemara Pawlaka przed Trybunał Stanu za podpisanie umowy z najdroższą ceną gazu, która okazała się dziś, być ceną najniższą na świecie.

Tymczasem rządząca polską koteria zrezygnowała z dostaw taniego gazu z Rosji na rzecz dwukrotnie droższego gazu z Norwegii i trzykrotnie droższego gazu z USA, którego w dodatku nie ma w wystarczających ilościach.

(…) Byliśmy przygotowani na różne scenariusze i radzimy sobie całkiem nieźle w obecnej trudnej sytuacji – podkreślił Jerzy Kwieciński.

Wy tak. Wy radzicie sobie całkiem nieźle. Byliście przygotowani na różne scenariusze, ale zabrakło wam wyobraźni by przewidzieć skutki ekonomiczne i gospodarcze tego rodzaju zmian jakie dotykają dziś  tę ciemnotę, która bezmyślnie na was głosuje.

Drastyczny wzrost cen surowców energetycznych musiał uruchomić lawinę inflacji, która swoimi skutkami jakich nie chcieliście ujawniać, najdotkliwiej objęła tę ciemnotę objętą waszymi plusami.

To dobro plus, trzeba było jakoś zabrać i przywrócić do państwowej kasy tak,  by nie wyszło na to, że „kto oddaje i zabiera…..”

Jeszcze kilka lat temu Rosja była importerem żywności. Wprowadzenie w 2014 roku przez Unię Europejską sankcji wobec Rosji w odpowiedzi na bezprawną aneksję Krymu, wymusiło zmiany polityki rolnej, co pomogło Rosjanom stać się jednym z czołowych eksporterów żywności - wskazał Jerzy Kwieciński.

Ta sytuacja wskazuje dobitnie na to, jakie mogą być skutki zaangażowania się w konflikt zbrojny po stronie Ukrainy i jakie konsekwencje wojskowe mogą okazać się jutro dla globalistów, jeśli taką samą taktykę Rosja zastosuje również w sferze militarnej.

Dosłowne wydarzenia miały się identycznie w przeszłości, gdy Hitler zapędził się ze swoją armią aż pod Stalingrad.

Zachodzą uzasadnione przypuszczenia, że te nowoczesne Himarsy będą zaśmiecać Ukrainę tak jak dziś zaśmiecają ją, czołgi i inny złom wyciągnięty z rosyjskich muzeów na front.

Rosja już niejeden raz udowodniła, że jest w stanie dostosować się na bieżąco do ujawnianych wyzwań

Wojna na Ukrainie i wprowadzenie kolejnych sankcji doprowadziły do przerw w łańcuchach dostaw z Rosji i Ukrainy, czego efektem był znaczący wzrost cen żywności.

Nie jest wykluczone, że kryzys żywnościowy i głód, doprowadzą do wybuchu zamieszek i kryzysów społecznych na świecie

Nawet budżety krajów najbardziej rozwiniętych zaczynają pękać w szwach, co może spowodować obcinanie funduszy pomocowych a to z kolei może prowadzić do wybuchu niezadowolenia ludności nie tylko tej objętej taką pomocą.

Wszystko to razem wzięte przynosi coraz lepsze wyniki dla realizującej się właśnie depopulacji świata.

Wojna i wzrost cen energii dodatkowo wzmocniły presję inflacyjną. Inicjacja zaś, wpływa na z góry zaplanowane procesy mające przynieść ściśle określone skutki.

Ku zdumieniu całej cywilizacji, jaka zdołała jeszcze przetrwać na tej otumanionej przez globalnych uzurpatorów ziemi, miliony ofiar wypuszczonego w świat Covida i miliardy szczepień niosących za sobą śmierć i kalectwo a także ofiary wojny, nie wywołują żadnej reakcji ze strony pozostałych potencjalnych ofiar tych zbrodniczych procederów.

Kolejnym krokiem międzynarodowej aktywności zbrodniarzy, będzie wywołanie światowej recesji co nieuchronnie przełoży się na wprowadzany siłą na całym świecie totalitaryzm wieńczący ludobójcze dzieło.

Pińcet plusy będą gasnąć każdego dnia i nikt nawet ich nie zauważy.

W końcu nadejdzie dzień, w którym rzeczywiście na planecie pozostanie 500 milionów bandytów a ostatecznie nawet oni i tak będą musieli się wziąć za łby.

Konsekwencją tego będzie już tylko „marsjanizacja” planety ziemia.

Tak oto „optymistycznie” jawi się nasz los rozpisany na poszczególne etapy a działania w tym zakresie są widoczne każdego dnia i w każdej godzinie, która przemija wraz z nami nie zostawiając po sobie najmniejszego dobra.

Kłania się tu wszystkim przesłanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, który przewidział dzisiejsze czasy i ku przestrodze dla nas poetycko je opisał.

Tymczasem chocholi taniec trwa a chamowi zabrano już i złoty róg i czapkę z piór.

Cham nie ma już nic i nie ma także nic do powiedzenia a uwiedziony perspektywą postępu ludzkości chroni planetę ziemia przed samym sobą, zmierzając prosto do rzeźni. 


Ocena: 1 0
Głosów: 1
3830 odsłon