Tytuł - antydotum.pl
ZALOGUJ SIE UKRYJ PANEL
logo

Co właściwie powiedział abp. Michalik.

Jeszcze nie tak dawno można było obserwować w mediach ostry spór dotyczący wypowiedzi  abp.Michalika.

Od strony main streamu codziennie mieliśmy zalew wręcz potępienia stanu Kapłańskiego przedstawianego jako stowarzyszenie homoseksualistów, rozpustników i pedofilów.

Po przeciwnej stronie powstał  spontaniczny ruch na rzecz solidarnego  poparcia dla hierarchy, który znalazł się pod bezpardonowym atakiem lewackich i pozbawionych wszelkich norm cywilizacyjnych  organizacji z mediami main streamowymi  włącznie.

Obie strony nie mogły znaleźć dobrego sposobu na to aby uzgodnić jakąś wiarygodną i satysfakcjonującą  wszystkich opinię ukazująca prawdę.

Postanowiłem  przyjrzeć się bliżej  temu zjawisku by postarać się wyjaśnić to, co tak absorbowało wtedy Polskę i Polaków.

Pierwsze co mozna było zrobić to odnaleźć oryginalną wypowiedź abp. Michalika.

Zadanie to ku mojemu zdumieniu okazuje się nie wykonalne. Nigdzie nie można znaleźć czystej relacji czy całego przemówienia abp. Michalika.

Owszem są mniej lub obszerniej cytowane fragmenty jego wypowiedzi, są  cytowane zdania uzupełniane komentarzem autorów relacji, ale czystej wypowiedzi w całości nie znalazłem nigdzie i konia z rzędem temu kto to znajdzie.

Ta niespodzianka postawiła przede mną pytanie - dlaczego? . Dlaczego nie ma pełnej wypowiedzi abp. Michalika pomimo, że cała Polska  tak długo  huczała z oburzenia.

No właśnie . Chyba dlatego, że po jednej stronie nie chce się przypominać tego jednego zdania, które wypowiedział hierarcha ku uciesze libertyńskich mediów a po drugiej stronie nie chce się udostępniać  ludziom, wszystkiego co powiedział biskup w swoim przemówieniu by nie zakrywać tego jednego zdania.

Gdyby była możliwość  uważnego zapoznania się  z całością  wypowiedzi nie było by tej wrzawy, nie było by tej niepowtarzalnej okazji by obniżyć o kolejny stopień autorytet Kościoła w Polsce.

Nikt nie chce znać prawdy i nikt nie chce znać prawdziwej skali zjawiska pedofilii. Nikt nie chce uczciwie pochylić się nad problemem niewyobrażalnej krzywdy jaką wyrządzają dzieciom zboczeńcy .

Wszystko, z czym mamy do czynienia to wykorzystywanie przez media wywąchanych wśród Kapłanów przypadków  oskarżeń o pedofilie do przeniesienia  całościowego problemu pedofilii, wyłącznie  na Kościół Katolicki.

Wpisałem w google; hasło  Wypowiedź abp. Michalika i oto co otrzymałem jako zwrot zapytania:

1. Kolejna kontrowersyjna wypowiedź abp. Michalika w sprawie

www.tvn24.pl/.../kolejna-kontrowersyjna-wypowiedz-...?
Oct 17, 2013 - Arcybiskup Józef Michalik podczas kazania, za przyczyny nadużyć dorosłych wobec dzieci wskazał brak miłości rozwodzących się rodziców, ...

2. Winni rodzice, feministki i... Abp Michalik znów o pedofili

wyborcza.pl/1,75478,14788274,Winni_rodzice__femi... - Oct 16, 2013 - Arcybiskup przeprosił wtedy za swoją wypowiedź jeszcze tego samego dnia. Zobacz także. Co abp Michalik mówił o Radiu Maryja, zamachu w ...

3. Abp Michalik o pedofilii: Gdy dziecko szuka miłości, ono lgnie i

wyborcza.pl/1,75478,14742202,Abp_Michalik_o_ped... - Oct 8, 2013 - Dosłowne cytaty z jego wypowiedziami podaje Polska Agencja ... Sam abp Michalik tłumaczył się ze swoich słów: - Dziecko ma prawo znaleźć ...

4. Bulwersująca wypowiedź abp. Michalika o pedofilii - RMF 24 .

www.rmf24.pl/.../news-bulwersujaca-wypowiedz-abp-...?
Oct 8, 2013 - Bulwersująca wypowiedź abp. Michalika o pedofilii - RMF24.pl - "Wiele tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby relacje między rodzicami ...
Oct 17, 2013 - Wypowiedź abp. Michalika nie jest przerzucaniem odpowiedzialności ani na rozwody, ani samotne wychowywanie dzieci, wskazuje ... Itd.  Itp. można sprawdzić samemu.

Po wielogodzinnym przeszukiwaniu Internetu zwątpiłem. Nigdzie nie ma wypowiedzi abp. w całości!!!!  są jedynie wypowiedzi wszystkich znanych i nieznanych dziennikarzy , mediów najróżniejszej orientacji, ale są to   jedynie wypowiedzi i opinie o wypowiedzi  abp. Michalika.

Samej wypowiedzi nigdzie nie ma !!!  Tu rodzi się zdumiewające pytanie : skoro nie ma wypowiedzi, którą można przytoczyć by wyrazić o niej opinie,  to o czym rozmawiali tak długo Polacy ?

z jakich przyczyn walą się po głowach wieloletnie przyjaźnie a nawet związki rodzinne? jak więc można oceniać wypowiedź, której się nie zna i z którą nie można się zapoznać?

O tym co powiedział biskup opowiada Mrozowski, Miecugow , Senyszyn czy Olejnik  ale nie słychać ani nie widać samej wypowiedzi Biskupa. Surfując po necie udało mi się złożyć większy fragment wypowiedzi hierarchy

Oto co powiedział 8 pażdziernika 2013:

Każde doświadczenie grzechu jest trudne  to nie ma wątpliwości bo to jest właśnie ta troska kościoła by nic z tego co ludzkie nie uronić z człowieka ale i nic z tego co z Bożego Obrazu żeby nie uronić na przykład  to też ja patrzę .. boleję nad tym, oczywiście nikt nie może akceptować tego. Nie akceptuje ani Kościół, ani żaden człowiek Kościoła. Natomiast problem cały jest w tym, żeby tej troski o dziecko też nie ograniczyć tylko do ran, które zostały mu zadane. I to jeszcze w dodatku te rany, bywa, że one są przedstawiane w taki sposób troszkę redukcyjny. A rany trzeba powiedzieć ...Ile jest ran w dziecięcych sercach, w dziecięcych życiorysach, kiedy rozchodzą się rodzice. Dzisiaj nikt nie mówi o rozwodzie, że to jest krzywda dla dziecka.. jest krzywdą .. Oczywiście, że jest wielką krzywdą molestowanie, nie wolno zapomnieć o tym, ale nie tylko to, może jeszcze więcej i szersze pole, dlaczego na ten temat nie mówimy? Też musimy mówić. Chcąc pełnić urząd proroczy, nie pomijajmy jednego ani drugiego. Bo to jest jakieś nasze zadanie. No wiele tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe.Słyszymy nie raz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga no się też .Proszę zobaczyć dzisiaj otrzymujemy z instancji międzynarodowych, światowych instrukcję, że mamy zaczynać informację, czy wprowadzenie w życie seksualne dziecka, w przedszkolach. To jest horrendalna rzecz, przecież trzeba pomóc i dziecku i rodzinie być mocniejszą, a nie iść po tej linii najłatwiejszej". Dziecko ma prawo znaleźć miłość piękną i czystą. Człowiek zagubiony niejednokrotnie wykorzystuje tę potrzebę dziecka.

Chce zapytać.. Co i dla kogo jest tu naganne. Oczywiście nie będę wnikać w to co biskup miał na myśli ale przyjmę werbalną wymowę jednego zdania do którego można mieć strzeżenia.

"Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga no się też(.)"

To jedno zdanie jest wyłącznie omawiane wobec tak długiego tekstu? Dlaczego nikt nie cytuje tych słów które odnoszą się z wielką troską do ofiar pedofilii, do przyczyn pedofilii, do samych źródeł zjawiska ?

To pytanie zostawiam bez odpowiedzi. Niech każdy sam sobie w sumieniu odpowie, dlaczego nie chce usłyszeć wszystkiego co mówi biskup, ale z rozkoszą pastwi się nad Kapłanami w oparciu o to jedno niefortunne być może, ale  prawdziwe zdanie biskupa, które  zaczyna zupełnie inaczej brzmieć w świetle dyrektywy Unijnej o nauczaniu seksualności dzieci w przedszkolach.

Wypowiedz z dnia 10/19/2013

Wiele dziś się mówi , i słusznie o karygodnych nadużyciach dorosłych wobec dzieci. Tego rodzaju zła nie wolno tolerować ! ale nikt nie pyta o przyczyny !
Żadna stacja telewizyjna nie walczy z pornografią, z promocją fałszywej egoistycznej miłości między ludźmi. Nikt nie upomina się za dziećmi cierpiącymi , przez brak miłości rozwodzących się rodziców.
A są to rany bolesne i długotrwałe. Na naszych oczach następuje promocja nowej ideologii "gender".
 Już kilkanaście najwyższych uniwersytetów w Polsce wprowadziło wykłady z tej nowej niezbyt jasnej ideologii, której programową radę stanowią najbardziej agresywne  polskie feministki , które od lat szydzą z Kościoła i etyki tradycyjnej. Promują aborcję , i walczą z tradycyjnym modelem rodziny i wierności małżeńskiej ..

Sekretarz Generalny Episkopatu bp. Wojciech Polak poinformował, że hierarchowie w ciągu dwóch dni obrad omówią trzy aneksy do zatwierdzonych wytycznych KEP na temat procedur reagowania na przypadki pedofilii wśród duchownych.

W raportach statystycznych o bolączkach Polaków  czytamy:

1.Przestępstwa  narkotykowe w szkołach ( szkoła zajmuje się zarówno dziećmi jak i osobami niepełnoletnimi tak więc jak mówią te dane statystyczne dzieci także dokonują  przestępstw i jako niedojrzałe osoby  bardziej brną w dziania przestępcze w tym narkotykowe . Nikt tym się nie zajmuje. tu krzywda dziecka nie jest ważna.

2.Kradzieże samochodów. Do kradzieży samochodów gangi przestępcze przyspasabiają i wykorzystują dzieci ponieważ nie mogą one odpowiadać za swoje czyny karnie. Kto badał jaki wpływ na osobowość dziecka zajmującego się takim procederem  wpływa ta działalność ? Jak dziecko adoptuje się do stresu związanego z przestępstwem, z którym musi sobie dawać radę samo ? Czyż nie szuka nigdzie pomocy ?

3. Samobójstwa dzieci. Kto zainteresował się tym dlaczego  dzieci popełniają samobójstwa ?

Czy to nie są te przypadki zagubienia się dziecka , które jest pozostawione samym sobie ? Kto opisał choćby jeden przypadek ofiary pedofila  od strony ofiary, jak doszło do skrzywdzenia dziecka ? Ja nie znam takiej relacji.

Wszystkie relacje są przekazywane od strony oprawcy a i cała uwaga jest skupiana na wyzwalaniu nienawiści do oprawcy bo cokolwiek by się nie działo, każde dziecko powinno być chronione i bezpieczne  w 100% .

Jak podaje portal Onet :

Od 1950 roku do 2002 roku o przestępstwa seksualne o charakterze pedofilskim zostało oskarżonych 259 kapłanów z czego na przestrzeni 10 lat zostało skazanych ( nie piszą czy prawomocnie ) 27 księży. Z tego prawomocnym wyrokiem został skazany jeden kapłan,  który został wydalony ze stanu Kapłańskiego.

Z danych tych wynika jednoznacznie że około 10 % kapłanów   z tych  259 oskarżeń zostało w ogóle skazanych  w tym prawomocnym wyrokiem - jeden.

Wniosek nasuwa się sam .90% oskarżeń nie miało pokrycia ani w faktach ani w dowodach. O co tu więc chodzi!. Pomijając już samo zjawisko które jest absurdalnie  marginalne z perspektywy 52 lat .

Tyle statystyki. mało powiecie? - bardzo mało bo w skali ogólnego stanu Kapłaństwa w Polsce przypadki pedofilii to 0.07% . nawet nie jeden procent.

Skoro tak to rodzi się pytanie skąd i dlaczego jest taka wrzawa i nagonka na Księży? dlaczego niemal 24 godziny na dobe oskarża się ich o pedofilię z każdego możliwego pomówienia ? Dlaczego opinia medialna i społeczna skazuje Kapłanów bez procesu, bez dowodów i bez możliwości obrony. Skazuje na dożywotne  piętno, utrwalając zupełnie bezpodstawnie pogląd , że Kościół Katolicki w Polsce pęka w szwach od pedofilów  w sutannach ?

To pytanie zostawiam bez odpowiedzi . każdy uczciwy człowiek  korzystający z daru Bozego może sam sobie poszukać odpowiedzi . Ludzie o złej woli w ogóle sobie takiego pytania nie zadadzą.

Od strony tych co wypowiedzieli wojnę wierze religijnej, jeśli fakty nie potwierdzają ich oskarżeń tym gorzej dla faktów. Skoro statystyki są tu dla nich belitosnie bezużyteczne to wyciągają  do wierzchu różnego rodzaju specjalistów by wzmóc  to  opluwanie  zarówno Kościoła jako instytucji religijnej jak i tego Kościoła, który tworzą wszyscy ludzie wierzący z kapłanami włącznie.

Specjaliści ci tłumaczą publicznie przed kamerami , mikrofonami i w swoich "bezcennych dziełach" wydanych przez charytatywną masonerię, że to co jest, to właśnie nie jest tak jak jest , że jeśli statystyki mówią że 0.07% stanu kapłańskiego dopuściło się przestępstwa pedofilii to co najmniej 80% Księży stanowią  pedofile w sutannach, przestępcy czyhający na upuszczenie swoich chuci z wykorzystaniem  wszystkich dzieci w Polsce.

Tłumaczy się możliwie najszerzej w tym jedynym przypadku , że statystyki są fałszywe bo ofiary po wykorzystaniu przez księdza zapadają w głęboką depresje na co najmniej 80 lat i dopiero alzheimer  pozwala im na przypomnienie sobie swojej krzywdy i dochodzenie wielomilionowego odszkodowania, od tych pedofilów  w sutannach po których w grobach już dawno nawet kości nie bieleją.

Dziwnym trafem abp. Michalik był wielokrotnie wychwalany przez reżimowe media w Polsce za jego umiarkowany stosunek do szalejącego bezprawia i przemilczanie wielu aspektów życia publicznego, w których Kościół powinien zabierać głos zdecydowanie.

Choćby w stosunku do bezdomnych i ogromnych rzesz  Polaków żyjących w strefie poniżej ubóstwa. Najwidoczniej nie przyszło mu do głowy, że tym z którymi się układał nie należy wierzyć nawet za grosz.

Okazało się, że przy pierwszej możliwej okazji bezlitośnie wykorzystano nadarzająca się szansę by biskupowi przypomnieć, że już nie ma  w ogóle nic do powiedzenia.

Błędem była więc próba wyjaśniania co biskup miał na myśli. W takiej sytuacji  nie powinien się on rozglądać za mediami ale zająć godne i zdecydowane stanowisko takie , jakie  mu przysługuje z racji swojego urzędu.

Biskup listem pasterskim powinien ogłosić swoje stanowisko zarówno wobec pedofilii jak i wobec antykościelnej nagonki  z tego listu powinno jasno wynikać,  że słowo biskupa nie jest do dyskusji tylko do zastosowania.

Wszelkie kluczenie kończy się hańbą generowaną przez reżimowe łże - media.

Przestępstwo pedofilii w Kościele jest jedynym przestępstwem w obecnym świecie, które się nigdy nie przedawnia. Przedawniają się wszystkie przestępstwa z wyjątkiem pedofilii w Kościele Katolickim bo nagminna pedofilia wśród żydowskich rabinów nawet nie staje przed sądem jako przestępstwo . Chyba że w USA.

Tu nikt nie pyta i nie broni praw dziecka , nie pochyla się nad traumą dziecięcą i nie dochodzi odszkodowań. Nie podnosi wrzawy w mediach miesiącami po 24 godziny na dobę  dlaczego ?

Gdzie są ci dociekliwi dziennikarze?  Gdzie jest Michnik Lis Olejnik Miecugow Kuźniar ??? wrażliwość im przyschnęła????

Uśmiercanie dzieci w islamie jest zgodne z prawem. Kamieniowanie zgwałconych brutalną przemocą dziewczynek islamskich  za to, że straciły dziewictwo jest już totalną bestialską  paranoją !!!

Pytam gdzie są ci wrażliwi dziennikarze głównych wydań najbardziej oglądalnych mediów?  Czy te dzieci są pozbawione praw dziecka ? czy są pozbawione praw do życia? Gdzie są te organizacje międzynarodowe tak pastwiące się nad rodzicami, którzy dali dziecku klapsa bo było niesforne !!! 

Gdzie jest skrzecząca Senyszyn która najbardziej troszczy sie o promowanie wszelkich zboczeń  i wpychanie nam do naszych domów, dla nich tolerancji ?

Nic nikogo w tych przypadkach nie oburza?

Nikt nie protestuje i nie domaga się niczego . Są zajęci majątkami Kościoła i pedofilią trzech księży którym jeszcze nawet nie postawiono wszystkich zarzutów. Obłuda i cynizm jakich dziś się doczekaliśmy nie ma sobie równych chyba w całej ludzkiej przeszłości.


Ocena: 2240 111
Głosów: 2351
7121 odsłon